قلعه های شگفت انگیز حومه لندن

قلعه های اطراف لندن

همه ما در زندگی خود دوست داریم تا زندگی سلطنتی را تجربه نماییم پس برای چنین تجربه ای هیچ تجربه ای بهتر از یک قلعه انگلیسی نمی تواند باشد. بازدیدکنندگان از لندن به عنوان پایتخت بریتانیا مجبور نیستند به دنبال چنین ساختارهایی باشند زیرا قلعه های اطراف لندن بسیار بوده و افراد می توانند به صورت روزانه از آن ها بازدید نمایند. این قلعه ها یک راهی شگفت انگیز و آسان در مورد یادگیری تاریخ بریتانیا بوده و همچنین در خصوص جنگ ها و فتنه هایی که در این قصرها روی داده است اطلاعاتی را ارائه می نماید. شما می توانید در اطراف لندن قلعه های قرن یازدهمی که توسط ویلیام کشور گشا ساخته شده را مشاهده نمایید. این قلعه ها خانه های دوران کودکی انبولین (Anne Boleyn) و همچنین محل زندگی هنری هشتم، ملکه ویکتوریا و ملکه الیزابت را می توانید مشاهده نمایید. تاریخ مرتبط با هر کدام از این ها بسیار جذاب خواهد بود پس با الی گشت همراه شوید.

قلعه دوور | Dover Castle

مطالب مرتبط:
موزه تاریخ طبیعی لندن، دنیایی از شگفتی های تاریخ کره زمین
معرفی ارزان ترین محله های لندن برای زندگی
نگارخانه ملی لندن، مقصدی برای بزرگترین آثار هنری

قلعه دوور به عنوان بزرگترین قلعه انگلستان نیز شناخته شده و یکی از قلعه های اطراف لندن می باشد. این مجموعه قرن ها است که در حال محافظت از کانال های انگلیسی بوده و نام مستعار کلید انگلستان نیز به آن داده شده است. ویلیام کشورگشا آن را در زمان حمله به انگلستان و در سال ۱۰۶۶ سوزاند. این ساختمان قلعه ای که در فاصله ای ۹۰ دقیقه ای از لندن واقع شده است مجموعه ای چشمگیر از ساختمان ها، دیواره ها و خندق ها می باشد. بسیاری از تونل هایی که در زیر این قلعه واقع شده اند در زمان جنگ جهانی دوم به پناهگاه هایی برای حملات هوایی آلمانی ها و همچنین به یک بیمارستان تبدیل شده بودند. شما می توانید در بازدید از این قلعه از برج ها بازدید نموده و همچنین از میان سیاه چاله ها عبور کرده و تجربه دیدن راه های باریک قلعه را نیز داشته باشید. البته که شما تعجب خواهید کرد که زنان قرون وسطایی چگونه با دامن های بزرگ خود از این تونل ها عبور می کرده اند. این قلعه در بسیاری از فیلم ها نیز مورد استفاده قرار گرفته که موجب شهرت بیشتر آن شده است.

قلعه آروندل | Arundel Castle

قلعه آروندل که یکی دیگر از قلعه های اطراف لندن می باشد در رودخانه آرون در غرب ساسکس (Sussex) واقع شده و دارای تاریخی نزدیک به هزار سال می باشد. این بنا در سال ۱۰۶۸ میلادی توسط ارل آروندل ساخته شده و مالکیت ان از طریق خط زنانه به فرزندان او منتقل شده است. این خانه به مدت ۸۰۰ در اختیار دوک نورفولک (Norfolk) قرار داشته است. این قلعه جالب بر روی یک تپه بنا شده و توسط یک خندق احاطه می شده است. در اواخر قرن نوزدهم این قلعه زیبا به یک مکان نمی عمومی تبدیل شده و جزء اولین مکان هایی بود که دارای برق، آسانسورهای خدماتی و سیستم حرارت مرکزی بوده است. شما می توانید از میان باغ هایی که از سال ۱۸۵۴ بر روی عموم مردم باز شده اند بازدید خود را از این قلعه زیبا آغاز نمایید.

قلعه هایکلر | Highclere Castle

اگر شما عاشق سریال داونتان ابی (Downton Abbey) هستید حتما قلعه هایکلر را دوست خواهید داشت زیرا این مجموعه در این مکان فیلمبرداری شده است. این مکان که از قلعه های اطراف لندن به شمار می رود یک سایت باستانی بوده که در کتاب دامزدی (Domesday) نیز ثبت شده است. هرچند که اکنون دیگر قلعه قدیمی ان موجود نمی باشد. امروزه هایکلر یک خانه به همراه یک کلیسای کارناروون (Carnarvon) باقی مانده از قرن هفدهم میلادی می باشد. برای دیدن این قلعه می بایست شما یک برنامه ریزی برای سفر خود داشته باشید زیرا که قلعه هایکر در زمان هایی مشخص بازگشایی خواهد شد. در این محیط شما باغ های باشکوه و جنگل ها را می توانید مشاهده نمایید. علاوه بر این اتاق هایی به نمایش گذاشته می شوند که در آن آثار باستانی مصری از زمان های بسیار قدیم وجود دارند که توسط هوارد کراتر (Howard Crater) در زمان کشف مقبره پاشاه توت آورده شده است.

قلعه هور | Hever Castle

یکی از قلعه های اطراف لندن که در فاصله ای در حدود یک ساعت از آن قرار گرفته است قلعه هور می باشد. این قلعه خانه و محل زندگی دوران کودکی بولین و همسر دوم هنری هشتم می باشد. پادشاه بعدها آن را به همسر چهارم خود کلوس (Cleves) داد. این قلعه قرن سیزدهمی به طور گسترده ای با مبلمان های عتیقه و پرده های نقش دار تزیین شده و علاوه بر این یکی از بهترین مجموعه های پرتره تودور (Tudor) در انگلستان و همچنین دو کتاب دعا که متعلق به بولین بوده و یک قفل که همسرش زمانی که در آنجا بود از ان استفاده کرده است. به نظر می رسد که این قلعه به دلیل وجود خندق های درون آن و همچنین تلفاتی که در اینجا باقی مانده است تسخیر شده باشد. در خارج از قلعه قرون وسطایی نیز شما می توانید پلکان های مارپیچ و باغ هایی را پیدا کرده که بر اساس سبک های ایتالیایی طراحی شده است مشاهده نمایید.

قلعه وارویک | Warwick Castle

ویلیام کشورگشا ۲ سال پس از حمله به انگلستان در سال ۱۰۶۸ میلادی شروع به ساخت یک قلعه در ایون نمود تا یکی دیگر از قلعه های اطراف لندن را بنا نماید. این قلعه در قرن دوازدهم به یک دژ سنگی تبدیل گردید. در طول چندین قرن بعدی این قلعه قرون وسطایی تقویت شده و با توجه به مالکیت آن توسط پادشاهان مختلف مورد استفاده قرار گرفته است. برج ها و استخرهای ان با فتنه گران و زندانیان پر شده بودند تا زمانی که در قرن هفدهم میلادی این مکان به یک خانه تبدیل شد. امروزه قلعه وارویک به عنوان یک پارک تفریحی مورد استفاده قرار گرفته که به فعالیت های قرون وسطایی اقدام می نماید. از جمله این فعالیت ها می توان به سیاه چاله های خونین و مبارزات با شمشیر اشاره نمود. بنابراین شما می توانید بخش بزرگی از تاریخ انگلستان را فراگیرید.

قلعه لیدز | Leeds Castle

قلعه لیدز به عنوان دوست داشتنی ترین قلعه در جهان شناخته شده و یکی از قلعه های اطراف لندن می باشد. پس از اینکه از این قلعه ۹۰۰ ساله با زرق و برق های بسیار و همچنین پیچ و خم های چالش برانگیز آن ملاقات می نمایید برایتان سخت خواهد بود تا بتوانید استدلالی برای نام مستعار آن پیدا کنید. در ابتدا این مکان به عنوان یک قلعه نظامی برای نورمن مورد استفاده قرار گرفته و پس از ان ۶ ملکه قرون وسطایی در آن حضور داشتند تا در نهایت هنری هشتم و همسرش کاترین آراگون در این قلعه اقامت داشته اند. این محل اقامت سلطنتی در حال حاضر تبدیل به یک خانه روستایی شده است که دو ویژگی مهم دارد. مورد اول انکه اکثر بخش های آن دارای برج ها و استوانه هایی که به آسمان رفته باشند نیستند. دوم اینکه اتاق های ان با لوازم و گنجینه های بسیار زیاد تزیین شده اند. یکی از این عتیقه ها کلکسیونی از قلاده های سگ ها می باشد.

قلعه ویندزور | Windsor Castle

در شهری آرام و پر از تاریخ انگلیسی، قلعه ویندزور در یک چشم انداز وسیع قابل مشاهده می باشد. این بنا که از قلعه های اطراف لندن می باشد توسط ویلیام کشورگشا پس از حمله به انگلستان در سال ۱۰۶۶ میلادی ساخته شده است. این قلعه امروزه هم به عنوان موزه و هم به عنوان محل اقامت سلطنتی مورد استفاده قرار می گیرد. ملکه الیزابت دوم در حال حاضر در این قلعه سکونت داشته و به عنوان اقامتگاه رسمی او می باشد. این بزرگترین قلعه در جهان بوده که علاوه بر نزدیکی بسیار به لندن همچنان مورد استفاده قرار می گیرد. چیزهای بسیار با ارزشی برای ملاقات از اتاق های این قلعه وجود داشته و علاوه بر این برخی از آثار و مجموعه های هنری را در اینجا خواهید دید که در کمتر جایی از جهان یافت خواهد شد. کلیسای گوتیک سنت جورج و همچنین خانه عروسکی ماری نیز در این قلعه واقع شده اند. تشریفات تغییر محافظان به عنوان یک سنت برتانیایی همچنان برگزار می گردد.

قلعه ها یکی از ساختمان هایی بودند که در ابتدا برای محافظت از مناطق تحت حکمرانی ساخته شده اما پس از مدت ها به خانه هایی که خانواده های سلطنتی یا اشراف زاده ها در آن زندگی می کرده اند تبدیل شده است. البته که اکثر این قلعه ها در قرن نوزدهم و بیستم تماما و یا حتی بخشی از آن بر روی عموم باز شده تا دیگران نیز بتوانند از آن بازدید نمایند.

نوشته قلعه های شگفت انگیز حومه لندن اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *