عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت دوم

عجایب ناشناخته دنیای باستان و شباهت بین تمدن های باستانی چیست؟

مطالب مرتبط:
عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت اول
اسرار آمیزترین عجایب ترسناک طبیعی در جهان
عجایب ده ‌گانه جهان(بخش دوم)

در مطلب قبلی برای شما خوانندگان عزیزمان، راجع به سوال های بحث برانگیزی که راجع به اهرام و زیگورات های سرتاسر دنیا قرار دارد، صحبت کردیم. سوال ها و مباحثی که ذهن محققان در این زمینه را مشغول کرده گفتیم و دلیل عجیب بودن اهرام را هم مشخص نمودیم. پس از آن از دولمن ها برایتان گفتیم. سنگ هایی که گاهی از آن ها به عنوان دروازه ای به دنیای مرگ نام می برند و در زمان های پیش از تاریخ در سرزمین های مختلفی از کره جنوبی و هند گرفته تا فرانسه و اسپانیا دیده می شوند. سازه هایی که هنوز کاربری آن ها برای تاریخدانان و باستان شناسان مشخص نیست.

از گیره های فلزی باستانی نام بردیم که تکنولوژی باستانی را برایمان شگفت انگیز تر می نماید. گیره هایی فلزی که بلوک های سنگی عظیمی را به یکدیگر متصل نگه داشته و کاربرد میخ مانند دارند. با این وجود، عجایب دنیای باستان همین جا تمام نمی شود. پیدا شدن نقاشی هایی با موضوعی یکسان درون دیواره غارها آن هم در قاره ها و کشورهایی مجزا از دیگر عجایب ناشناخته جهان هستند.

انسان دنیای باستان در آرژانتین، نقاشی دست خود بر روی سنگ ها را کشیده است تا انسانی که در فرانسه یا استرالیا و در میلیون ها کیلومتر دورتر همانند آن را نیز نقاشی کرده است. انسان هایی که هیچ گونه ارتباطی با یکدیگر نداشته اند و حتی از وجود یکدیگر خبر نداشتند.

در ادامه با ادامه شباهت بین تمدن های باستان و عجایب دنیای باستان آشنا شوید.

نوشته عجایب ناشناخته دنیای باستان – قسمت دوم اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *