نتیجه تحریم هواپیمایی قشم ایر

نتیجه تحریم هواپیمایی قشم ایر

در روز پنج شنبه ۴ بهمن ماه ۱۳۹۷ مصادف با ۲۴ ژانویه ۲۰۱۹ میلادی ، خزانه داری آمریکا مجموعه تحریم های جدیدی را علیه ایران اعلام کرد. خرانه داری آمریکا ، مجموعه لشگرهای فاطمیون ،زینبیون و هواپیمایی فارس ایر قشم را در لیست تحریم جای داد.

براساس بیانیه واشنگتن هواپیمایی قشم ایر ، وابسته به نیروی قدس سپاه جمهوری اسلامی ایران ، به دلیل قاچاق اسلحه از آسمان عراق مود تحریم آمریکا قرار گرفته است.

تحریم های اعلام شده ، علیه این مجموعه ها به اصلاح تحریم ثانویه هستند . قصد از اعمال این دست از تحریم ها مبارزه با تروریسم خوانده میشودو اتباع آمریکایی را از راتباط با موارد تحریم شده منع میکند.

دولت آمریکا همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده بود ، در چارچوب فشار حداکثری به ایران ، چندین دور تحریم های جدیدی را وضع کرده است.در راستای ای تحریم ها ،هواپیمایی قشم ایر یکی از اهداف اصلی تحریم هاست.

لازم به ذکر است دو هواپیمای بوئینگ  ۷۴۷ خطوط هوایی فارس ایر قشم مورد تحریم واقع شده اند.و همچنین شرکت مسافربری فلایت تراول نیز در ایروان با ادعای ارتباط با خطوط هواپیمایی ماهان مورد تحریم واقع شده است.

تحریم های اروپا علیه هواپیمایی ماهان  

همانطور که انتظار میرفت ، آمریکا متحدان اروپایی خود را نیز برای تحریم خطوط هوایی ایران تحت فشار قرار داده است .به این ترتیب دولت آلمان  خطوط هواپیمایی ماهان را در لیست تحریم خود قرار داده است.

هواپیمایی قشم ایر ، مستقر در جزیره قشم ، به اتهام قاچاق تسلیحات به لبنان ، توسط منابع آمریکایی تحریم شده است.

قابل توجه است که بعد از خروج ترامپ از برجام ، تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران شدت گرفته است.

سخنگوی وزیرامورخارجه آلمان ، کریستوفر بورگراظهار کرد دلیل اتخاذ این تصمیم دفاع از آلمان در جهت سیاست خارجی و امنیتی کشورش اعلام کرده است.

سخنگوی وزارت ترابری آلمان نیز به خبرنگاران گفت ،دفتر حمل و نقل هوایی آلمان از روز دوشنبه اول بهمن مصادف با اول ژانویه تعلیق فوری ارتباط با هواپیمایی ماهان در ایران را خواستار است.به این ترتیب اجازه پروازهای مسافربری این شرکت از ایران و بالعکس ممنوع اعلام شده است.

دلیل این تحریم حفظ امنیت در آلمان و جلوگیری از قاچاق سلاح توسط خطوط هوایی بوده است.

ساعاتی پس از اعلام این تحریم توسط دولت آلمان ، مایک پومپئو با انتشار توئیتری از این مسئله استقبال کرد.وی نوشت هواپیمایی ماهان در نقل و انتقال اسلحه در همه خاومیانه و در جهت اهداف جمهوری اسلامی بوده است ، فعال بوده است.

نتیجه این تحریم چه خواهد بود ؟

در این بین پروازها با تور استانبول و دیگر مقصد هابه حالت تعلیق درآمده است.

آنگلا مرکل در گزارشی ، در سال گذشته میلادی درباره این مسئله اعلام گزارش کرده بود.آلمان مدعی است هواپیمایی ماهان پرواز هایی به مونیخ و دوسلدوف و بالعکس داشته است.

هواپیمایی ماهان پیش از این نیز به ارتباط با سپاه متهم شده است.همچنین این هواپیمایی را به ارتباط با بشار اسد در سوریه نیز متهم کرده اند.

در نتیجه این تحریم ها ، صنعت هوایی ایران با مشکلات زیادی روبرو خواهد شد.و از زمان اعلام این تحریم ها شرکت ها ی ایرفرانس، کی‌ال‌ام و بریتیش ایرویز نیز پروازهای خود را لغو کرده اند.

پیش از این و در ابتدای ۲۰۱۹ سال  میلادی ، هواپیمایی قشم به مقصد بروکسل در نتیجه تحریم ها لغو شده بود.

 

نوشته نتیجه تحریم هواپیمایی قشم ایر اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *