معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی استانبول + آدرس

بیمارستان های استانبول و مراکز درمانی آن

حادثه همیشه امکان دارد رخ بدهد بنابراین آشنایی با مراکز درمانی یک شهر یا کشور همراه با آدرس های آن ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. آشنایی با بیمارستان ها و مراکز درمانی یک شهر چه در صورت مسافرت و چه در صورت مهاجرت از اهمیت یکسانی برخوردار خواهند بود. امکان رخ داد حادثه همیشه وجود داشته و بهتر است در مورد مراکز درمانی مقصد خود آشنایی داشته باشید تا در صورت نیاز این اطلاعات بتوانند کمک شایانی به شما کنند. استانبول یکی از مقاصد مهم برای گردشگران ایرانی بوده و علاوه بر این افراد زیادی نیز در این کشور به تحصیل و زندگی می پردازند بنابراین آشنایی با بیمارستان های استانبول و مراکز درمانی این شهر در کنار آدرس های آن ها می تواند در زمان مورد نیاز بسیار کاربردی باشد. پس با الی گشت همراه شوید تا با بیمارستان های استانبول بیشتر آشنا شویم.

رتبه بالای ترکیه در ارائه خدمات پزشکی

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به استانبول
مرکز خرید فروم در استانبول، بزرگترین مرکز خرید ترکیه
۷ بنای تاریخی شگفت انگیز در استانبول

نکته ای که احتمالا برایتان تعجب برانگیز خواهد بود این است که ترکیه رتبه دهم ارزان ترین و باکیفیت ترین خدمات پزشکی را در میان بیمارستان های دنیا دارد. بنابراین این موضوع نیز می تواند دلیل بسیار خوبی برای انتخاب این کشور و یا استانبول به عنوان مقصد باشد. ترکیه با امضا کردن تعداد زیادی از تفاهم نامه های کمیسیون مشترک بین المللی (JCI) یا (Joint Commission International) باعث شده تا شما بتوانید بسیاری از تسهیلاتی را که در کشور خود دارید در ترکیه نیز معتبر باشند. از سوی دیگر کادر پزشکی ماهر در بیمارستان های استانبول مستقی بوده و همگی آن ها مسلط به زبان انگلیسی می باشند. علاوه بر این هزینه های پایین خدمات پزشکی نسبت به کشورهای پیشرفته در کنار استانداردهای پزشکی بالای در نظر گرفته شده دلیل سفر بسیار از افراد برای انجام فعالیت های درمانی به این کشور شده است که خود موجب درآمدزایی برای دولت این کشور بوده و به نوعی موجب رشد گردشگری سلامت شده است.

هزینه های درمانی در کشور ترکیه

با توجه به آنچه گفته شد کشور ترکیه به دلیل خدمات پزشکی مناسبی که به توریست ها ارائه می کند تبدیل به مقصدی برای بیماران شده است. هزینه های درمان در کشور ترکیه نسبت به کشورهای پیشرفته پایین تر بوده اما نسبت به ایران بالاتر می باشد. البته در صورتی که شما خود را در این کشور بیمه کنید به راحتی می توانید از امکانات بهترین مراکز درمانی این کشور استفاده نمایید. نوع این بیمه و سقف هزینه های پوشش آن بستگی به میزان مبلغی دارد که برای آن پرداخت می نمایید. به عنوان مثال هزینه درمان سرطان و شیمی درمانی در کشور ترکیه از ۱۰ هزار لیر شروع می شود که نسبت به ایران مبلغ بالایی است. لازم به ذکر است میزان هزینه های درمان در بیمارستان های استانبول یا مراکز درمانی کشور ترکیه کاملا به نوع بیمارستان انتخابی شما وابسته می باشد. از جمله مواردی که می بایست بدانید اینکه اورژانس که می توانید آن را با شماره ۱۱۲ در تمامی شهرهای ترکیه شماره گیری نمایید معاینات اولیه را در محل به صورت رایگان ارائه می نماید.

بهترین بیمارستان های استانبول و ترکیه

در کل می توان گفت که در سراسر کشور ترکیه در حدود هزار و دویست بیمارستان دولتی و خصوصی وجود دارد که بیمارستان های آمریکایی اغلب در لیست بهترین های این کشور قرار دارند. البته که لازم است بدانید هزینه های درمان در بیمارستان های آمریکایی معمولا بیش از سایرین می باشد. از جمله مراکز درمانی آمریکایی که از بهترین بیمارستان های استانبول می باشد می توان به بیمارستان آمریکن هاستانه سی اشاره کرد که در منطقه شیشلی واقع شده است. از سوی دیگر اگر به دنبال هزینه مناسب تر در کنار خدمات و امکانات بالا می باشید، بیمارستان خصوصی آجی بادم یکی دیگر از بیمارستان های استانبول و مراکز درمانی این شهر است که خدمات ویژه ای را برای خارجی ها اختصاص می دهد. از جمله بیمارستان های استانبول که در زمینه درمان سرطان و شیمی درمانی مشهور می باشد می توان به بیمارستان آنادولو و مراکز درمانی وابسته به آن اشاره نمود. سطح خدمات پزشکی در آنادولو به اندازه ای بالا بوده که می توان از آن به عنوان یکی از ۱۰ بیمارستان برتر دنیا نام برد.

تفاوت بیمارستان های دولتی و خصوصی در استانبول

هزینه های درمان در بیمارستان های استانبول متناسب با دولتی یا خصوصی بودن مراکز درمانی بسیار متفاوت می باشد. این هزینه در بیمارستان های دولتی کمتر از نصف بیمارستان های خصوصی است. به عنوان مثال در صورتی که ویزیت یک پزشک عمومی در مراکز درمانی خصوصی ۱۲۰ لیر باشد، این هزینه در بیمارستان های استانبول که زیر نظر دولت است در حدود ۵۰ لیر است. البته که در مراکز درمانی دولتی تنها بیمه SGK که به نوعی مشابه بیمه تامین اجتماعی ایران می باشد قابل قبول است و افراد زمانی که دارای شهروندی کشور ترکیه باشند می توانند از خدمات آن استفاده نمایند. از سوی دیگر بیمه های خصوصی تنها در بیمارستان های خصوصی و داروخانه های طرف قرارداد آن ها مورد پذیرش است. برای مراجعه به بیمارستان های دولتی می بایست از طریق سایت hastanerandevu.gov.tr وقت گرفته شود. در صورتی که فردی دارای شرایط نامناسب است می تواند از درب اورژانس وارد مراکز درمانی دولتی شده که نیاز به وقت قبلی ندارد. همچنین برخی از بیمارستان های دولتی به بیمارانی که در منزل هستند نیز خدمات ارائه می کنند.

اطلاعات و آدرس مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی استانبول

برخی از مراکز درمانی و بیمارستان های استانبول که زیر نظر دولت می باشد به همراه آدرس آن ها به شرح زیر است.

بیمارستان ایالت باکیرکوی | Bakırköy Psychiatric Hospital

آدرس: Zuhuratbaba Mahallesi, Dr.Tevfik Sağlam Cad 25/2, 34147 Bakırköy/İstanbul, Turkey

بیمارستان دانشگاهی سراپاشا استانبول | istanbul university cerrahpasa hospital

آدرس: Cerrahpaşa Mahallesi, Kocamustafapaşa Cad. No:53, 34098 Fatih/İstanbul, Turkey

بیمارستان کودکان شیشلی | etfal state hospital

آدرس: ۱۹ Mayıs Mahallesi, Halaskargazi Cad, Etfal Sk, 34371 Şişli/İstanbul, Turkey

بیمارستان دانشگاهی مارمارا | marmara university hospital

آدرس: Başıbüyük Mahallesi, 34854 Maltepe/Istanbul, Turkey

بیمارستان ایالتی کارتال | kartal state hospital

آدرس: Orta Mahallesi, Kaptanıderya Cd. No:50, 34880 Kartal/İstanbul, Turkey

بیمارستان اورژانس تکسیم | taksim emergency hospital

آدرس: İnönü Mahallesi, Nizamiye Cd. No:9 D:No: 1, 34373 Şişli/İstanbul, Turkey

بیمارستان ایالتی ایستینیه | Istinye State Hospital

آدرس: İstinye Mh., İstinye Cd. No:98, 34465 İstinye – Sarıyer/Sarıyer/İstanbul, Turkey

اطلاعات و آدرس مراکز درمانی و بیمارستان های خصوصی استانبول

بیمارستان های استانبول که به صورت خصوصی می باشند می توانند به گردشگران و یا افرادی به منظور گردشگری سلامت به این کشور سفر کرده اند خدمات ارائه کنند. در این قسمت برخی از مهمترین بیمارستان های استانبول و مراکز درمانی این شهر که به صورت خصوصی هستند را معرفی می نماییم.

بیمارستان آمریکایی هاستانه سی | Özel Amerikan Hastanesi

آدرس: Teşvikiye, Güzelbahçe Sk. No:20, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

بیمارستان فلورنس نایتینگال استانبول | İstanbul Florence Nightingale Hastanesi

آدرس: Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd No:166, 34381 Şişli/İstanbul, Turkey

بیمارستان فرانسوی لاپایکس | French La Paix Hospital

آدرس: ۱۹ Mayıs Mahallesi, Mayıs Mahallesi Büyükdere cad No:18, 34360 Şişli/İstanbul, Turkey

بیمارستان اتریشی سنت جورج | Austrian St. George-Hospital

آدرس: Bereketzade Mahallesi, Bereketzade Medresesi Sk. No:7, 34420 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

بیمارستان بین المللی آجی بادم | Acıbadem International Hospital

آدرس: Yeşilköy Mahallesi, İstanbul Caddesi No:82, 34149 Bakırköy/İstanbul, Turkey

بیمارستان دوگان | Dogan Hospital

آدرس: Cennet M, Gür Sk. No:22, 34290 Küçükçekmece/İstanbul, Turkey

بیمارستان چشم دنیا | Dunya Eye Hospital

آدرس: İnönü Mah, Hoca Ahmet Yesevi Cd. No: 13, 34200 Bağcılar/İstanbul, Turkey

بیمارستان دندانپزشکی استانبول | Dentistanbul Tooth Hospital

آدرس: Meşrutiyet Mahallesi, Vali Konağı Cd. No:141 D:Kat:3 Daire:9, 34365 Şişli/İstanbul, Turkey

بیمارستان لونت | levent hospital

آدرس: Sanayi Mh., Sultan Selim Mahallesi Eski Büyükdere Cad D:39, 34416 Kağıthane/İstanbul, Turkey

امیدوار هستیم که در هیچ زمان نیازی به این بیمارستان های استانبول و مراکز درمانی پیدا نکنید هرچند حادثه خبر نمی کند. پس امیدواریم تا بتوانید از این مطلب به خوبی استفاده نمایید.

نوشته معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی استانبول + آدرس اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *