شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا

راهنمای پذیرش تحصیلی در استرالیا

استرالیا در سال های اخیر به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین و از آن طرف هم پرطرفدارترین کشورها در بین کسانی که می خواهند در خارج از کشور به تحصیل، کار یا زندگی بپردازند تبدیل شده است. در این میانی کسانی که برای ادامه تحصیل استرالیا را انتخاب می کنند به نسبت کسانی که این کشور را برای زندگی و کار انتخاب می کنند از اولویت بالاتری برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که اقامت استرالیا به دلیل دارا بودن بهترین متد آموزشی بعد از آمریکا و انگلیس سالانه پذیرای خیل عظیمی از دانشجویان می باشند، یکی دیگر از دلایل انتخاب استرالیا ارائه بهترین خدمات شهروندی و همچین آب و هوای خوب و وجود فرصت های شغلی مناسب تقریبا برای همه گرایش ها و رشته ها می باشد. اما موضوعی که وجود دارد سوالاتی درباره ی شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا می باشد، که ما در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت اقدام به شرح و توصیف آن نموده ایم و بسیار سپاسگذار هستیم در صورتی که اطلاعات کاملتری را شما مخاطبان عزیز دارا هستید را با هم در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:
معرفی ۱۰ مورد از بهترین دانشگاه های استرالیا
بهترین شهرهای کانادا برای تحصیل
همه آنچه که باید قبل از مهاجرت تحصیلی بدانید

برای کسانی که علاقه‌مند به تحصیل در استرالیا هستند، آگاهی از شرایط تحصیل در این کشور و همچنین شرایط پذیرش تحصیلی استرالیا، امری مهم و ضروری است. شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا به فاکتورهای متعددی بستگی دارد، از ایالت گرفته تا دانشگاه های این کشور که در ادامه به شرایط آن ها خواهیم پرداخت.

مدارکی که به طور کلی جهت اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا مورد نیاز است و در واقع می توان گفت که این موارد پیش نیاز پذیرش شما در دانشگاه به شمار می روند و آن ها عبارتند از:

 • مدارک تحصیلی
 • گذرنامه یا شناسنامه
 • سابقه کار
 • مدرک زبان

مواردی که باید برای پذیرش شما در استرالیا بسیار مهم قلمداد می شوند:

 • معدل
 • دانشگاه گذشته
 • دانشگاه آینده
 • رشته انتخابی
 • گپ تحصیلی و کاری
 • شهریه، هزینه زندگی و توان مالی
 • زمانبندی و شروع کلاس
 • مدارک و شرایط ویژه بعضی رشته ها مانند MBA

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه های استرالیا

از جمله مدارک تحصیلی مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی در استرالیا بسته به مقطع درخواستی توسط متقاضی، متفاوت ‌اند. مدارک مورد نیاز برای مقاطع مختلف به شرح زیر است:

تحصیل در مقطع دبیرستان مدارک مورد نیاز برای تحصیل در دوره دبیرستان نیز شامل مدارک تحصیلی دو سال آخر فرد است.
تحصیل در مقطع کارشناسی برای تحصیل در مقطع کارشناسی شما می بایست که مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خودتان را ارائه دهید.
کارشناسی مجدد مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین مدرک و ریز نمرات کارشناسی گذرانده شده یا رها شده را حتما همراه داشته باشید.
کارشناسی ارشد اگر خواستید که در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید مدرک کارشناسی و ریز نمرات آن را می بایست ارائه دهید.
کارشناسی ارشد مجدد مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد گذرانده شده و ریز نمرات آنها را باید داشته باشید.
تحصیل در مقطع دکترا (phD) مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات آنها را می بایست به دانشگاه ارائه دهید.
دکترای مجدد مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و PhD گذرانده شده و ریز نمرات آنها را باید همراه داشته باشید.

منظور از سابقه کار چیست؟

زمانی که صحبت از سابقه کار می شود، منظور سابقه کار از بیمه تامین اجتماعی در حیطه رشته تحصیلی درخواست شده می باشد.

حدنصاب نمره ی مدرک زبان انگلیسی

از جمله مهمترین مدارکی که برای پذیرش دانشگاه های استرالیا مورد نیاز مدرک زبان انگلیسی است، میانگین نمره آیلتس شما باید ۶٫۵ باشد و توجه داشته باشید که نمره هیچ یک از مهارت های ایلتس شما نباید کمتر از ۶ باشد. این مقدار بیان ‌شده به‌ صورت میانگین است و برای برخی رشته ها چون انواع رشته های پزشکی و معماری ۷ است. البته این مقدار از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت بوده و ممکن است کمی پایین‌ تر باشد.

لازم به ذکر است که اگر نمره آزمون آیلتس فرد متقاضی به حد نصاب مورد نصاب دانشگاه نرسید، ممکن است دانشگاه پذیرش را به همراه دوره های زبان به فرد ارائه کند. این دوره ها به طور میانگین به ازای هر نیم نمره ایلتس کمتر، بین دو و نیم تا سه ماه است.

گپ تحصیلی یا کاری چیست؟

آن فاصله ی تحصیلی که در بین تحصیل شما قرار دارد که به اصطلاح به آن گپ تحصیلی می گویند نیز به مدت زمانی گفته می شود که فرد بعد از فارغ التحصیلی از آخرین مدرک دانشگاهی تا زمان درخواست پذیرش دانشگاه مقصد، گذرانده است. این مقدار در صورتی که کمتر از یک سال باشد گپ محسوب نمی‌شود. اگر این مدت از یک سال بیشتر بوده ولی متقاضی در این مدت مشغول به کار در زمینه رشته تحصیلی خود باشد، می‌تواند با ارائه ‌ی نامه ‌ای از محل کار خود، این گپ تحصیلی را توجیه و پر کند.

اجازه کار حین تحصیل در استرالیا

لازم به ذکر است که دانشجویان بین المللی در کشور استرالیا این اجازه را دارند که هر دو هفته حدود ۴۰ ساعت کار کنند، این امر به دانشجویان اجازه می دهد درآمدی از خودشان داشته باشند و کار مفید در یک کشور خارجی و دیدار با افراد مختلف سبب می شود که تجربه آن ها برای زندگی در کشور بیگانه بالا برود.

اطلاع درباره بیمه دانشجویی

بیمه دانشجویی برای تحصیل در استرالیا اجباری است و متقاضیان می‌بایست قبل از ورود به استرالیا خود را برای طول دوره تحصیلی بیمه کنند. هزینه بیمه برای یک سال تحصیلی به شرح زیر است:

 • دانشجوی مجرد سالی ۵۰۰ تا ۵۶۰ دلار استرالیا
 • دانشجوی متاهل سالی ۲۹۰۰ تا ۳۹۰۰ دلار استرالیا
 • دانشجویی که همسر و فرزند دارد سالی ۵۲۰۰ تا ۶۳۰۰ دلار استرالیا

هزینه های تحصیل در استرالیا بسته به اینکه در چه مقطع و چه شهری تحصیل کنید متغییر است در مقطع کارشناسی برآورد تقریبی هزینه ها بین ۲۳۰۰۰ تا ۲۹۰۰۰ دلار در سال فقط هزینه دانشگاه و برای مقطع ارشد سالی ۲۲۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰ دلار به طور سالانه می باشد، که البته در بعضی از رشته های خاص مثل رشته های پزشکی و زیر مجموعه آنها هزینه تحصیل بالاتر است. اگر می خواهید در میزان هزینه هایتان در کشور استرالیا کاهش چشمگیری را ایجاد کنید می بایست که برای تحصیل دانشگاه های ارزان قیمت استرالیا را نیز انتخاب نمایید.

اما به طور کلی اگر میزان هزینه هایی که افراد برای زندگی در استرالیا را بیان کنیم به شرح زیر هستند:

دانشجو ۲۰ هزار دلار در سال
همسردانشجو ۷ هزار دلار در سال
فرزند دانشجو ۴ هزار دلار در سال

لازم به ذکر است که مدت زمان مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی بین ۱ تا ۳ ماه است.

متقاضی اصلی (دانشجو) ۵۵۰ دلار استرالیا
همراه بالای ۱۸ سال (همسر) ۴۱۰ دلار استرالیا
همراه زیر ۱۸ سال (فرزند) ۱۳۵ دلار استرالیا

تغییرات روند درخواست ویزای تحصیلی استرالیا

با توجه به تغییراتی که از جولای ۲۰۱۶ به منظور اخذ ویزای تحصیلی استرالیا اعلام شده نیز شرایط دریافت ویزای به شرح زیر است:

 • درخواست ویزای تحصیلی استرالیا برای همه مقاطع تحصیلی به صورت آنلاین امکان پذیر است . در این روش طی چندین مرحله اطلاعات لازم وارد می شود و در انتها به صفحه پرداخت ختم می شود . مدارک مورد نیاز نیز باید آپلود شود.
 • دیگر بحث subclass های مختلف برای مقاطع تحصیلی متفاوت از بین رفته است و تمام ویزاهای دانشجویی subclass 500 هستند.
 • با اینکه بحث assessment level ها براساس کشورها ازبین رفته است ، اما حساسیت مدارک مالی و رعایت برخی موارد در دال بر واقعی بودن هدف فرد به عنوان دانشجو و ادامه تحصیل همچنان وجود دارد.
 • نیاز به انجام آزمایشات پزشکی نیست مگر برای رشته های خاص مانند رشته هایی که کار بالینی در بیمارستان دارند و یا رشته های آموزشی ای که در ارتباط با کودکان و دانش آموزان باشند .
 • همچنان ویزا های استرالیا از طریق سیستم الکترونیکی (بعداز تاریخ نوامبر۲۰۱۲) به صورت نامه کتبی به متقاصیان ارسال می شود و نیازی به درج لیبل ویزا در پاسپورت نیست.

منبع: www.rad-iran.com

نوشته شرایط پذیرش تحصیلی در استرالیا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *