موزه ای برای علاقمندان موسیقی

بلژیک یکی از کشورهای اروپایی با مکان های توریستی جذاب می باشد که هر گردشگری از گشت و گذار در آن لذت می برد. یکی از موزه های بی نظیر و البته متفاوتی که در پایتخت این کشور وجود دارد، موزه ای برای علاقمندان موسیقی یا موزه آلات موسیقی بلژیک می باشد. این موزه از سال ۱۹۹۲ جزء موزه های سلطنتی هنر و تاریخ شهر بروکسل به حساب می آید.


موزه آلات موسیقی بلژیک از شهرت جهانی برخوردار بوده و سالانه بسیاری از علاقه مندان برای بازدید به آن مراجعه می کنند. هدفون های مدرنی در موزه وجود دارد که توجه توریست ها را به خود جلب نموده است، این هدفون ها در حافظه خود تعداد زیادی قطعه ضبط شده از آلات موسیقی موجود در موزه را دارند که بازدیدکنندگان می توانند از شنیدن قطعات موسیقی مورد علاقه خود لذت ببرند.

موزه ای برای علاقمندان موسیقی دارای ۳ طبقه مجزا می باشد:

طبقه اول: این طبقه شامل سالن اصلی، صندوق های بزرگ و کوچک می باشد که به زیبایی چیدمان شده اند، به طور معمول، خانواده های غنی و متمول از این قسمت دیدن می کنند.

طبقه دوم: گردشگران تور بلژیک در این طبقه می توانند با تاریخ موسیقی جهان آشنایی پیدا کنند و اطلاعات خوبی از آن ها کسب نمایند.

طبقه سوم: این قسمت از موزه به “کیبوردها و رشته ها” معروف بوده و انواع پیانو، گیتار و ویولن در آن به نمایش در آمده که اغلب آن ها قابل لمس هستند. فروشگاه موزه در این طبقه قرار دارد، کتاب ها و سی دی های گوناگونی در آن برای فروش وجود دارد که می توانید آن ها را خریداری نمایید و به یادگار از آن ها نگه داری کنید یا به اقوام خود سوغاتی دهید.


جالب است بدانید که در هر طبقه فضایی مختص اجتماع، رقص و پایکوبی وجود دارد که می توانید برای جشن های خود اجاره کنید و از اوقات خوشی که در آن می گذرانید، لذت ببرید.

موزه آلات موسیقی بلژیک که توسط “پل سینتنوی” طراحی شده، به طور کلی دارای ۲ بخش است که عبارت اند از:

*بخش موسیقی اولیه: در این بحش ابزار آلات موسیقی اولیه و سازه های موسیقی بروکسل به معرض نمایش در آمده است.

*بخش موسیقی نوین: این قسمت مربوط به قرون ۱۹، ۲۰ و ۲۱ بوده که می توانید موسیقی سنتی را هم در آن به خوبی بشناسید.

در موزه آلات موسیقی بلژیک مجموعه ای بزرگ (در حدود ۷ هزار) از آلات موسیقی اروپایی و غیر اروپایی وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند اطلاعات دقیقی از آن ها کسب کنند. بازدید از این موزه شما را با تاریخ موسیقی کشور بلژیک هم آشنا می سازد.


خوب است بدانید که موزه ای برای علاقمندان موسیقی نه تنها دارای بخش های موسیقیایی جذاب می باشد بلکه در قسمت بام، دارای فروشگاه، رستوران، سالن ورکشاپ و کتابخانه بوده که گردشگران تور اروپا امکان بهره بردن از آن ها را دارند. گردشگران تور بلژیک می توانند در کافه رستوران این موزه چشم انداز بسیار زیبایی از شهر بروکسل را به تماشا بنشینند و از میل کردن سفارشات خود لذت کافی ببرند. در کافه رستوران موزه ای برای علاقمندان موسیقی، انواع غذاهای اروپایی و بین المللی طبخ می شود که گردشگران تور بلژیک می توانند به دلخواه هر یک را سفارش دهند. علاوه بر این، شما در هر فصلی که برای بازدید از این موزه هنری اقدام کنید، می توانید نوشیدنی های دلچسبی را در کافه میل کنید.

لازم است اشاره کنیم که در این شهر، کارتی به نام “بروکس کارت” وجود دارد که با خریداری آن می توانید از ۳۹ موزه موجود در این شهر بازدید نمایید.

آدرس: بلژیک/ بروکسل/ منطقه مونت د آرت

تلفن: ۳۲۲۵۴۵۰۱۳۰ 


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز موزه ای برای علاقمندان موسیقی

نوشته موزه ای برای علاقمندان موسیقی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *