معرفی کامل شهرهای معروف چین

شیان، پنجره ای تمدن باستانی | Xi’an

دومین پایتخت تمدن باستانی در میان شهرهای معروف چین شهر شیان است که با تصاویر لشکر سفالی کشف شده اش، مشهور شد. شیان را اولین پایتخت چین متحد در سال ۲۲۱ قبل از میلاد می دانند که برای بیشتر از هزار سال همچنان پایتخت بود. در نتیجه در آن انتظار جاذبه های تاریخی و باستانی فراوان داشته باشید. این شهر نه تنها بهشتی برای باستان شناسان و تاریخ دانان است بلکه برای بسیاری از گردشگران هم تعجب و شگفتی به همراه دارد.

شهری که اولین مقصد و شاید بتوان گفت مبدا جاده ابریشم بوده است.

جاده ارتباطی و تجاری ابریشم نقش مهمی را در ارتباط چین به دیگر کشورها و قاره های اروپا ایفا نموده و در رونق اقتصادی و حتی فرهنگی ملت ها تاثیر داشته است. بهترین جاذبه های شیان که می توانید با سفر به چین از آن ها دیدن کنید، در زیر خواهید خواند:

مجموعه ای از آرامگاه امپراطوری و ارتشی در جهان است که به تاریخ ۲۰۶ قبل از میلاد باز می گردد. این مجموعه لشکریان سفالی بزرگترین آرامگاه سلطنتی را تشکیل می دهند.

  • بخش باستانی دیوار شهر

که برج و باروهایی مربوط به قرن چهاردهم میلادی برای دفاع از شهر بوده اند. از جذابیت های این دیوار این است که می توانید روی آن نه تنها پیاده روی کنید بلکه برای گردشگران امکان کرایه دوچرخه و دوچرخه سواری روی دیوار باستانی شیان هم وحود دارد. طول این دیوار ۲۲ کیلومتر است.

  • گوزن وحشی بزرگ پاگودا

در این جاذبه شیان، با کتابخانه و برجسته ترین بناها و ساختمان های یکی از ادیان معروف چین روبرو هستید.

  • محله مسلمان ها

یکی از جذابیت های این شهر در میان شهرهای معروف چین وجود محله ای به نام محله مسلمان های چین است که می توانید در آنجا از غذاهای خوشمزه سفارش دهید و بیشتر با فرهنگ مسلمانان چینی آشنا شوید.

تجربه هایی که سفر شما به شیان را خاطره انگیز تر می کند:
  • به دیدن خانه ها و محله های مسکونی مردم محلی در نزدیکی ارتش تراکوتا بروید و یاد بگیرید که چگئنه با گل های سرخ این منطقه یک سرباز تراکوتایی کوچک برای خودتان درست کنید.
  • به رستوران های محلی بروید و از انواع دلمه های کوچک و بزرگ چینی که در ۲۰ رنگ و طعم متنوع وجود دارند، امتحان کنید.

مدت زمان پیشنهادی برای بازدید: ۱ تا ۳ روز

نوشته معرفی کامل شهرهای معروف چین اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *