معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی ایروان + آدرس

بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر

سلامتی یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه های زندگی امروزی می باشد. این درگیری فکری زمانی که شما در سفر خواهید بود بسیار پر رنگ تر می شود. تصور کنید به یک کشور خارجی سفر کرده و دچار بیماری شده اید. اینکه چه باید بکنید؟ کدام بیمارستان را جهت درمان و یا جراحی های خاص انتخاب نمایید؟ نزدیک ترین مراکز درمانی به شما کجا هستند؟ و از این دست سوالات همواره ذهن افراد را درگیر خواهد کرد. شهر ایروان که در کشور ارمنستان قرار گرفته است یکی از مقاصد مهم گردشگری برای ایرانیان می باشد. با توجه به عدم نیاز به ویزا، مرز زمینی مشترک و هزینه های پایین مقصد باعث شده تا افراد زیادی برای سفر و یا تحصیل و کار به شهر ایروان بروند. بنابراین یکی از مهمترین نیازهایی که به آن وجود دارد آشنایی با بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر می باشد که در این مطلب قصد داریم تا آن ها را همراه با آدرس برای شما معرفی نماییم پس با الی گشت همراه شوید.

توصیه های پزشکی پیش از سفر به ایروان

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره ی کارت گردشگری ایروان
معرفی مرکز خرید دالما گاردن ایروان
بهترین جاذبه های گردشگری ایروان، ارمنستان

قبل از اینکه بخواهیم به معرفی بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر بپردازیم نیاز است تا توصیه های پزشکی پیش از سفر به کشور ارمنستان را توضیح دهیم. پیش از سفر به ایروان توصیه می شود تا حتما به پزشک خود مراجعه کرده و در صورتی که بیماری خاصی دارید در جهت درمان آن اقدام کنید. در صورتی که داروهایتان رو به پایان است با دریافت نسخه جدید، داروها را تهیه کرده و آن ها را حتما در سفر به همراه داشته باشید. در کشور ارمنستان زبان انگلیسی محبوبیت زیادی نداشته و در صورت بیمار شدن و مراجعه به بیمارستان های ایروان بهتر است تا با زبان ارمنی و یا روسی صحبت کنید. لازم به ذکر است اکثر پزشکان مراکز درمانی این کشور به زبان انگلیسی آشنایی داشته اما ممکن است نتوانید به خوبی منظور خود را منتقل نمایید. از سوی دیگر پیشنهاد می شود تا نه تنها پیش از سفر به ایروان بلکه قبل از سفر به بسیاری دیگر از کشورها نیز برخی واکسن ها را تزریق نمایید.

در هنگام بیماری در ایروان چه باید کرد؟

در صورتی که به ایروان سفر کرده اید و یا در کشور ارمنستان اقامت دارید، در صورتی که احساس بیماری کردید نگران نشوید. اولین کاری که می بایست انجام دهید این است که با اورژانس تماس گرفته و درخواست آمبولانس نمایید. در کشور ارمنستان برخلاف ایران در صورتی که شما احساس بیماری نمایید می بایست درخواست آمبولانس دهید. این موضوع ارتباطی با نوع بیماری و حاد بودن یا نبودن وضعیت بیمار نخواهد داشت. برای این کار شما می توانید از طریق تلفن ثابت با شماره ۱۰۳ و یا از طریق خط همراه شماره ۰۰۳۷۴۱۰۳ را شماره گیری کرده و آدرس محل خود را به اطلاع اورژانس برسانید.

پس از اینکه آمبولانس به محل شما می رسد وضعیت را بررسی کرده و در مورد بیماری سوالاتی خواهد پرسید. بهتر است به سوالات پزشک اورژانس با دقت پاسخ داده و به توصیه های پزشکی او توجه نمایید. ماموران اورژانس در صورتی که تشخیص دهند فرد نیاز به بستری شدن دارد او را به یکی از بیمارستان های ایروان و یا مراکز درمانی این شهر منتقل خواهند کرد. اما در صورتی که بیماری فرد وخیم نباشد، ماموران اورژانس تنها به تجویز دارو اکتفا کرده و فرد نیز می تواند با رعایت نکات ذکر شده توسط آن ها بهبود پیدا کند.

سیستم درمانی در ارمنستان

سیستم مراقبت های بهداشتی در ارمنستان دارای سه جزء می باشد. سطح خدمات ملی یا جمهوری که بیمارستان های با مراقبت های ویژه را به وجود آورده است. سطح خدمات منطقه ای که باعث به وجود آمدن بیمارستان های ایروان شده است و سطح خدمات شهری و اجتماعی که شامل ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی اولیه می باشد. مولفه های اصلی این سیستم را بیمارستان های خصوصی بزرگ تشکیل می دهند. جراحی قلب، درمان های دندانپزشکی و همچنین دیگر تخصص های پزشکی در حال حاضر در ایروان بهبود پیدا کرده است. پیاده سازی یک سیستم بیمه پزشکی اجباری که در سال ۲۰۱۲ آغاز شد باعث شد تا سیستم مراقبت های بهداشتی کشور ارمنستان توسعه پیدا کند. در این جریان بیمه پزشکی به عنوان بخشی از بسته اجتماعی توسط دولت به افراد ارائه می گردد.

تاریخچه بهداشت در ارمنستان

در زمان استقلال ارمنستان در سال ۱۹۹۱ هیچ نشانی از سنت های بهداشتی و درمانی پیش از شوروی قابل تشخیص نبود. سیستم های مراقبت بهداشتی شوروی کاملا متمرکز بود. تمام جمعیت کشور بدون در نظر گرفتن وضعیت اجتماعی تمام کمک های پزشکی را به صورت رایگان دریافت می کردند و از طرف دیگر دسترسی به طیف گسترده ای از درمان های ثانویه نیز وجود داشت. پس از استقلال، کشور ارمنستان در موقعیتی قرار نگرفت که بتواند این موارد را تامین نماید. پس از انجام برنامه های اصلاحات، تمامی بیمارستان های ایروان و سایر نقاط کشور در کنار مراکز درمانی و واحدهای بهداشت روستایی که از سیستم قبلی باقی مانده بودند به فعالیت خود ادامه دادند. بیمارستان های ایروان که در گذشته به دولت محلی و وزارت بهداشت پاسخگو بودند اکنون به صورت مستقل مسئولیت های خود را انجام می دادند.

یک بسته مزیت های اساسی درمانی در سال ۱۹۹۹ تاسیس شد تا خدمات بهداشتی و داروها را به بخش های آسیب پذیر جامعه مانند افراد معلول، کودکان، سالمندان و غیره برساند. از سال ۲۰۰۶ خدمات اولیه مراقبت های بهداشتی رایگان گردید. در سال ۲۰۰۹ در حدود نیمی از هزینه های بهداشتی در کشور از بیماران تامین می شد و بیش از ۵۰ درصد از بودجه بهداشت ملی در بیمارستان های ایروان و سایر شهرها هزینه شد زیرا سیستم های محلی اغلب ضعیف بوده و یا در برخی مناطق روستایی اصلا وجود نداشت. هزینه های بهداشتی در حدود ۴٫۵ درصد از تولید ناخالص ملی این کشور را تشکیل می دهد که در قرن بیست و یکم روندی رو به رشد به خود گرفته است.

نحوه انتقال و انتخاب بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی

بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر خدمات قابل قبولی داشته و در صورت نیاز به مراجعه به آن ها می توانید نسبت به درمان بیماری خود اقدام نمایید. شهر ایروان در مجموع دارای ۴۴ بیمارستان و مراکز درمانی بوده که اکثر آن ها دارای خدمات شبانه روزی می باشند. زمانی که فرد بیمار با اورژانس تماس می گیرد در صورتی که نیاز به بستری شدن داشته باشد، ماموران اورژانس او را به نزدیکترین مراکز درمانی نسبت به محل اقامت فرد منتثل می نمایند. بنابراین در صورتی که قصد دارید درمان خود را در مراکز درمانی خاصی و یا یکی از بیمارستان های ایروان که علاقه بیشتری به آن دارید انجام دهید می بایست به وسیله تاکسی یا خودروی شخصی به آنجا رفته و پذیرش شوید.

معرفی مهمترین بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر

بیمارستان نورک ماراش | Nork-Marash Medical Center

بیمارستان نورک ماراش یکی از مهمترین بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر بوده که در سال ۱۹۹۴ با کمک یک سازمان خیریه افتتاح شد. این مرکز درمانی در خیابان آرمناک آرمناکیان قرار گرفته و در زمینه جراحی قلب اخصص دارد. علاوه بر این سایر امور درمانی نیز در این بیمارستان انجام شده اما دارای بخش های پایه برای جراحی قلب، مراقبت از کودکان و عروق می باشد. از سوی دیگر جراحی مغز نیز توسط بهترین پزشکان ارمنستان در این بیمارستان انجام می گیرد. بر اساس رتبه بندی جهانی نورک ماراش به عنوان بهترین بیمارستان ارمنستان شناخته شده و پزشکان برجسته ای نیز در آن مشغول فعالیت می باشند. بیمارستان نورک ماراش ایروان دارای ۸۰ تخت نیز می باشد.

آدرس : ۰۰۴۷, ۱۳ Armenak Armenakyan St, Yerevan, Armenia

بیمارستان شنگاویت | Shengavit Medical Center

بیمارستان شنگاویت یکی از مجهزترین و بهترین بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر می باشد که متعلق به بخش خصوصی است. این بیمارستان در زمینه های مامایی، جراحی قلب، جراحی مغز، انواع جراحی های عمومی، جراخی پلاستیک، عروق، چشم، مراقبت های ویژه و خدمات دندانپزشکی و آزمایشگاه فعالیت می کند. بیمارستان شنگاویت که از مشهورترین مراکز درمانی این شهر می باشد دارای ۶۵ تخت بوده و به طور میانگین سالانه به ۷ هزار بیمار خدمت رسانی می نماید. به دلیل خصوصی بودن، این یکی از گرانترین بیمارستان های ایروان نیز می باشد که هزینه های درمان در آن نسبت به سایرین بیشتر است. شنگاویت در سال ۱۹۶۴ مورد بهره برداری قرار گرفته و در خیابان ماناندیان قرار گرفته است.

آدرس : ۹ Manandian St, Yerevan 0006, Armenia

بیمارستان ایزمیرلیان | Izmirlian

بیمارستان ایزمیرلیان نیز در سال ۱۹۸۶ تاسیس شده و در منطقه کانکر زیتون شهر ایروان قرار گرفته است. این مرکز درمانی که در حال حاضر یکی از بهترین بیمارستان های ایروان می باشد در بین سال های ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۰ میلادی با حمایت مالی از یک موسسه خیریه توانست پیشرفت های چشمگیری کرده و رتبه خود را در سطح ارمسنتان بالا آورد. بیمارستان ایزمیرلیان به طور تخصصی بر روی جراحی پلاستیک و سایر جراحی های حساس تمرکز کرده و پزشکان سرشناس بسیاری نیز در آن فعالیت دارند. ساختمان اصلی بیمارستان در سال ۲۰۱۳ با کمک دولت تغییرات اساسی کرده و تجهیزات آن تکمیل گردید. این مرکز درمانی ایروان دارای تعداد ۱۳۹ تخت در کنار ۱۵ بخش پزشکی مجزا بوده که از طرفی آن را به یکی از بزرگترین بیمارستان های ایروان نیز تبدیل کرده است.

آدرس : ۶ Avetis Aharonyan St, Yerevan, Armenia

سایر بیمارستان های ایروان و مراکز درمانی این شهر

مرکز پزشکی عربکیر | Arabkir Medical Center

آدرس : ۳۰ Mamikoniants St, Yerevan 0014, Armenia

مرکز درمانی جمهوری ارمنستان | Armenia Republican Medical Center

آدرس : ۶ Margaryan St, Yerevan 0078, Armenia

مرکز پزشکی آوانگارد | Avangard Medical Center

آدرس : ۹ Atcharian 1st d/st, Yerevan 0040, Armenia

مرکز درمانی اربونی | Erebuni Medical Center

آدرس : Yerevan 0087, Armenia

مرکز پزشکی کاناکر زیتون | Kanaker-Zeytun Medical Center

آدرس : ۷ Nersisyan St, Yerevan 0014, Armenia

مرکز درمانی نایری | Nairi Medical Center

آدرس : ۲۱ Paronyan St, Yerevan 0015, Armenia

مرکز پزشکی نورمد | Normed Medical Center

آدرس : ۱۲ Nersisyan St, Yerevan 0014, Armenia

نوشته معرفی بیمارستان ها و مراکز درمانی ایروان + آدرس اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *