معرفی کامل شهر ابوظبی

شهر ابوظبی | Abu Dhabi

واقعیت این است که خیلی از شهرهای زیبا و جالب اماراتی در سایه ی شهرت دبی قرار گرفته و به اندازه ی آن معروف نیستند. شهر ابوظبی در کشور امارات نیز از جمله شیخ نشین های هفت گانه ی معروف این کشور است که حتی در برهه ای به عنوان دومین شهر گران جهان برای مسافرت اعلام شد. این شهر اماراتی که کمتر از دبی طرفدار ندارد، پر است از جاذبه های دیدنی و جذاب. پیشنهاد می کنیم که در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، شهر ابوظبی را کامل معرفی و بررسی نماییم.

مختصری درباره ی شهر ابوظبی

مطالب مرتبط:
کاخ امارات ابوظبی، هتلی فوق لوکس
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
افتتاح جدیدترین پارک موضوعی امارات در ابوظبی

همانطور که در قسمت مقدمه و مختصری از ابوظبی گفتیم، حالا دیگر نوبت به آن رسیده است که ابوظبی یکی از شهرها و شیخ نشین های کشور امارات متحده ی عربی را به صورت کامل معرفی کنیم و دانستنی هایی درباره ی آن به شما بگوییم. شهر ابوظبی، هم پایتخت این کشور است و هم به عنوان بزرگ ترین شهر امارات شناخته می شود. این که می گوییم این شهر بزرگ ترین شهر در سراسر کشور امارات است بر این مبناست که مساحت این شهر به تنهایی برابر است با ۹۷۲ کیلومتر مربع که در مقایسه با مساحت دیگر شهرهای این شکور و مساحت کلی امارات، بسیار بزرگ و وسیع به حساب می آید.

بر اساس آمار منتشره از جمعیت این شهر در سال ۲۰۱۵ میلادی، نزدیک به ۱٫۵ میلیون نفر بوده که البته بی شک این مقدار تا به الان رشد زیادی داشته است. این شهر همچنین از لحاظ جغرافیایی در بخش ساحل جنوبی خلیج فارس قرار گرفته است.

شهر ابوظبی از لحاظ تقسیمات منطقه ای، از ۳ منطقه ی اصلی تشکیل شده است. بخش اول شامل شهر ابوظبی است که پایتخت کشور امارات است. بخش دوم شامل منطقه ی شرقی می شود که به شهر العین و توابع آن اشاره دارد. و در نهایت بخش سوم که شامل منطقه ی غربی و شهر بد زاید و توابع آن می گردد. دفاتر دولتی فدرال و مقر دولت امارات متحده ی عربی درابوظبی مستقر هستند. خانواده ی امیر ابوظبی و همچنین رئیس امارات متحده عربی نیز در این شهر زندگی می ‌کنند. این شهر امروزه به عنوان مرکز فعالیت‌ های سیاسی و اقتصادی و همین طور مرکز فرهنگی و تجاری نیز محسوب می‌ گردد. ابوظبی را باید به عنوان یکی از دیدنی ترین شهرهای امارات متحده ی عربی به حساب آورد.

یکی از دلایل مهم زیبایی و محبوبیت این شهر عربی را باید نوع معماری خاص شهر ابوظبی دانست. اکثر معماری های خاص این شهر، توسط معماران ژاپنی ساخته و پرداخته شده است. ریشه ی نام ابوظبی از این جا می آید که در این قسمت از دوره های بسیار قدیم آب شیرین وجود داشته و گله ای از آهو ها در این منطقه زندگی می کرده اند. زمانی که در سال ۱۷۶۱ میلادی که قبیله ی بنی یاس به این منطقه به خاطر آب شیرینش مهاجرت کردند، به خاطر وجود آهوها در آن، به این منطقه نام ابو ظبی را دادند.

آب و هوای شهر ابوظبی

از آن جایی که شهر ابوظبی آب و هوایی کاملا خشک بیابانی دارد، در تمام طول سال این شهر دارای آسمانی صاف و آفتابی است. با این حال، ماه ‌های ژوئن (خرداد تا ۹ تیر ماه) تا سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر ماه) را باید به عنوان گرم‌ ترین ماه‌ های سال در شهر ابوظبی به حساب بیاوریم. البته در این ماه ها، رطوبت هوا هم به بیشترین مقدار خود می ‌رسد. تا به حال بیشترین میانگین هوایی که در ابوظبی ثبت شده است، ۳۸ درجه ی سانتی ‌گراد بوده است.

با تمام این تفاسیر، بهترین زمان از لحاظ هزینه های سفر به شهر ابوظبی از بین ماه های آوریل تا مه (۱۲ فروردین تا ۱۰ خرداد) و از سپتامبر تا اکتبر (۱۰ شهریور تا ۹ آبان) است. در واقع در شهر ابوظبی فصل‌ های بهار و پاییز به این خاطر که آب و هوای گرم تری دارد، گردشگران کمتری را در خود می بیند و در نتیجه به همین خاطر نرخ هتل‌ ها هم نیز کمتر می ‌شود و در عوض، فصل زمستان یعنی از ماه های دسامبر تا مارس (۱۰ آذر تا ۱۱ فروردین) به عنوان فصل شلوغ گردشگری از لحاظ آب و هوایی در ابوظبی محسوب می ‌شود.

جاذبه های گردشگری شهر ابوظبی

در ادامه ما به معرفی نسبتا کامل جاذبه های گردشگری شهر ابوظبی و دانستنی هایی درباره ی آن ها برای شما خواهیم پرداخت.

  • مسجد شیخ زاید | Sheikh Zayed Mosque

مسجد شیخ زاید یکی از شگفت ‌انگیزترین دیدنی ‌های ابوظبی است. این مسجد زیبا از ۸۰ گنبد مرمری، ۱۰۰۰ ستون و ۴ مناره ی ۱۰۷ متری تشکیل شده و از شاهکارهای معماری اسلامی مدرن در این شهر به حساب می آید. در ساخت این مسجد فوق العاده و شگفت انگیز، ۱۰۰۰ تن مرمر یونانی، لاجورد، عقیق قرمز، یاقوت، صدف، یشم، مروارید و تیله به کار برده شده است.

  • پارک آبی یاس | Yas Waterworld

نام پارک آبی یاس در میان پارک ‌های آبی معروف و بسیار بزرگ کشور امارات قرار گرفته است. این پارک آبی دارای ۴۵ وسیله ی بازی است که در محیطی ۱۵ هکتاری قرار گرفته است. سرسره ‌های بسیار بزرگ، تونل‌ های پیچ‌ در ‌پیچ، رولرکاستر و از همه هیجان انگیزتر لیزخوردن در ارتفاع بالا از جمله ی فعالیت های هیجان انیگز در این پارک است.

  • قصر امارات | Emirates Palace

قصر امارات در شهر ابوظبی همانند برج خلیفه ی دبی است. تنها فرق این ۲ بنای بزرگ این است که قصر امارات، به صورت افقی ساخته شده است. دروازه ‌های طاق دار، ۱۱۴ گنبد زیبا و منحصر به فرد و ۱٫۳ کیلومتر ساحل اختصاصی برای قصر امارات، این مکان را بسیار زیبا و دیدنی کرده است. ارکسترها، اپراهای مشهور و فستیوال ‌های فیلم ابوظبی نیز در این قصر برگزار می ‌شوند. توجه داشته باشید که در این مکان اقامت هم می کرد و با رزرو آنلاین می توانید از امکانات اقامت در آن بهره مند گردید.

  • قصر الحُصن | Qasr Al-Hosn

قلعه ی قدیمی یا دژ سفید، نام دیگر قصر الحسن است که به عنوان قدیمی ترین بناهای ابوظبی در حال حاضر وجود دارند. کاخ الحصن در سال ۱۷۹۳ میلادی به‌عنوان محل اقامت خاندان سلطنتی و مرکز حکومت امارات بنا شد. بخش داخلی این قصر به ‌طور کامل بازسازی و مرمت شده است و اکنون به‌ عنوان یک مرکز فرهنگی با هدف انجام امور پژوهشی و مرکز اسناد مورد استفاده قرار می ‌گیرد. همچنین مجموعه ‌ای از اسناد تاریخی و فرهنگی کشور امارات متحده عربی و منطقه ی خلیج فارس در آن نگهداری می ‌شود.

  • شهربازی دنیای فِراری | Ferrari World

شهربازی جذاب و سرپوشیده ی دنیای فراری به عنوان بزرگ ‌ترین شهربازی سرپوشیده ی دنیا و بزرگ ‌ترین پارک موضوعی در سراسر دنیا است که پیشنهاد می کنیم که اگر طرفدار شهربازی و بازی های پر هیجان هستید، به این شهر بازی سر بزنید. سریع ‌ترین رولرکاستر دنیا به نام فرمول روسی نیز در این شهربازی قرار دارد گرفته است. به جز این رولرکاستر، چند موزه ی فراری، فروشگاه لوازم برند فراری و بازی‌ هایس شبیه ‌سازی شده در زمینه ی رانندگی با ماشین ‌های فراری از جمله فعالیت های موجود در این پارک هستند.

  • برج‌های اتحاد | Etihad Towers

۵ برج ابوظبی که در مرکز شهر ابوظبی قرار گرفته است، برج های اتحاد نام دارند و از معروف ترین جاذبه های این شهر هستند. این برج ها در مقابل قصر امارات قرار گرفته اند. معروف ترین طبقه ی این برج، طبقه ی ۷۴ام آن است.

  • بیمارستان شاهین ها | Falcon Hospital

در شهر ابوظبی، برای شاهین ‌ها بینارستانی درست کرده اند که امروزه تبدیل به یکی از جاذبه های این شهر شده اند. از آن جایی که شاهین ها بخش جدانشدنی از فرهنگ خلیجی هستند، اتفاقا این بیمارتان مخصوص و جالب تبدیل به یکی از جاذبه های پر طرفدار ابوظبی شده است. برای تماشای این پرندگان باید از قبل تور رزرو کنید. در این تور شما از موزه ی شاهین‌ ها، اتاق معاینه و فضای پرواز بازدید می کنید.

  • ساحل جزیره سعدیات | Saadiyat Island Beach

جزیره ی سعدیات یکی از بهترین ساحل ‌های ابوظبی است که در سال ۲۰۱۳ میلادی افتتاح شد. این ساحل آرام و تمیز، محبوب ‌ترین ساحل در شهر ابوظبی است که گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به آن علاقه‌ مند هستند و از آن تعریف می ‌کنند.

  • دهکده میراث | Heritage Village

دهکده ی میراث ابوظبی در واقع یک موزه است که بازدید کنندگانش را با زندگی مردم امارات و اهالی خلیج فارس و دوران قبل از استخراج نفت آشنا می سازد.

  • پارک مرکزی مشرف | Mushrif Central Park

پارک مشرف در شهر ابوظبی یکی از آرام ترین مکان های موجود در این شهر است که مخصوصا در هنگام غروب، بسیار زیبا و دیدنی می شود. در این پارک برای کودکان وسیله ‌های بازی علمی و آموزنده ی زیادی در نظر گرفته شده است.

نوشته معرفی کامل شهر ابوظبی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *