معرفی بهترین رستوران های غذای دریایی در استانبول

بهترین رستوران های دریایی استانبول

شهر استانبول در کناره دریای اژه و دریای سیاه قرار گرفته و به همین دلیل غذاهای دریایی نقش بسیار پررنگی در آشپزی این شهر ترکی دارند. در شهر استانبول بازارهای ماهی فروشی متعددی وجود دارند که تازه ترین و خوش طعم ترین ماهی ها را به فروش می رسانند. درست است که شهرهای ترکیه مثل استانبول بیش از هرچیز به خاطر کباب ها و غذاهای گوشتی شان معروفند، اما حیف است تا استانبول بروید و غذاهای دریایی لذیذش را امتحان نکنید. شما چه با تور استانبول یا به صورت شخصی به این شهر رویایی سفر کنید مطمئنا دوست دارید خوشمزه ترین غذاها را در بهترین رستوران ها امتحان کنید. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم بهترین رستوران های دریایی استانبول را به شما معرفی کنیم که تازه ترین و خوش طعم ترین غذاهای دریایی را به مشتریان ارائه می کنند. در ادامه مطلب با الی گشت همراه باشید.

۱-ماوی بالیک | Mavi Balik

مطالب مرتبط:
معرفی بهترین رستوران های خیابان استقلال استانبول
۸ ترفند ساده و کاربردی برای کاهش هزینه سفر به استانبول
راهنمای سفر به استانبول

رستوران ماوی بالیک در کنار دریا قرار گرفته و یکی از بهترین رستوران های دریایی استانبول محسوب می شود. این رستوران از سال ۱۹۹۵ تاکنون فعال است و در تمام طول روز بهترین و تازه ترین غذاهای دریایی را به مشتریان ارائه می کند. کارکنان رستوران هم بسیار حرفه ای و باتوجه هستند و میهمان نوازی ترکی را به بهترین شکل نمایش می دهند. از جمله بهترین و پرطرفدارترین غذاهای این رستوران شاه ماهی قرمز یا بلوفیش هستند که پیشنهاد می کنیم امتحان کنید. البته اگر در مورد هر غذایی سوالی داشتید می توانید از پیشخدمت ها بپرسید و از راهنمایی های کامل و جامع آن ها استفاده کنید. این رستوران هم فضایی سربسته و هم فضای روباز برای نشستن دارد که در فصول گرم تر سال می توانید بیرون بنشینید و از چشم انداز زیبای دریا لذت ببرید.

۲- رستوران بالیکچی صاباحاتین | Balıkçı Sabahattin

یکی دیگر از بهترین رستوران های دریایی استانبول در منطقه توریستی و تاریخی سلطان احمد قرار گرفته است و به همین دلیل توریست های زیادی برای غذا خوردن به این رستوران می آیند. رستوران بالیکچی صاباحاتین یا صاباحاتین ماهیگیر یکی از محبوب ترین رستوران های دریایی برای امتحان کردن ماهی و انواع غذای دریایی است. سرآشپز این رستوران، صاباحاتین با کمک پسرانش این رستوران را مدیریت می کنند و خوش طعم ترین غذاهای دریایی را به سبک و سیاق خانگی تهیه می کنند. اگر اهل غذاهای دریایی هستید می توانید تازه ترین ماهی ها را در این رستوران استانبول امتحان کنید. طعم ماهی تازه و کباب شده در این رستوران مطمئنا به یکی از بهترین تجربیات سفرتان تبدیل خواهد شد.

۳- رستوران آهیرکاپی بالیکچیسی | AHIRKAPI BALIKCISI

یکی دیگر از بهترین رستوران های دریایی استانبول باز هم در محله سلطان احمد قرار گرفته و به همین دلیل دسترسی بسیار خوبی دارد. به همین دلیل می توانید بعد از گشت و گذار در منطقه تاریخی شهر و بازدید از جاذبه های گردشگری استانبول برای غذا خوردن به این رستوران بیایید. نمای بیرونی رستوران آهیرکاپی بالیکچیسی شاید مثل ده ها رستوران دیگر باشد، اما وقتی وارد رستوران می شود و غذاهایش را امتحان می کنید متوجه علت شهرتش می شوید. رستوران آهیرکاپی خیلی بزرگ نیست و چند میز داخل و چندین میز هم در فضای باز دارد. در واقع، صاحب رستوران تاکید زیادی دارد که خلوت و گمنامی این رستوران را حفظ کند، به همین دلیل تبلیغات زیادی در مورد آن انجام نمی شود و تنها محلی ها و مسافران حرفه ای از این رستوران باخبرند. در این رستوران می توانید انواع غذاهای دریایی خوشمزه و دسرهای خانگی و سنتی که توسط همسر صاحب رستوران تهیه می شود را نوش جان کنید. غذاهای این رستوران آنقدر خوشمزه هستند که حتی مشکل پسندان را هم راضی می کند.

۴- کافه رستوران حرم استانبول | Harem Istanbul Café & Restaurant

اگر دوست دارید در سفر به استانبول در حال و هوای پادشاهان عثمانی غذا بخورید به کافه رستوران حرم استانبول بروید. این رستوران هم یکی از محبوب ترین رستوران های دریایی استانبول است و خوشمزه ترین ماهی ها و غذاهای دریایی را به سبک و سیاق سنتی ترکی سرو می کند. ماهی کولی سوخاری و ماهی کبابی این رستوران جزء بهترین پیشنهادات برای غذا خوردن هستند. صاحب رستوران، فیکری، فردی مشهور و سلبریتی است و در حوزه های رستوران، غذا و توریسم و گردشگری فعالیت های زیادی دارد. افتتاح این رستوران هم در راستای آشنا کردن گردشگران خارجی با غذاهای دریایی استانبول و ترکیه بوده است.

۵- کلاب فیش سوادا | Fish Suada Club

یکی دیگر از بهترین رستوران های دریایی استانبول برای امتحان کردن تازه ترین ماهی ها و غذاهای دریایی رستوران کلاب فیش سوادا است.  این رستوران در یک جزیره کوچک در وسط تنگه بسفر قرار گرفته و چشم اندازی فوق العاده به دریا، استانبول و تنگه بسفر دارد. در این رستوران می توانید علاوه بر لذت بردن از چشم انداز فوق العاده دریا، بهترین و خوشمزه ترین غذاهای دریایی استانبول را سفارش بدهید. علاوه بر ماهی، انواع مزه و دسرهای معروف ترکی را می توانید در این رستوران امتحان کنید. موقعیت خاص و استثنائی رستوران و کیفیت بالای غذاهای دریایی باعث شده تا گردشگران زیادی این رستوران را برای غذا خوردن امتحان کنند.

۶- رستوران پارک فلورا | Park Flora

رستوران پارک فلورا در پارک جمیل توپوزلو و در کنار ساحل کوروچشمه قرار دارد و یکی از محبوب ترین رستوران های دریایی استانبول به حساب می آید. این رستوران از سال ۱۹۹۶ تاکنون به مشتریان سرویس دهی می کند و به ادعای خودش، بهترین ماهی و غذای دریایی کل استانبول را سرو می کند. این رستوران هم مثل اکثر رستوران های دریایی استانبول در کنار دریا قرار گرفته و چشم انداز بسیار زیبایی به دریا و شهر استانبول دارد. در فصول گرم تر سال می توانید در فضای باز رستوران بنشینید و از هوای دلپذیر و نسیم دریا هم لذت ببرید. رستوران پارک فلورا هرروز از ساعت ۱۲ ظهر تا ۲ بامداد باز است، اما در فصول پرگردشگر پیشنهاد می کنیم حتما از قبل میزتان را رزرو کنید.

۷- رستوران الئوس | Eleos

رستوران الئوس دو شعبه در استانبول دارد: یکی در محله بی اوغلو و دیگری در یشیلکوی در نزدیکی فرودگاه. هر دو این رستوران ها جزء بهترین رستوران های دریایی استانبول هستند و انواع آشپزی منطقه مدیترانه و دریای اژه را به مشتریان ارائه می کنند. ماهی تازه صید شده و خوش طعم و دیگر غذاهای دریایی مثل میگو را می توانید در رستوران الئوس امتحان کنید. دکوراسیون سفید و شیک رستوران فضایی بسیار دوست داشتنی برای غذا خوردن به وجود آورده است و چشم انداز زیبای رستوران هم لذت غذا خوردن را دوچندان می کند.

همان طور که گفتیم رستوران الئوس دو شعبه دارد. شعبه یشیلکوی از مرکز شهر استانبول دور است و بیشتر به فرودگاه آتاترک نزدیک است. اما شعبه دیگر درمنطقه مرکزی و قلب استانبول یعنی بی اوغلو و خیابان استقلال قرار دارد و به راحتی می توانید برای غذا خوردن به این رستوران بروید. هر دو شعبه رستوران الئوس نیاز به رزرو قبلی دارند.

رستوران الئوس، شعبه یشیلکوی

  • ساعات کار: همه روزه از ساعت ۲ بعدازظهر تا ۱:۳۰ بامداد
  • آدرس: Yeşilbahçe Sok No: 9, Yeşilköy – Istanbul, Turkey

رستوران الئوس، شعبه بی اوغلو

  • ساعات کار: همه روزه از ساعت ۱ ظهر تا ۱:۳۰ بامداد باز است و چشم انداز زیبایی به دریای مرمره و منطقه تاریخی استانبول دارد.
  • آدرس: İstiklal Caddesi No:231 Kat:2 Hıdivyal Palas (Tünel), Beyoğlu – Istanbul, Turkey
  • مشاهده آدرس رستوران روی نقشه

رستوران کی یی | Kiyi Restaurant

رستوران کی یی از سال ۱۹۶۴ تاکنون فعالیت دارد و در طبخ ماهی و انواع غذاهای دریایی تخصص ویژه ای دارد. رستوران کی یی یکی از پرطرفدارترین رستوران های دریایی استانبول است و بسیاری از مردم محلی استانبول برای خوردن غذاهای دریایی به این رستوران می آیند. دیوارهای رستوران چوبی هستند و نقاشی های زیبا و تصاویر شخصیت های مشهور ترکیه در جاهای مختلف به دیوار آویخته شده اند. این رستوران هم مثل اکثر رستوران های دریایی انواع غذاهای سرد و گرم را به عنوان پیش غذا سرو می کند و بعد طیف بسیار متنوعی از ماهی و غذاهای دریایی فصلی را به عنوان غذای اصلی سرو می کند. رستوران کی یی بر خلاف خیلی از رستوران های دریایی استانبول در کنار دریا قرار نگرفته، اما با این حال چشم انداز دریا دارد و می توان از پشت میز منظره را تماشا کرد.

رستوران کی یی همه روزه از ساعت ۱۲ ظهر باز است و نیاز به رزرو قبلی دارد. پیشنهاد می کنیم میزهای مشرف به دریا را رزرو کنید تا در حین غذا خوردن از چشم انداز دریا هم لذت ببرید.

منبع: theistanbulinsider.com

نوشته معرفی بهترین رستوران های غذای دریایی در استانبول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *