معرفی بهترین دانشگاه های مسکو

دانشگاه های مسکو

از آن جایی که کشور روسیه یکی از بزرگ ترین کشورهای جهان است و در بین دو قاره قرار گرفته است، طبیعتا جمعیت زیادی را در خود جای داده است و پذیرای افراد مختلف از کشورهای جهان نیز می باشد. از برتری های جغرافیایی که بگذریم، این کشور از نظر توسعه و پیشرفت و همچنین غنای علمی و ادبی نیز در رتبه ی بالایی قرار دارد و خیلی از افراد طالب علم در گوشه گوشه ی جهان خواهان تحصیل در دانشگاه های ممتاز این کشور و علی الخصوص دانشگاه های مسکو یعنی پایتخت این کشور هستند. ما امروز در الی گشت می خواهیم به اتفاق شما به صورت خاص تنها به معرفی دانشگاه های مسکو پبردازیم پس در ادامه با ما همراه باشید.

دانشگاه دولتی لومونسـف مسکو | Lomonosov Moscow State University

مطالب مرتبط:
معرفی ۸ مورد از بهترین سوغاتی های مسکو
مسکو فقط شهر نیست: با بهترین جاذبه های طبیعی مسکو آشنا شوید
گالری تریتیاکوف، یکی از بزرگ ترین موزه های مسکو

اولین دانشگاهی که از بین دانشگاه های مسکو می خواهیم به شما معرفی نماییم، معروف ترین دانشگاه این شهر یعنی؛ دانشگاه دولتی لومونسـف مسکو است. این دانشگاه دولتی یکی از مهم ترین دانشگاه های نه تنها مسکو بلکه کشور روسیه است و بر روی تپه ای به اسم تپه گنجشکان در مسکو قرار دارد. این دانشگاه بزرگ از نظر معماری یکی از زیباترین دانشگاه های دنیا به شمار می رود و اولین بار در سال ۱۷۷۵میلادی به دستور شخصی به اسم لومونسـف در میدان سرخ تاسیس شد. در ساخت ساختمان اصلی آن از سبک معماری گوتیک و باروک استفاده شده است و ساختمان اصلی آن عنوان بلندترین ساختمان آموزشی دنیا را دارد.

این دانشگاه کتابخانه ی معروف و مهمی دارد که در طول بیش از ۱۰۰ سال تنها کتابخانه ی شهر مسکو بوده است. این دانشگاه در رتبه بندی QS برای سومین سال متوالی، عنوان بهترین دانشگاه روسیه را به دست آورده است. حدود ۴۷ هزا دانشجو در این دانشگاه ثبت نام کرده اند که از بین آن ها ۷ هزار نفر مشغول تحصیلات لیسانس و ۴ هزار نفر از دانشجوهای بین المللی هستند. این دانشگاه از ۳۸۰ اداره، ۳۹ دانشکده، ۱۵ موسسه ی تحقیقاتی، ۴ موزه و ۶ پردیس در روسیه و خارج از کشور تشکیل شده و یکی از پردیس های آن نه فقط نزدیک پایتخت با شکوه این کشور است بلکه یکی از زیباترین و شکوهمند ترین پردیس های دنیاست.

دانشگاه فیزیک و تکنولوژی مسکو | Moscow Institute of Physics and Technology

این دانشگاه که در رنکینگ EECA به رتبه ی ۱۳ رسیده است، در سال ۱۹۴۶ میلادی افتتاح شد و از یکی از دانشگاه هایی است که سیستم آموزشی منحصر به فرد مخصوص به خود را استفاده می کند که در آن دانشجویان معمولا بیشتر تحقیقات را در بیرون دانشگاه انجام می دهند و بیشتر علم را به وجود می آورند تا این که آن را صرفا از روخوانی و امتحان فرا بگیرند. این دانشگاه در رشته های تحصیلی همچون فیزیک، نجوم و همین طور علوم طبیعی در بین بهترین دانشگاه های دنیا است. طبق آخرین آماری که این دانشگاه از خود منتشر کرده است، در این دانشگاه حدود ۵۷۰۰ دانشجو ثبت نام کرده اند و فارغ التحصیلان آن شامل تعدادی از برجسته ترین دانشمندان، فیزیکدانان و سیاست مداران در سراسر جهان هستند.

دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای مفی | National Research Nuclear University Mephi

این دانشگاه که یکی از دانشگاه های مسکو است در سال ۱۹۴۲ توسط موسسه فنی مسکو تاسیس شد و امروز یکی از معتبرترین دانشگاه های فنی در روسیه شناخته می شود. اگر به اسم این دانشگاه توجه نمایید خواهید فهمید که این دانشگاه بر روی صنعت هسته ای و همینطور فیزیک، رشته های مهندسی و ریاضیات متمرکز است. با این حال این موسسه که تعدادی از برندگان جایزه ی نوبل در بین فارغ التحصیلان آن هستند کارهای زیادی برای رشد برنامه هایش در رشته های علوم اقتصاد، علوم انسانی و زبان های خارجی انجام می دهد. دانشگاه ملی تحقیقات هسته ای امسال در رشته های فیزیک و نجوم در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر و در رشته های الکتریکی و مهندسی الکتریکی در بین ۳۰۰ دانشگاه برتر دنیا بود.

دانشگاه ملی تحقیقات و مدرسه عالی اقتصاد HSE | Higher School of Economics

دانشگاه ملی تحقیقات و مدرسه عالی اقتصاد مسکو که با نام اختصاری و کوچک شده ی HSE نیز شناخته می شود، یکی از دانشگاه های مسکو است که دارای آوازه ای زیاد در دنیا است. این دانشگاه در سال ۱۹۹۲ میلادی و در شهر مسکو تأسیس شد و شعبه‌ های دیگری در دیگر شهرهای روسیه همچون سنت پترزبورگ ، نیژنی نووگورد و پرم نیز دارد. این دانشگاه رسماً توسط وزارت آموزش‌ و پرورش و علوم فدراسیون روسیه به رسمیت شناخته شده است. دانشگاه ملی تحقیقات و مدرسه ی عالی اقتصاد HSE شامل برنامه ‌های آموزشی در سطح لیسانس، فو ق ‌لیسانس و دکترا دانشجو می پذیرد.

دانشگاه روابط بین الملل مسکو | Moscow State Institute of International Relations

دانشگاه روابط عمومی و بین المللی مسکو که با نام اختصاری MGIMO نیز شناخته می شود، از دیگر دانشگاه های مسکو مبتنی بر علوم انسانی است که در سال ۱۹۶۰ تاسیس شده است. جالب است درباره ی این دانشگاه این نکته را بدانید که دانشگاه روابط بین الملل مسکو، تنها دانشگاه روسی است که دانشجویان مقیم از ۱۴۰ کشور دیگر در آن به تحصیل در آن مشغول‌ هستند. از این دانشگاه تا به حال بیش از ۷۷ هزار فارغ‌ التحصیل در دنیا وجود دارد. در سال‌ های اولیه ی تأسیس این دانشگاه، نام این دانشگاه پاتریس لومومبا (Patrice Lumumba) بود و در طول زمان نام این دانشگاه به نام فعلی تغییر پیدا کرد.

دانشگاه علم و صنعت میسی MISIS | National University of Science and Technology MISiS

دانشگاه علم و صنعت میسی MISIS به‌ عنوان موسسه ‏ای پیشرو در رشته‌ های متالوژی و فولادسازی در سال ۱۹۱۸ تأسیس شد. این دانشگاه تا قبل از سال ۲۰۰۸ میلادی، چندین بار تغییر نام داده شد و در کلان ‌شهر مسکو قرار گرفته است. در این دانشگاه ۷ بخش اصلی شامل مطالعات کارشناسی، مهندسی، فناوری نانو، مدیریت اقتصاد و صنعت، فناوری اطلاعات، سیستم‌ های کنترل خودکار و سیستم‌ های کسب‌ و کار دارد.

دانشگاه فنی باومن مسکو | Bauman Moscow State Technical University

دانشگاه فنی باومن که در لیست دانشگاه های مسکو قرار گرفته است در سال ۱۸۳۰ در شهر مسکو تأسیس شد. به علت قدمت زیاد، این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه قدیمی شهر مسکو و کشور روسیه به شمار می‏ رود. دانشگاه باومن مسکو در رشته‌ های مختلفی ازجمله مهندسی و علوم کاربری دانشجو می ‌پذیرد. از طرفی این دانشگاه دارای روابط گسترده ی بین ‌المللی و تبادل دانشجو با بیش از ۷۰ دانشگاه در اروپا، آمریکا و آسیا و میزبان کنفرانس ‌ها، سمینارها و کنگره ‌های بین ‌المللی بسیاری است. این دانشگاه از سال ۱۹۳۴ در زمینه ی آموزش به افراد ناشنوا، فعالیت داشته و تجربه ‌های وسیعی نیز در این زمینه دارد.

دانشگاه علوم انسانی | RUSSIAN STATE UNIVERSITY FOR THE HUMANITIES

یکی دیگر از دانشگاه های مسکو که بسیار معروف است، دانشگاه علوم انسانی RSUH مسکو یا همان دانشگاه علوم انسانی است. بیش از ۲۴۰ موافقت ‌نامه همکاری با دانشگاه ‌های برجسته ی خارجی و مؤسسات تحقیقاتی دارد. در این دانشگاه برای صدها نفر از دانشجویان، تحصیلات تکمیلی و کارشناسی برنامه ‌های آموزشی و کارآموزی در بالاترین سطح جهان ارائه‌ می شود. این دانشگاه روسی به‌عنوان مرکزی شاخته شده‏ در تحقیقات پیشرو در زمینه ی علوم انسانی محسوب می ‏شود و دارای شهرتی جهانی است.

دانشگاه گردشگری مسکو | Russian International Academy for Tourism

دانشگاه گردشگری که به عنوان RIAT شناخته می شود در سال ۱۹۵۲ میلادی به‌ عنوان مرکز صنایع‌ دستی تأسیس شد و در سال ۱۹۶۰ میلادی به‌عنوان مرکز صنعت منطقه‌ ای تغییر نام داد. از طرفی در سال ۱۹۶۱ میلادی به‌ عنوان موسسه ی آموزش عالی رسمیت گرفت و سرانجام در سال ۱۹۹۹ به ‌عنوان دانشگاه گردشگری مسکو تغییر نام داد.

دانشگاه زبان ‌شناسی مسکو | Moscow State Linguistic University

دانشگاه زبان ‌شناسی مسکو که یکی از دانشگاه های مسکو است و به عنوان یکی از پویاترین و توسعه‌ یافته‌ ترین دانشگاه‌ های مسکو محسوب می شود. این دانشگاه، یکی از کلاسیک ‌ترین دانشگاه‌ های مسکو و بهترین موسسه در زمینه ی آموزش زبان محسوب می‏ شود. این دانشگاه، مرکز آموزش و تعلیم مفاهیم مرتبط با فرهنگ است. دانشگاه زبان شناسی؛ فارغ‌ التحصیلان زیادی در سطوح مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دارد. بیش از ۱۰ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و از طرفی بیش از ۳۵ زبان مختلف در آن تدریس می‌ شود.

دانشگاه اقتصاد پلخانف | plekhanov russian university of economics

دانشگاه اقتصاد پلخانف یکی دیگر از دانشگاه های اقتصادی و علوم انسانی در بین دانشگاه های مسکو است که در سال ۱۹۰۷ میلادی تأسیس شده و از این رو یکی از دانشگاه های قدیمی روسیه هم به حساب می آید. البته درباره ی این دانشگاه نکته ای که وجود دارد این است که دانشگاه پلخانف، به مدت ۱۲ سال نام دیگری داشته و از سال ۱۹۱۹ میلادی به دانشگاه اقتصاد تغییر نام داد. در سال ۱۹۹۱ میلادی این دانشگاه بازسازی گردید و به شکل امروزی خود در آمد. درباره ی این دانشگاه قابل ذکر است که این دانشگاه یکی از مراکز اصلی در زمینه ی آموزش متخصصانی با بالاترین صلاحیت در رشته ‌های علوم اقتصاد و علوم تجارت است.

نوشته معرفی بهترین دانشگاه های مسکو اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *