مکان هایی که باید در نرماندی فرانسه بازدید کنید

جاذبه های نرماندی

نورماندی امروز می تواند زیبا و بدون سر و صدا باشد اما این استان که در ساحل غربی فرانسه قرار گرفته است همیشه به این شکل نیست. از قرن نهم این منطقه توسط وایکینگ ها مستعمره بوده و نام نرماندی از مردان اسکاندیناوی باستانی گرفته شده است. در طول قرن های بعدی جنگ های بسیاری بین انگلیس و فرانسه صورت گرفته اما بزرگترین آن ها در سال ۱۹۴۴ بود که نیروهای متفقین توانستند نرماندی را از اشغال آلمان نازی خارج کنند. همانطور که شما جاذبه های نرماندی را مشاهده خواهید کرد، از میان تاریخچه هایی از جنگ ها، ساختمان های قرون وسطایی باشکوه و باغ های پر زرق و برق و همچنین غذاهای خوشمزه عبور می کنید. نرماندی غذاهای خاصی را به جشن های خود اختصاص داده که مهمترین آن ها پنیر، پودینگ سیاه و میگو می باشد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد جاذبه های نرماندی، این شهر زیبا بیشتر بدانیم.

شربورگ | Cherbourg

مطالب مرتبط:
از دیدن جاذبه های تولوز فرانسه سیر نمی شوید!
آشنایی با معروف ترین غذاهای مارسی فرانسه
۸ مورد از زیباترین قلعه ها و قصرهای فرانسه!

با توجه به موقعیت استراتژیک آن در سواحل فرانسه، شربورگ از لحاظ نظامی بسیار مهم بوده است. همچنین لویی شانزدهم و ناپلئون نیز به آن اهمیت بسیاری می داده اند. زرادخانه دریایی فرانسه امروز در این مکان واقع شده است. از طرف دیگر اینجا یک بندر مهم برای ماهیگیری و قایقرانی به شمار می رود. همانطور که انتظار می رود یک شهر ساحلی، بسیاری از جاذبه های توریستی را در اطراف خود خواهد داشت. در اینجا ردابتل (Redoubtable) بزرگترین زیردریایی جهان وجود داشته که بازدید از آن برای عموم آزاد می باشد. همچنین لاسیت دلامر (La Cité de la Mer) نیز با ۱۷ آکواریوم وجود دارد. همچنین شما می توانید برای بازدید از دیگر جاذبه های نرماندی برای موزه ازادی در فورت دورول (Fort du Roule) و میدان تاریخی شهر نیز وقت بگذارید.

کین | Caen

کین ممکن است همانند یک شهر نسبتا جدید به نظر برسد اما فریب آن را نخورید. این شهر پس از افزایش آسیب ها در تهاجم سال ۱۹۴۴ به نرماندی بازسازی شده است و The Memorial de Caen این موضو را یادآوری می نماید. با این حال آن را به دلیل ساختمان های تاریخی خود که در زمان ویلیام و حکومت فاتحان ساخته شده می شناسند. مردی که انگلستان را در سال ۱۰۶۶ فتح کرد اینجا در Abbaye de Hommes دفن شده است. یکی از جاذبه های نرماندی و کین Chateau de Caen بوده که به عنوان یکی از بزرگترین قلعه های قرون وسطایی در اروپا شناخته شده و در زمان ویلیام بنا شده است. این ساختمان امروزه به عنوان موزه استفاده می شود. ویلیام همچنین به خاطر عروس خود، ماتیلدا فلاندر، دوصومعه سرا نیز در این مجموعه ساخته است.

روان | Rouen

روان که به عنوان پایتخت نرماندی می باشد برای بسیاری از ویژگی هایش شناخته شده است. از جمله آن ها اینجا شهری است که در ان Joan of Arc در سال ۱۴۳۱ سوخته است. مانند کین این منطقه نیز به شکل برجسته ای در جنگ صد ساله نقش داشته و بعدها به عنوان سرمایه ای برای یک پادشاهی که شامل انگلستان و بخش های زیادی از فرانسه بوده است خدمت کرده. این شهر قدیمی بسیاری از جاذبه های نرماندی را در خود جای داده که تاریخی می باشند. از جمله کلیسای نوتردام با شکو با سبک گوتیک که توسط کلود مونت ۳۰ مرتبه نقاشی شده و همچنین محلی که ریپارد لیونهرتد (Richard the Lionhearted) دفن گردیده است. همچنین بازدید از گراس هورلوگ (Gros Horloge) نیز جالب است. این ساعت شهر بوده که قدمت آن به قرن چهاردهم میلادی باز می گردد.

جیورنی | Giverny

کلود مونت نقاش امپرسیونیست فرانسوی از لحظه ای که جیورنی را از پنجره قطار مشاهده کرد عاشق آن شد. او به این محل نقل مکان کرده و باغ های زیبایی را به وجود آورد. سپس او نقاشی های زیبایی را از نیلوفرهای آبی معروف خود ترسیم کرده که دلیل اصلی حضور امروزی مسافران در این منطقه به عنوان یکی از جاذبه های نرماندی می باشد. شما می توانید پس از اینکه از خانه و باغ بازدید نمودید، از موزه امپرسیونیست آن نیز دیدن نموده که به این ژانر خاص هنری اختصاص دارد. مونت در کلیسای Sainte-Radegonde که یک کلیسای زیبا و تاریخی از قرن یازدهم میلادی می باشد دفن شده است.

هونفلور | Honfleur

هونفلور یک شهر زیبا در بندر سین (Seine) می باشد. این شهر با لوح های سنگی که در جلوی خانه ها قرار گرفته و طرح هایی از نقاشان امپرسیونیست قرن نوزدهم و بیستمی روی آن کشیده شده شناخته می شود. در طول قرون وسطی این شهر هزار ساله یکی از مهمترین مراکز تجارت دریایی به شمار می رفته است. پس از اینکه به این منطقه سفر کردید می توانید بزرگترین کلیسای چوبی در فرانسه به نام سنت کاترین را مشاهده نمایید. این کلیسا متعلق به قرن ۱۵ میلادی می باشد. یک برج فضای دودری را ایجاد کرده و مجسمه ای از کاترین با چرخ و شمشیر نیز در آن وجود دارد. از جمله جاذبه های دیگر ان می توان به دو انبار قدیمی اشاره کرد که در آن ها برای حفظ ماهی ها نمک را نگهداری می کرده اند.

بایوکس | Bayeux

بایوکس که در قرن اول پیش از میلاد تاسیس شده است به تابلوهای بایوکس خود با ۷۰ متر طول آن مشهور می باشد. این تابلو شامل ۷۵ صحنه از حمله ویلیام به انگلستان می باشد. این تابلو شگفت انگیز که از جاذبه های نرماندی به شمار می رود در موزه بایوکس به نمایش گذاشته شده است. تقریبا ۹۰۰ سال بعد و در زمان جنگ جهانی دوم، بایوکس نخستین شهر فرانسوی بود که در طول حمله دی دی از دست آلمان های نازی خارج گردیده و ازاد شد. همچنین شما می توانید از گورستان جنگ بریتانیایی ها نیز بازدید نمایید. در اینجا قبرهای ۴ هزار تلفات نبرد وجود داشته که اکثر آن ها را سربازان انگلیسی تشکیل داده اند. منطقه قدیمی شهر بایوکس برای سرگردانی ساخته شده است. پس مطمئن باشید که به وسیله کلیسای گوتیک نوتردام که در سال ۱۰۷۷ بنا شده است سرگردان خواهید شد.

ساحل روز دی | D-Day Beaches

یکی از بزرگترین تهاجمات تمام وقت در ۶ ژوئن ۱۹۴۴ رخ داد. در این زمان ۱۶۰ هزار سرباز در پنج نقطه از ساحل نرماندی تخلیه شده و ماموریت آن ها آزاد کردن فرانسه و پس از آن مابقی اروپا از اشغال توسط آلمان های نازی بود. قبل از اینکه نبرد یک ماهه خونبار نرماندی به پایان برسد بیش از ۱۰ هزار سرباز در سواحل اوماها، جونو، گلد و شمشیر و یوتا کشته شدند. همچنین چندین هزار آلمانی نیز در جنگ در این خط ساحلی ۸۰ کیلومتری جان خود را از دست داده اند. امروزه سواحل دی دی، با گورستان های جنگی، یادبودها و موزه ها به عنوان یکی از جاذبه های نرماندی شناخته شده و محلی برای بازدید گردشگران به شمار می رود.

اترتات | Etretat

اترتات یک شهر کوچک و مجلل در کانال انگلیسی بوده که با صخره های سفید رنگ، ارک های طبیعی و همچنین یک صخره مخروطی شکل با ارتفاع ۸۰ متر در نزدیکی ساحل شناخته می شود. از دو طرف بلندی و همچنین ساحل سفید آن می توان دو آرک را در اینجا مشاهده کرد. شما همچنین می توانید در بخش هایی از ساحل در زمانی که جزر و مد در پایین ترین سطح خود قرار دارد حرکت نمایید. منظره کلیسای نوتردام از بالای تپه چشم اندازی فوق العاده را ارائه می نماید. اترتات همچنین به مکانی مشهور است که برای آخرین بار پرنده سفید در سال ۱۹۲۷ دیده شده است. این یک هواپیمای دوباله بوده که با خلبانی دو فرانسوی قرار بود بدون توقف تا آتلانتیک را پرواز کند و پس از آن آن ها هرگز دیده نشده اند.

مونت سنت میشل | Mont Saint-Michel

در قرن هجدهم میلادی Archangel Michel سرهنگ و فرمانده شبه نظامیان آسمانی دستور داد تا یک کلیسای کوچک در تپه جزیره ای که در ساحل فرانسه قرار داشت ساخته شود. سه قرن بعد یک خیابان به نام بنتیکتین به آن اضافه شده که به این مجموعه سنت میشل گفته می شود. اینجا یکی از مکان های منحصر به فرد و یکی از جاذبه های نرماندی است که گردشگران بسیاری را به سوی خود جذب می نماید. در طول جنگ صد ساله یک دیوار نیز به آن اضافه گردید. از روستای عجیب و غریبی که در طول قرون وسطی در این جزیره کوچک ایجاد شده است می توانید به قدمت این منطقه پی ببرید. از آنجا که برخی از جزر و مدهای بسیار زیاد با تغییر ارتفاع آب بالایی در این خلیج ایجاد می شود دسترسی به جزیره از طریق یک جاده ایمن صورت خواهد گرفت.

فرانسه نقاط زیبا و دیدنی بسیار زیادی دارد. با توجه به تاریخ آن در طول نزدیک به هزار سال و همچنین نگهداری های بسیار مناسب از آثار تاریخی یکی از کشورهایی است که جاذبه های دیدنی بسیاری دارد. نرماندی نیز یکی از این مناطق است که هم گرشنه های تاریخی و هم چشم اندازهای طبیعی را برای گردشگران به نمایش می گذارد. به سادگی می توان گفت که در سفر به فرانسه انتخاب مقصد مورد نظر و همچنین تعداد روزهای سفر بسیار سخت بوده و گویی قصد بازگشت به خانه را نخواهید داشت

نوشته مکان هایی که باید در نرماندی فرانسه بازدید کنید اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *