سفر به جنوب ایران، از دزفول تا چابهار

راهنمای سفر به جنوب ایران

زمان خیلی کمی به عید نوروز و تعطیلات سال نو برای ایرانی ها باقی مانده و با توجه به اینکه اغلب مردم برای تعطیلات عید نوروز به غیر از دید و بازدید برنامه های سفری هم در نظر دارند بعتر است که برای خودشان سفری هدفمند را برنامه ریزی کنند. اگرچه برخی با خرید تورهای مسافرتی خیال خودشان را از برنامه ریزی برای سفر راحت می کنند اما عده ای هم هستند که دوست دارند خودشان کارگردان سفرهای نوروزی یا دیگر سفرهایشان باشند و برنامه ریزی های مربوط را خودشان انجام دهند؛ نیاز است که یک راهنمای کامل از مسیری که می خواهند بروند داشتند باشند؛ اما چطور؟! ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت قصد داریم تا درباره سفر به جنوب ایران و مسیرها و جاذبه هایی که در طول مدت زمانی که شما در سفر خواهید بود را خدمتتان ارائه دهیم. پس اگر برای عید نوروز قصد سفر به جنوب ایران را دارید، پیشنهاد می کنیم که ما را در ادامه ی این مطلب همراهی کنید.

مقصد اول : دزفول مقصد دوم : شوش و شوشتر
مقصد سوم : آبادان و خرمشهر مقصد چهارم : بوشهر
مقصد پنجم : شادگان مقصد ششم :  سیراف
مقصد هفتم : بندر گناوه مقصد هشتم : جزیره کیش
مقصد نهم : جزیره های قشم و هنگام مقصد دهم : بندرعباس
مقصد یازدهم : جزیره هرمز مقصد دوازدهم : چابهار

 

توجه داشته باشید که این یک نقشه کامل برای سفر به جنوب ایران است که شما می توانید در صورت کمبود وقت از برخی از آن ها صرف نظر کنید 🙂

پل دزفول یکی از قدیمی ترین بناهای این شهر است و با بیش از ۱۷ قرن قدمت از آن با عنوان قدیمی ترین پل استوار جهان یاد می شود. این پل در حقیقت یکی از راه های ارتباطی منطقه جندی شاپور و سرزمین بین النهرین است، که به دستور شاپور اول پس از پیروزی بر والرین، با به کار گماشتن اسرای رومی در این منطقه ساخته شده است.

آدرس: خوزستان، دزفول، بر روی رود دز

 • سازه های آبی دزفول

شهر دزفول به دلیل قرار گرفتن در حاشیه رودخانه دز دارای سازه های آبی ارزشمندی با قدمت چند هزار ساله می باشد. این سازه ها، شامل آسیاب های آبی، قنات ها، حمام و… می باشد که یادگاری از دوران با شکوه عیلامیان و ساسانیان هستند.

 • بافت قدیم دزفول

دزفول با قدمتی ۵ هزار ساله، جزء شهرهای با اهمیت کشور است که دارای بافتی سنتی و قدیمی با مساحت تقریبی ۲۴۴ هکتار، در حاشیه رودخانه دز می باشد. این بافت تاریخی، طبق تقسیم بندی صورت گرفته به ۲۸ محله تقسیم شده است که گذرهای سرپوشیده ای به نام ساباط پیوستگی این محلات را بیشتر می کند. این بافت ۱۲ هزار واحد مسکونی دارد و یکی از قدیمی ترین بافت های کشور به حساب می آید.

آدرس: خوزستان، دزفول، حاشیه رود دز

 • بازار قدیمی دزفول

حیف است که این همه راه به این شهر آمده اید و به بازار آن نروید! بازار قدیم دزفول با قدمت ۱۰ قرن یکی از بازارهای سنتی استان خوزستان است که از دیرباز محل تولید و فروش صنایع دستی و آثار هنری شهر است. کلوچه های مخصوص دزفول را هم می توانید از این بازار تهیه کنید.

ساعت بازدید از بازار قدیم دزفول: ۰۹:۰۰ الی ۱۷:۰۰

آدرس: خوزستان، دزفول، میدان امام خمینی

برای گشت و گذار یکروزه به نظر ما همین چند جاذبه یک روز کامل طول بکشند، اما با توجه به این که کارگردان سفر به جنوب خود شما هستید می توانید زمان بیشتری را در این شهر بگذرانید و به سمت جاذبه های گردشگری طبیعی این منطقه که عبارتند از

 • رودخانه بزرگ دز
 • آبشار شوی
 • روستای پامنار

و …

شهر شوش

خوب بعد از شهر تاریخی دزفول لازم است که به سمت دیدنی و تاریخی شوش بروید. شهر شوش جاذبه های تاریخی بسیار ارزشمندی دارد که ما پیشنهاد می کنیم در ابتدای امر زمانی که به این شهر رسیدید به سمت  محوطه باستانی هفت تپه که در حدود ۱۵ کیلومتری جنوب شرقی شهر شوش واقع شده بروید.

موزه هفت تپه و مرکز مرمت چغازنبیل در جوار محوطه باستانی هفت تپه احداث شده است. آرامگاه ایلامی که دارای اولین طاق هلالی جهان است، قدمتی حدود دو قرن قبل از احداث چغازنبیل دارد.

خوب بعد از شهر تاریخی دزفول لازم است که به سمت دیدنی و تاریخی شوش بروید. شهر شوش جاذبه های تاریخی بسیار ارزشمندی دارد که ما پیشنهاد می کنیم در ابتدای امر زمانی که به این شهر رسیدید به سمت مجموعه تاریخی چغازنبیل بروید. چغازنبیل در واقع زیگوراتی است که در زمان «اونتاش گال»، پادشاه ایلامی، ساخته شده است. این بنا و آثاری که از درون آن به دست آمده از شگفت‌انگیزترین آثار تاریخی جهان هستند.

این بنا در حدود ۳۰ کیلومتر با شوش فاصله دارد و برای بازدید از آن باید از جاده شوش – اهواز و تقاطع چغازنبیل گذر کنید. بازدید از این مجموعه تاریخی حدود ۱ الی ۲ ساعت زمان شما را می گیرد.

هزینه اتباع ایرانی: ۳۰۰۰ تومان

هزینه اتباع خارجی: ۲۰۰۰۰ تومان

ساعت دسترسی: امروز چهارشنبه ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۸:۳۰

آدرس: استان خوزستان، ۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شوش

 •  قلعه شوش (آکروپل)

خوب بعد از بازدید از این دو منقطه ی تاریخی و مشهور که در شهر شوش قرار دارد، حسابی خسته شده اید که ابتدا پیشنهاد می کنیم که به سمت رستوران های این شهر بروید و یا به هر طریقی که خودتان مایل هستید ناهارتان را میل کنید و بعد از آن به سمت بازدید از قلعه شوش یا آکروپل بروید. در سال ۱۹۸۷ میلادی «ژان ماری ژاک دو مورگان» فرانسوی جهت تحقیق و اکتشاف به شوش آمد و جهت اسکان او و همراهانش و نگهداری آثار باستانی مکشوفه، عملیات ساخت قلعه شوش آغاز شد. برای این کار بلندترین نقطه تپه‌ های شوش یعنی «آکروپل» انتخاب و قلعه‌ای به شکل قلعه‌ های قرون وسطا و ذوزنقه ‌ای شکل روی آن ساخته شد.

 • حرم دانیال نبی (ع)

اگر زمان و انرژی کافی داشتید پیشنهادی می کنیم که حرم دانیال نبی را هم از قلم نندازید. دانیال نبی که از قرن هفتم پیش از میلاد به همراه یهودیان توسط بابلی ها به اسارت گرفته شده بود یکی از چهره های مشهور در این شهر به شمار می آید. آرامگاه دانیال نبی (ع) در کنار رودخانه شاوور ساخته شده و همه ساله شاهد حضور زائرانی از سراسر جهان است.

برای بازدید از این بنا حدودا ۱ ساعت زمان یا حتی کمتر هم کافی است.

آدرس: استان خوزستان، شوش، خیابان امام خمینی

شهر شوشتر

با توجه به این که شهر شوشتر در فاصله کمی از شوش قرار دارد پیشنهاد می شود که حتما در سفر به جنوب به سرزمین سازه های آبی شوشتر هم سفر کنید. لازم است بدانید که شوشتر، از کهن‌ترین شهرهای ایران و استان خوزستان با جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های فراوان است که نظر گردشگران بسیاری را به خود جلب کرده است.

 • سازه های آبی شوشتر

یکی از مجموعه های بزرگ صنعتی که در دوران پیش از انقلاب صنعتی در ایران ساخته شده سازه های آبی شوشتر است. قدمت این سازه ها به دوران هخامنشیان باز می گردد و نکته ی مهم درباره آن این است که در سازمان جهانی یونسکو به عنوان شاهکار نبوغ و خلاقیت جهان به ثبت رسیده است.

مدت زمان بازدید: ۱ الی ۲ ساعت

هزینه اتباع ایرانی: ۳۰۰۰ تومان

هزینه اتباع خارجی: ۲۰۰۰۰ تومان

ساعت دسترسی: ۰۸:۰۰ صبح تا ۱۷:۳۰

آدرس: استان خوزستان، شوشتر، خیابان شریعتی

 • نهر داریون شوشتر

دیگر جاذبه ای که پیشنهاد می کنیم حتما در سفر به جنوب و شهر شوشتر از آن بازدید کنید نهر داریون است که قدمت آن به حکومت داریوش هخامنشی باز می گردد.

نهر داریون دارای قدمتی برابر با قرن پنجم پیش از میلاد و دوران پادشاهی داریوش اول است.

بعد از بازدید دو مجموعه ی تاریخی ارزشمندی که در شهر شوشتر واقع هستند پیشنهاد می کنیم که حتما به سمت باغ خان شوشتر هم بروید. باغ خان مجموعه ‌ای است تاریخی و متعلق به دوران حکومت قاجاریان که در فاصله‌ای کمتر از ۱ کیلومتر از محوطه‌ی تاریخی «آبشارهای شوشتر»، در بخش غربی «رود گرگر» و در نزدیکی بافت فدیمی شهر تاریخی شوشتر قرار دارد.

آدرس: خوزستان، شوشتر، خیابان سادات

 بعد از شهرهای دزفول و شوش که تقریبا دو روز از زمان شما را گرفته اند باید جاده را بگیرید و به سمت آبادان بروید و کمی در این شهر به استراحت بپردازید. پیشنهاد می کنیم که اولین کاری کردید زمانی که به آبادان رسیدید بعد از بازدید از کنزامال و پل کابلی به سمت فلافل سرای اکبر برزیلی بروید.  حتما در این شهر یک اتاق برای اقامت خود اجاره کنید لازم به ذکر است که بگوییم هم در شهر آبادان و هم در شهر دزفول سطح هزینه خوب است می توانید با پرداخت هزینه ی کم مکان خوبی را برای اقامت خود انتخاب کنید.

مسافت بین شوش تا آبادان تقریبا ۱۲۰ کیلومتر است که از لحاظ زمانی ۱ ساعت و ۳۰ دقیقه طول می کشد.

 • کنزالمال خرمشهر

کنزولمال یک مرکز خرید نسبتا بزرگ در منطقه آزاد اروند است که ۴۰۰ غرفه دارد و تنوع کالای خوبی در این مرکز وجود دارد.

متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

این پل اولین پل کابلی واقع در خشکی در جهان است که در محله کوی فرهنگیان و در کنار پل اصلی که از رودخانه بهمنشیر عبور می‌کند قرار گرفته است. با تقریبا ۲۰ دقیقه رانندگی از کنزالمال می توانید به پل کابلی برسید.

پل کابلی متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

 • فلافل سرای اکبر برزیلی

فلافل های آبادانی که زبان زد عام و خاص هستند آنقدر که خوشمزه هستند. یکی از معروف ترین فلافلی های آبادانی فلافلی اکبر برزلی هست. تقریبا ۸ دقیقه این فلافی از پل کابلی فاصله دارد.

خوب تقریبا باید ۱۰ رانندگی کنید! بعد از شهر خرمشهر راه جاده را در پیش بگیرید و به سمت بندر شادگان بروید. توجه داشته باشید که این بندر بسیار زیباست و می توانید بعد از حدودا ۴ الی ۵ ساعت رانندگی ساعات خوشی را در این محل بگذرانید.

بعد از بندر شادگان با حدود ۲:۳۰ ساعت رانندگی به بندر دیلم برسید که در طول مسیر از هندیجان هم می گذرید. این بندر در فصل بهار هوایی گرم و مرطوب دارد و بهترین مکان برای لذت بردن از ساحل زیبای خلیج فارس است. اگر اهل خرید هستید هم می توانید از بازارهای کنار ساحل و هم از خرید و گشت‌وگذار در بازار قدیمی (بازار کویتی) شهر لذت ببرید.

در بازار این بندر می توانید اجناس خارجی را قیمت مناسب خریداری نمایید.

در ادامه با توجه به ساعت که تقریبا با صرف ناهار و کمی استراحت عصر شده است به دلیل اینکه شما کارگردان سفرتان هستید می توانید در جاده بیوفتید و به سمت بوشهر بروید که مسافتی حدود ۴۰۴ کیلومتر را پیش رو دارید تا به این شهر برسید که ما پیشنهاد می کنید تنبلی نکنید و خودتان را به بوشهر برسانید تا شب را در این شهر استراحت کنید و از صبح شروع به گشت و گذار در بوشهر کنید و بعد از آن هم راهی شهر بوشهر شوید.

توجه داشته باشید که در بین راه شما تا بوشهر بندر گناوه هم وجود دارد که می توانید در این بندر هم در کنار ساحل بندرعباس در صورت مساعد بودن شرایط اقامت داشته باشید.

برای خرید در بندر گناوه بد نیست که راهنمای خرید در بندر گناوه را در مجله ی گردشگری الی گشت مطالعه کنید.

بندر سیراف در فاصله ٢۴۵ کیلومتری جنوب شرق بوشهر و ۴٠ کیلومتر کنگان و ٣۴کیلو متری پارس جنوبی در مجاورت ساحل آبی و زیبای خلیج فارس است و بین بندر کنگان و بندر عسلویه قرار دارد.

این بندر جاذبه ها و مراکز خرید زیادی دارد که می توانید از آن ها بازدید کنید. برای آشنایی بیشتر و بهتر با بندر سیراف می توانید مطلب آشنایی با بندر سیراف در جنوب ایران را در مجله ی گردشگری الی گشت مطالعه کنید.

خوب دلیل اینکه ما پیشنهاد دادیم حتما اتاقی را در آبادان اجاره کنید این است که از آبادان تا بوشهر راه نسبتا طولانی در پیش دارید و باید حدودا ۵ الی ۶ ساعت رانندگی کنید.

مسافت بین آبادان تا بوشهر تقریبا ۵۵۰ کیلومتر است که از لحاظ زمانی ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد.

زمانی که بوشهر رسیدید حتما در ابتدا به سمت عمارت کلاه فرنگی و موزه دریانوردی بروید بعد از آن به سمت بازار قدیم بوشهر رفته و کمی هم استراحت کنید چرا که راه طولانی را از آبادان تا بوشهر آمده اید. در صورتی که خواستید در بوشهر بمانید می توانید به سمت عمارت ملک بوشهر هم بروید که در این صورت پیشنهاد می کنیم یک روز را در بوشهر اقامت داشته باشید اما اگر توان داشتید و نمی خواستید که یک روز را در این شهر بمانید راه جاده را در پیش بگیرید و به سمت شادگان بروید.

 • عمارت کلاه فرنگی و موزه دریانوردی

ساعت بازدید: ۰۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰

متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

آدرس: بوشهر، محله بهمنی، جاده سبز آباد

 • بازار قدیم بوشهر

متوسط زمان بازدید: ۱ الی ۲ ساعت

آدرس: بوشهر، بوشهر، محله دهشتی

 • عمارت ملک بوشهر

متوسط زمان بازدید: ۱ ساعت

آدرس: بوشهر، بوشهر، محله بهمنی

خوب بعد از تقریبا ۶ الی ۷ روز سفر در جنوب ایران حال کمی خسته شده اید و انرژیتان کمتر از روزهای اول شده است. با توجه به این که کارگردان این سفر خود شما هستید می توانید تصمیم بگیرید که چند روز در شهرهای این گفته شده بمانید. جزیره کیش کمی فاصله ی زیادی دارد از مسیری که شما در حال عبور هستید.

به منظور اینکه به اینکه به جزیره ی کیش دسترسی پیدا کنید می توانید یا به صورت هوایی یا به صورت دریایی خودتان را به این جزیره برسانید. فاصله ای که از بوشهر تا کیش باید بپیمایید حدودا ۶۸۰ کیلومتر است. توجه داشته باشید که باید برای رسیدن به جزیره ی کیش ماشین خودتان را در پارکینگ های مطمئن پارک کنید.

جزیره کیش خودش دنیایی از جاذبه های دیدنی است که ما پیشنهاد می کنیم سفر به آن را جداگانه برنامه ریزی کنید چرا اینطور با عجله نمی توانید تمامی آنچه که در این جزیره وجود دارد را مشاهده کنید. از جمله جاذبه های این جزیره کشتی یونانی، شهر باستانی حریره، قنات کاریز و … است که برای آشنایی بهتر و کاملتر با تمامی این جزیره پیشنهاد می کنیم که راهنمای سفر به کیش را مطالعه کنید.

جزیره قشم

جزیر قشم بزرگ ترین جزیره ایران و از شاخته شده ترین جزیره های کشورمان است که در استان هرمزگان قرار گرفته است. این جزیره طبیعتی بکر و زیبا دارد و تاریخ آن به درازای دوران ساسانیان است.

جزیره ی قشم در جنوب ایران و در استان هرمزگان واقع شده است و بزرگ ترین جزیره ی تنگه  ی هرمز محسوب می شود. از آن جایی که این جزیره در جنوب بندرعباس قرار گرفته است، از شمال به بندرعباس، از شرق به جزیره لارک، از جنوب به جزیره هنگام و از جنوب غربی به جزیره های ابوموسی و تنب بزرگ و تنب کوچک محدود می شود.

با توجه به این که برای بازدید از این جزیره هم باید از راه دریا خودتان را به آن برسانید پس لازم است که بازدید از جزایر جنوب ایران به زمانی مناسب موکول کنید البته اگر زمانتان محدود است در غیر این صورت می توانید اتومبیل را در پارکینگی مطمئن پارک کنید و از طریق دریا خودتان را به این جزیره برسانید.

 • روستای لافت در قشم

در سفر به جزیره قشم که دنیایی از شگفتی های است، جاذبه هایی نظیر روستای لافت از جمله دیدنی هایی است که هرگز نباید از آن غافل باشید. روستای لافت در یکی از تماشایی ترین جزایر ایران قرار دارد که جاذبه های طبیعی و تاریخی بسیاری را به نمایش گذاشته است. این روستا یکی از قدیمی ترین روستاهای ایران است که در کرانه های خلیج فارس قرار دارد.

از جمله ویژگی های خاص این روستا که آن را متفاوت کرده است معماری کویری و به کارگیری بادگیر در خانه های این روستا است.

 • بازار درگهان قشم

خوب زمانی که خواستید از جزیره قشم خارج شوید، حیف است که دست خالی برگردید. بازار درگهان در قشم یکی از بهترین گزینه های خرید در جزیره قشم محسوب می شود. فاصله قشم تا درگهان ۲۰ دقیقه بیشتر نیست.

لازم به ذکر است که بگوییم هر چه بخواهیم در این بازار پیدا می‌ شود؛ از پوشیدنی تا خوراکی و کالاهای دیگر

ساعت دسترسی: ۰۹:۰۰ صبح تا ۲۲:۰۰

آدرس: جزیره قشم، درگهان، میدان انقلاب

جزیره هنگام

با توجه به این که در فاصله ۲ کیلومتری جزیره قشم دنیای حیرت انگیزی از طبیعت به نام هنگام نهفته است، حیفه که به راهتان را به سمت این جزیره کج نکنید. جزیره هنگام یکی از دیدنی ترین جزایر خلیج فارس است. این جزیره در ایام خاصی از سال میزبان دلفین های زیبا و دلفریب هم می شود که سفر را برایتان جذاب تر از گذشته می کند.

آدرس: هرمزگان، ۲ کیلومتری جنوب جزیره قشم، جزیره هنگام

جزیره هرمز

زمانی که بندرعباس را حسابی گشتید، بد نیست که به جزیره ی دیدنی و شگفت انگیز هرمز هم بروید. در این جزیره فرصت بازدید از خاک سرخ خوراکی و بیش از ۷۰ کانی رنگی دیگر را که در هیچ جای جهان نمونه ‌ای ندارد خواهید داشت. این جزیره آداب و رسوم خاص خودش را دارد و می توانید در سواحل نیلگون آن انواع تفریحات آبی و دریایی را انجام دهید.

از جمله جاذبه های گردشگری که در این جزیره وجود دارد عبارتند از قدمگاه حضرت خضر، بقایای قصر بی‌بی گل و بی‌بی صورت، برج تیرانداز، قلعه پرتغالی ها، غار مراقبه، قرش قرمز، دره رنگین کمان، دره مجسمه ها، بازار و خانه زعفرانی، مکتب خانه و دیگر بناهای تاریخی بافت قدیمی شهر، دشت جبیرها (آهوها)، جنگل‌های مانگرو و آثار نقاشی محیطی در جنوب جزیره، جایزه کسانی است که پیاده و در فرصت بیشتری جزیره را می‌گردند.

 • موزه نادعلیان

یکی از جاذبه هایی که هرگز از آن نباید در سفر به جزیره هرمز غافل شوید موزه نادعلیان است. دکتر نادیان اصالتا هرمزی نیست ، او با خریدن یکی از خانه های متروکه موزه ای کوچک بنا کرده است. دکتر نادعلیان با همکاری هنرمندان داخلی و خارجی و با به کارگیری کودکان هرمزی دیواره های راه منتهی به موزه را نقاشی کرده اند که هم نشان دهنده راه توریست ها باشد و هم کوچه ها را به موزه تبدیل کرده اند. او در این موزه اقدام به جمع آوری خاک های رنگی در جزیره هرمز نموده است تا علاقمندان بتوانند با مراجعه به این موزه تمامی خاک های این جزیره رنگارنگ را مشاهده نمایند.

خوب تقریبا به پایان سفر در حال نزدیک شدن هستید! پاییز و زمستان، فصل رفتن به جنوب کشور است. آب و هوای متعادل، جاذبه های فراوان، آب های شفاف خلیج فارس، مردم خونگرم و بسیاری دلایل دیگر، به شما می گویند که باید برای یک مسافرت فراموش نشدنی به بندرعباس در استان هرمزگان بروید. این شهر بندری یکی از مناطق ایران می باشد که مردم مهربانش زبانزد خاص و عام هستند. جاذبه های بندرعباس شامل مکان هایی چون مسجد و حمام گله داری، قلعه فین، کلاه فرنگی و … می باشند

به منظور اقامت در این شهر می توانید به هتل ۵ ستاره ی هما، هتل ۴ ستاره آتیلار و یا این که در هتل ۳ ستاره ی ایران اقامت داشته باشید.

در شهر بندرعباس می توانید به سمت بندر همیشه فارس ایران بروید و تماشای آبی بی کران در این منطقه نهایت لذت را ببرید. از دیگر جاذبه هایی که در این شهر بندری وجود دارد حمام گله داری، مسجد گله داری، پل لاتیدان، برکه های باران و دیگر جاذبه های دیدنی که در این منطقه می توانید مشاهده کنید.

زمانی که به بندرعباس رسیدید پیشنهاد می کنیم بعد از گشت و گذار در این بندر دیدنی حتما به سمت بندر لنگه که از آن با عنوان عروس بنادر جنوب ایران در خلیج فارس یاد می شود هم بروید.
این شهر را به خاطر برکه­ها و مساجد تاریخی که بیشتر آن ها در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده می توان شهر مساجد و برکه­ ها نامید.
از جمله جاذبه های تاریخی که در این بندر وجود دارند نیز عبارتند از
مسجد ملک ابن عباس، مسجد افغان، مسجد خداداد، قلعه لشتان، قلعه مغویه، چشمه آب گرم بادون، چشمه آب گرم آسک و برکه دریا دولت

خوب به پایان سفر به جنوب ایران رسیدیم! آخرین مقصدی که در این سفر باید به آن حتما سفر کنید چابهار در استان سیستان و بلوچستان است. منطقه ی همیشه بهاری ایران که دارای منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری می باشد و می توانید با سفر به آن یک تجربه ی ماجراجویانه عالی و منحصر به فرد داشته باشید.

فاصله ای که از بندرعباس تا سیستان و بلوچستان باید بپیمایید تقریبا برابر با ۷۰۰ کیلومتر و ۹ ساعت رانندگی است.

با توجه به این مسیر طولانی را باید بپیمایید حتما سعی کنید در شهر بندرعباس اقامتی کوتاه داشته باشید؛ بهترین زمان سفر به چابهار از اوایل آبان تا اواسط فروردین است. به منظور اقامت در شهر چابهار می توانید در هتل ۴ ستاره لیپار، هتل لاله و یا هتل ساحلی ونوس بنابر سلیقه و بودجه ی خودتان اقامت داشته باشید؛ البته اقامتگاه هایی هم هستند که م یتوانید آن ها را برای اقامت خودتان در این شهر دیدنی انتخاب کنید. پیشنهاد می کنیم که حداقل دو روز کامل را در شهر چابهار بمانید چرا که جاذبه های دیدنی که در این شهر وجود دارد واقعا ارزشش را دارد.

از جمله جاذبه های گردشگری چابهار کوه های مینیاتوری، بندر گواتر، گل فشان که یکی دیدنی های حیرت انگیز چابهار است، گورستان جن ها، تالاب دیدنی و جالب لیپار و غارهای بان مسیتی هستند که حداقل برای بازدید از آن ها دو روز زمان لازم است.

سعی کنید حتما به بازار سنتی یا دکه بازاری که در این شهر هم وجود دارد بروید.

آدرس: سیستان و بلوچستان، چابهار، بلوار امام خمینی، خیابان فردوسی

نوشته سفر به جنوب ایران، از دزفول تا چابهار اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *