معرفی بزرگترین آبشارها در جهان | بخش اول

بزرگترین آبشارها در جهان

بزرگترین آبشارها در جهان چندین ویژگی جغرافیایی زیبا و قدرت شگفت انگیز طبیعت باشکوه را نشان می دهد. دیدن ریختن چندین تن آب از بالای سنگ ها و در خط صخره ها مطمئنا می تواند هر فردی را تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که بزرگترین آبشارها سزاوار این هستند که به عنوان مکانی برجسته در جهان شناخته شوند اما حتما یک آبشار نمی بایست بلندترین، وسیعترین یا بزرگترین باشد تا تبدیل به مقصدی برای گردشگری شود. از آبشارهای قدرتمندی که از یک شیب به سمت پایین سقوط کرده تا آبشارهای چند مرحله ای که به مجموعه ای از استخرها می ریزند را در این مطلب با یکدیگر بررسی خواهیم کرد. پس با الی گشت همراه شوید.

آبشار ساترلند | Sutherland Falls

در نزدیکی فیورد زیبا از میلفورد ساند یکی از محبوب ترین مقاصد سفر در نیوزیلند واقع شده است. این مکان که یکی از بزرگترین آبشار ها در جهان به شمار می رود از سه آبشار تشکیل شده که به دریاچه یخبندان در پارک ملی فیورلند خواهد ریخت. در حالی که تورهای گردشگری که در هوا انجام می شود از راه دور می توانند آبشار را ملاقات کنند بنابراین بازدیدکنندگان برای پیاده روی مشهور Milford Track ترغیب شده تا در انتهای مسیر پاداشی ارزشمند دریافت کنند. پیاده روی ۹۰ دقیقه ای از پناهگاه عمومی Quintin در مسیری ۵۳ کیلومتری منجر می شود تا گردشگران به پایه های این آبشار برسند.

آبشار توگلا | Tugela Falls

کوه های دراکنزبرگ (Drakensberg) در پارک ملی سلطنتی در ناتال آفریقای جنوبی خانه ۵ آبشار متصل به هم هستند که در مجموع به آن ها آبشار توگلا گفته می شود. این آبشار یکی از بلندترین و بزرگترین آبشارها در جهان به شمار می رود. زمانی که آب در حالت سقوط خود قرار می گیرد همانند یک آمفی تئاتر فضایی خیره کننده بر روی یک سنگ ایجاد می کند که جاذبه توریستی محبوبی به حساب می آید. شش ساعت پیاده روی و چهار مرتبه عبور از رودخانه منجر به رسیدن به این آبشار می شود. مسیری که با کمترین میزان به چالش کشیدن گردشگران می تواند آن ها را در نقطه ای برای دیدن منظره ای از ۵ آبشار را به نمایش بگذارد.

آبشار نوخالیکای | Nohkalikai Falls

این آبشار که در نزدیکی شهر چراپونجی (Cherrapunji) واقع شده است یکی از مرطوب ترین مکان ها در کره زمین می باشد. آبشار نوخالیکای به عنوان یک آبشار فرو رفته طبقه بندی می شود بدین معنی که آب از لبه صخره ها و سنگ های هیمالیا جدا می شود. این آبشار یکی از بلندترین انوع آن بوده که در هند واقع شده و توسط آب باران در فلات بالای جنگل جریان گرفته است. بنابراین با توجه به زمان ها مختلف در سال میزان حجم آب آن به میزان چشمگیری تغییر پیدا می کند. در فصل خشک آب به یک استخر فیروزه ای رنگ تبدیل شده و به میزان یکسانی سقوط می کند به گونه ای که انگار اسپری سفید رنگ ایجاد شده است.

دتیفوس | Dettifoss

دتیفوس به عنوان قدرتمندترین آبشار و یکی از بزرگترین آبشارها در اروپا شناخته شده و بیشتر به دلیل حجم آبی که در هر فصل از ان می گذرد شناخته می شود. این آبشار در پارک ملی واتناجوکول در شمال شرقی ایسلند واقع شده است. دتیفوس را می توان در هر دو طرف رودخانه جاکولسا از جالوم مشاهده کرده که در میان دره های پایین آن سقوط می کند. بخش شرقی رودخانه دارای یکی از بهترین مناطق برای دیدن این منظره بوده و امکاناتی از قبیل محل پارک ماشید مجهز نیز دارد. البته که مسیرهای لغزنده می توانند در طول فصل گردشگری شلوغ باشند.

آبشار یوزمیت | Yosemite Falls

بلندترین آبشار در آمریکا آبشار یوزمیت می باشد که در سه مرحله به طرف صخره ها سقوط می کند. این آبشار که یکی از بزرگترین آبشارها در نوبه خود می باشد مناظری زیبا از مکان های مختلف پارک ملی یوزمیتی در کالیفرنیا را فراهم می کند. سفر به این مکان چالش برانگیز بوده و برای رسیدن به چشم اندازهای وسیع از پارک و کوه های استوار این ناحیه می بایست یک روز کامل را زمان بگذارید. با این حال میزان آب در جریان بر اساس نوع فصل متفاوت بوده و ممکن است در زمان خشکسالی این پدیده زیبا ناپدید شود. بهترین زمان برای لذت بردن از پاشش آب و رعد و برق در این مکان ابتدای بهار و پس از زمستان می باشد.

آبشارهای لاتوایس | Plitvice Waterfalls

مجموعه ای از آبشارها که ۱۶ دریاچه در پارک ملی لاتوایس را به یکدیگر متصل می کند باعث شده تا این مکان تبدیل به یکی از جذاب ترین جاذبه های کرواسی گردد. در میان تپه های جنگلی که در مرز بوسنی قرار گرفته است رودخانه ها، دریاچه ها و آبشارها یک مجموعه باغ آبی جذاب را ایجاد کرده است. مجموعه های از پل و سیستم ها و همچنین مسیرهای پیاده روی باعث شده تا بتوان به راحتی در این پارک حرکت نمود. قایق سواری رایگان نیز از بالا به پایین دریاچه وجود داشته که در آن بازدیدکنندگان می توانند یکی از یزرگترین آبشارها در جهان را مشاهده نمایند.

طبیعت زیبایی های منحصر به فردی را به نمایش می گذارد و یکی از جاذبه های گردشگری طبیعی که در جهان وجود دارد آبشارها می باشند. آبشارها در سراسر جهان گسترده شده و همگی زیبایی های خاص خود را دارند اما برخی از ان ها به دلایلی کمی متفاوت تر و شاید جذاب تر از دیگران باشند.

نوشته معرفی بزرگترین آبشارها در جهان | بخش اول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *