معرفی بهترین مناطق کویری ایران برای رصد آسمان شب

 کویر مصر در کنار کویر روستای خور

یکی از معروف ترین مناطق کویری ایران که هنگام رصد آسمان شب پرستاره ترین نما را به شما نشان می دهد، منطقه ای کویری در کنار روستای مصر به همراه کاروانسرای مصر است. با اینکه این روستا در استان اصفهان قرار گرفته است اما بایستی مسیر طبس گلشن را برای رسیدن به آن انتخاب کنید. تورهای نجومی و رصد بسیاری برای این منطقه برگزار می شود. هر چند که این مکان تا پایتخت فاصله زیادی دارد اما برای اهالی کاشان، اصفهان، خراسان جنوبی و یزد، می تواند مکان مناسبی برای کویرنوردی و رصد آسمان باشد.

در میان طبیعت شنی کویر مصر می توانید با پاهای برهنه قدم بزنید و از شب های روشن و پر ستاره آن لذت ببرید.

برای اقامت نیز در روستا، خانه ها و اقامتگاه های بومگردی متعددی ساخته شده است. همچنین می توانید به روستای فرحزاد در نزدیکی مصر نیز بروید. اگر از سمت سمنان و جندق به سمت روستا می روید، می توانید از آبشار جندق نیز در بین راه دیدن کنید.

مسیر دسترسی: اگر از سمنان حرکت می کنید باید جاده حسینان را پیش گرفته و پس از رسیدن به جندق، مسیر روستا را پیش بگیرید. از سمت کاشان، باید مسیری را که به سمت بیرجند و طبس گلشن می رود را پیش بگیرید. بعد از نایین، انارک و چوپانان به سه راهی می رسید. در اینجا مسیر جندق را پیش بگیرید.

نوشته معرفی بهترین مناطق کویری ایران برای رصد آسمان شب اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *