موزه ملی در کوالالامپور، مالزی

موزه ملی مالزی یکی از برترین مکان‌ها برای تماشای فرهنگ، جغرافیا، هنر و تاریخ غنی این کشور به‌شمار می‌آید و هرساله گردشگران زیادی را در تور کوالالامپور بازدید از آن را در برنامه‌های سفر خود قرار می‌دهند. این موزه در سال ۱۹۶۳ تاسیس شده است و آثار هنری و تاریخی کشور مالزی را در ۳ طبقه به نمایش می‌گذارد.

ساختمان موزه ملی مالزی دارای طراحی زیبایی و حیرت‌انگیزی می‌باشد و شکوه خاصی را در کوالالامپور ایجاد کرده است. سقف آن مخروطی شکل و نوک تیز است و نمای آن ترکیبی از معماری سنتی مالایی و مدرنیته ساخته شده است. پس از اتمام جنگ جهانی دوم نخست وزیر مالزی ایده‌ی ساخت آن را مطرح کرد تا مکانی برای به‌نمایش گذاشتن فرهنگ این کشور باشد.

در این موزه ۴ گالری اصلی نگه‌داری می‌شود که از جمله‌ی آن می‌توان به گالری تاریخچه‌ی اولیه، گالری تاریخچه دوران پادشاهی مالزی، گالری مستعمراتی و گالری مالزی جدید می‌باشد که در هرکدام آثار زیبایی قرار گرفته است. در گالری تاریخچه‌ی اولیه آثار باستان‌شناسی این کشور که از حفاری‌ها بدست آمده است، به نمایش گذاشته می‌شود. در بخش پادشاهی مالزی نیز آثاری از دوران پادشاهی مالزی نگه‌داری می‌شود که همین موضوع جذابیت خاصی را در تور مالزی ایجاد کرده است.

در بخش گالری مستعمراتی همان‌طور که از نامش مشخص است آثاری به‌جای مانده از دوران مستعمراتی این کشور توسط انگلیسی‌ها و پرتغالی‌ها قرار داده شده است. در قسمت گالری مالزی جدید نیز بیش‌تر آثار مربوط به بعد از جنگ جهانی دوم می‌باشد. پیشنهاد می‌شود که بازدید از این موزه را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید.

نوشته موزه ملی در کوالالامپور، مالزی اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

نوشته موزه ملی در کوالالامپور، مالزی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *