معرفی بهترین دیزنی لندهای دنیا+ تصویر

معرفی بهترین دیزنی لندهای دنیا 

اولین دیزنی لندی که در جهان تاسیس شد سال ۱۹۵۵ در کشور آمریکا بود، این مجموعه تفریحی بسیار مورد توجه عموم قرار گرفت و سالانه میلیون ها نفر برای بازدید از این مجموعه تفریحی به آمریکا سفر می کردند. رویای هر دختر و پسری خردسالی این است که حتی برای یکبار هم شده دیزنی لند را از نزدیک ببینید از همین سالانه دیزنی لندها ۱۳ میلیون بازدیدکننده را به خود جذب می کنند. جالب است بدانید که این مجموعه های تفریحی تنها کودکان را جذب نمی‌کنند بلکه بسیاری از بزرگسالان برای دیدن رویای کودکی‌ شان هم به این جا می آیند. خالی از لطف هم نیست چرا که افراد شما با ورود به این پارک ها با صحنه های غیر قابل باوری که در کارتون ها با آن روبرو بودید به صورت واقعی مواجه می شوید. با توجه به توضحات ارائه شده ما می خواهیم در این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت درباره بهترین دیزنی لندهای دنیا صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

دیزنی‌ لند پاریس

مطالب مرتبط:
چطور امنیت وای فای در سفر را رعایت کنیم؟
این ۱۱ کار را هرگز در دبی انجام ندهید!
چرا هرکسی حداقل یک بار باید سفر های ماجراجویانه را تجربه کند؟

شاید با خواندن متن بالا تصور کنید برای بازدید از دیزنی لند حتما باید به آمریکا سفر کنید، در حالی این کاملا اشتباه است و در دیگر کشورهای دنیا این مجموعه های تفریحی طراحی شده که حتی در لیست بهترین دیزنی لند های دنیا هم قرار گرفته اند.

این مجموعه شامل دو پارک مجزا است Disneyland Park  و Walt Disney Studios Park. مجموعه اصلی پارک دیزنی لند است که می توانید در آن با قلعه‌ی زیبای خفته، ترن هوایی در جست‌و‌جوی نمو آشنا شوید و می‌توانید در دنیای راتاتولی (موش سرآشپز) قدم بزنید. در ابتدای ورود به پارک از خیابان اصلی Main  وارد مجموعه می شوید که در انتهای آن با قلعه مشهور دیزنی (قلعه سیندرلا) مواجه خواهید شد.

در این خیابان در ساعاتی خاص، شخصیت‌های کارتون‌های دیزنی همراه با موسیقی رژه می ‌روند. این خیابان شاهرگ اصلی پارک است و به صورتی نمادین خیابان های نیویورک در دهه ۱۹۳۰ را به خاطر می ‌آورد فرم بدنه خیابان، پیاده روها، نمای فروشگاه ها و… از معاری آن دوران پیروی می ‌کند! در بلیتی که شما خریداری می کنید جلو بازی های منتخب پارک تیک خورده است.

نمونه هایی از بازی ها

نوعی ترن در فضای سرپوشیده که سرعت حرکت آن ۷۰ کیلومتر در ساعت همراه با ۳ چرخش ۳۶۰ درجه می باشد. نسخه های دیگر آن در شعبه های دیگر پارک فاقد چرخش ۳۶۰ درجه ای هستند.

 • دزدان دریایی کارائیب

یه سفر ده دقیقه ای توی واگن هایی که روی آب حرکت می کرد وهمراه با دوبار پرتاب شدن در شیب های تند. در این بازی، جنگه ای دزدان دریایی با قتل و غارت ها و حتی اسکلت های زنجیر شده اش، شبیه سازی شده است. نکته جالب این است که تمام متصدیان غرفه ها، لباس و حرکات مربوط به همان ماجرا را اجرا می کنند.

 • Hollywood Tower یا Tower of Terror

که در پارک دوم به نام پارک استودیو والت دیزنی قرار دارد. قضیه مربوط به هتلی در سال ۱۹۳۹ است که برخورد صاعقه با آن اتفاقاتی را برای مسافرینش در آسانسور رقم میزند. بعد از اینکه در داخل یک کتابخانه متروکه در لابی هتل و در یک تلویزیون قدیمی ماجرا شرح داده میشود، با طی صف به موتورخانه هتل با آسانسورهای خرابش وارد می شوید. پس از آن سفری هیجان انگیز درون آسانسور انتظار شما را می کشد.

 • کشتی ترنی کراش

از دیگر وسایل هیجان انگیز پارک است که ماجرای یک سفر تاریک در استرالیا را بیان می کند. در محوطه کارتون در جست و جوی نمو با سرعت حرکت می کند. این کشتی محبوب تنها در دیزنی لند پاریس وجود دارد و صف آن بسیار طولانی است بنابر این آن را در ابتدای برنامه گردش خود بگنجانید.

ترنی که شما را وارد معدن اسخراج طلا می کند. ویژگی اصلی آن فضا سازی فوق العادش و قرارا گرفتنش در جزیره ای قدیمی است.

علاوه بر این موارد می توانید از فروشگاه‌های مخصوص فروش محصولات والت دیزنی، رستوران‌ها و تئاتر کودکان در این مرکز تفریحی قرار دارد.

هزینه بازی در دیزنی‌لند پاریس

هزینه این بازدید هیجان انگیز بسیار گران است. مانند بسیاری از دیگر پارک ها تنها هزینه ورودی را پرداخت خواهید کرد و دیگر برای هر قسمت پولی پرداخت نمی کنید بنا بر این مدیریت صف برنامه ها بسیار مهم است. قیمت کارت بازدید یک روزه برای هر بزرگسال ۹۰ یورو و هر کودک ۶۴ یورو می باشد.  بلیت رو تا آخرین لحظه حظورتون در پارک نگه دارید.

دیزنی‌ لند هنگ‌کنگ

معروف ترین کشور در جهان که عنوان کپی برابر اصل را از آن خود کرد کشور چین است، این کشور به گونه ای کپی را انجام می دهند که آدم فرق بین اصل و کپی را به سختی می تواند متوجه شود؛ با توجه به این امر در شهر هنگ کنگ نمونه از دیزنی لند آمریکا طوری از مجموعه ی تفریحی را در کشورشان بسازند که با اصل آن تفاوت های بسیار ناچیزی داشته باشد، علاوه بر این توانسته است که در بین بهترین دیزنی لندهای دنیا هم قرار بگیرد. طراحی داخلی دیزنی‌ لند هنگ ‌کنگ بر اساس اصول فنگ شویی است و در هرجایی از این پارک تفریحی قدم بگذارید اعداد شانس را مشاهده خواهید کرد، پیدا کردن اعداد شانس در مسیر حرکت در دیزنی‌لند هنگ‌کنگ برای شما روز خوبی می سازد! این باور محلی‌ها است. این مجموعه ی تفریحی در خلیج پنی در جزیره لانتانو قرار دارد.

نمونه هایی از بازی ها

 • مین استریت یو اس ای | Main Street U.S.A

ساختمان‌های مین استریت دیزنی‌لند هنگ کنگ معماری کاملا مشابه مین استریت دیزنی‌لند دارد با داستان و حکایت‌هایی متناسب با موقعیت پارک که در هنگ کنگ است. شامل بازی هایی نظیر:

آکادمی انیمیشن، هنر انیمیشن، راه آهن دیزنی‌لند هنگ کنگ، ایستگاه مین استریت و خیابان اصلی وسایل نقلیه و …

 • فنتسی لند | Fantasyland

کمی آن طرف تر از سرزمین مین استریت قلعه زیبای خفته و فنتسی لند قرار گرفته اند؛ کودکان دیگر سر از پا نمی شناسند وقتی به این بخش از دیزنی لند می رسند. شامل بازی هایی نظیر:

کراسل (چرخ و فلک اسبی) سیندرلا، دامبو فیل پرنده، جنگل پریان، باغ‌های فانتزی (فنتسی گاردن)؛ جایی است که باف شخصیت‌های دیزنی روبه‌رو می‌شوید، راه آهن دیزنی‌لند هنگ کنگ، ایستگاه فنتسی لند و …

 • سرزمین داستان اسباب بازی‌ها | Toy Story Land

این سرزمین با موضوعیت انیمیشن معروف «داستان اسباب بازی‌ها» درست در کنار فنتسی لند قرار گرفته است. شامل بازی هایی نظیر:

بشکه شادی، ماشین سگ چرخان (مخصوص بچه‌های کوچک)، سقوط آزاد داستان اسباب‌بازی‌ها

 • میستیک پوینت | Mystic Point

این سرزمین جدیدترین بخش اضافه شده به دیزنی‌لند هنگ کنگ است و مهم‌ترین جاذبه آن میستیک مانور است که از نظر سبک و طراحی مشابه خانه ارواح است اما داستان آن کاملا متفاوت است. این مجموعه شامل بازی هایی نظیر:

جنگل عجایب، میستیک مانور، انبار میستیک پوینت

 • گریزلی گالش | Grizzly Gulch

گریزلی گالش یا دره گریزلی ورژن هنگ کنگی از فرانتیرلند دیزنی‌لند است که غرب وحشی قرن نوزدهم را به تصویر می‌کشد. این سرزمین کوچک و تنها بازی ها آن (Big Grizzly Mountain Runaway Mine Cars) یک چرخ و فلک است مشابه چرخ و فلک بیگ ثاندر در دیزنی‌لند.

 • ادونچرلند | Adventureland

این سرزمین بزرگ‌ترین ادونچرلند پارک‌های دیزنی در سراسر جهان است.

 • تومارولند | Tomorrowland

اگر بعد از بازدید از مین استریت به سمت راست بچرخید تومارولند را روبه‌روی خود خواهید دید.

هزینه بازی در دیزنی لند هنگ کنگ

بلیط برای بزرگسالان ۷۰ دلار و کودکان ۵۰ دلار است.

دیزنی ‌لند توکیو

از دیگر دیزنی لند هایی که در توانسته در فهرست بهترین دیزنی لندهای دنیا قرار بگیرد در شهر توکیو در کشور ژاپن ساخته شده است. نکته ای وجود دارد در مورد دیزنی لند توکیو این است که از نمونه ی آمریکایی خودش بسیار بزرگ تر و مقرون به صرفه تر است. برای ورود به دیزنی‌لند توکیو باید ۵۰ دلار پرداخت کنید. شما می توانید از مغازه هایی در اطراف این مجموعه ی تفریحی قرار دارند سوغاتی هایی را تهیه کنید و همچنین برای صرف شام به رستوران کشتی کلمبیا بروید. سالانه جشن های متعددی در این دیزنی لند برگزار می شود و همین خود دلیل شده تا به عنوان بهترین دیزنی لندهای دنیا مطرج باشد.

نمونه هایی از بازی ها در دیزنی لند توکیو

 • بازار جهانی
 • سرزمین فردا
 • شهر کارتونی
 • سرزمین فانتزی
 • کشور حیوانات
 • سرزمین غربی
 • سرزمین ماجراجویی

نوشته معرفی بهترین دیزنی لندهای دنیا+ تصویر اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *