موزه آشیان استانبول

موزه آشیان استانبول
Aşiyan Museum Istanbul

سالانه گردشگران زیادی تور استانبول را برای بازدید از جاهای دیدنی این شهر انتخاب می کنند. دیدنی های استانبول محدود به جاهای تاریخی و مساجد به جا مانده از شاهان عثمانی نیست. در حال حاضر موزه های متعددی در استانبول وجود دارد که دنیای مدرنیته را را نیز به تصویر می کشد و از هنرمندان معاصر ترکیه نیز حمایت می شود. یکی از این موزه ها، موزه آشیان است. این موزه محل زندگی یکی از شاعران معاصر ترک می باشد که توسط شهرداری استانبول، برپا شده است. در اینجا بیشتر با این موزه آشنا می شوید.
موزه آشیان استانبول

موزه آشیان استانبول

موزه های استانبول یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر هستند. در استانبول موزه هایی برای سلیقه های مختلف ایجاد شده است و حتی برخی موزه های مشهور مانند موزه مادام توسو در اینجا شعبه دارند. یکی از این موزه های دیدنی، موزه Aşiyan در محله بشکیتاش است. موزه آشیان در ساحل ببک، در تپه ای بین ببک و روملی حیصار دیده می شود. در این موزه، اشیای مربوط به تفیک فیکرت، شاعر معاصر، در خانه سابق وی به نمایش گذاشته شده است. البته در کنار این وسایل از دیگر هنرمندان معروف نیز آثاری به نمایش گذاشته شده است. برای مثال در موزه تفیک فیکرت، وسایل شخصی مربوط به شاعر مشهور به نام نرگس حاروم و کتابخانه و خاطرات شاعر عبدالهاک حامیت تارهان و دو نقاشی رنگ روغن اثر عبدالمجید دوم نیز بچشم می خورد.

موزه آشیان در استانبول

موزه آشیان در استانبول

Aşiyan Museum Istanbul

Aşiyan Museum Istanbul

موزه آشیان در سال ۱۹۴۵ با همت شهرداری استانبول در منزل سابق شاعر تفیک فیکرت، برپا شده است. تفیک فیکرت خانه خود را در پایین محوطه دانشگاه روبرت، در زیباترین نقطه تنگه استانبول یعنی بین دریای مرمره و دریای سیاه بنا کرده بود که بعدها به منظور تاسیس موزه ادبیات خریداری شد و از سال ۱۹۴۵ درب این موزه به روی همه باز شد. در این موزه، علاوه بر نمایش وسایل شخصی هنرمندان، مجموعه ای از عکس های شرکت کنندگان جنبش ادبیاتی جدیده (ادبیات جدید) نیز به نمایش گذاشته شده است.در این موزه می توانید تابلوهای رنگ روغن تفیک فیکرت و وسایلی را که در سالن کار هنگام نوشتن کلمه به کلمه آثار خود به کار می برد، ببینید. توصیه می کنیم در تور استانبول حتما زمانی را برای بازدید از این نمایشگاه زیبا، اختصاص دهید.

Aşiyan Museum Istanbul

Aşiyan Museum Istanbul

 تفیک فیکرت

تفیک فیکرت

اطلاعات موزه ی آشیان استانبول:

  • آدرس موزه ی آشیان: Bebek Mh., Aşiyan Yolu, 34342 Beşiktaş/İstanbul, Turkey
  • ساعات کار موزه ی آشیان: هر روز به جز یکشنبه ها و دوشنبه ها از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعداز ظهر

The post موزه آشیان استانبول appeared first on TurkeyHotel.ir.

نوشته موزه آشیان استانبول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *