نقشه کامل ترکیه + توضیحات

نقشه ترکیه

مطالب مرتبط:
راهنمای سفری ارزان به کاپادوکیا و گورمه در ترکیه
چطور برای سفر ۳ روزه به آنکارا برنامه ریزی کنیم؟
راهنمای سفر به ترابزون در ترکیه

نقشه کشور ترکیه یا به طور رسمی نقشه جمهوری ترکیه، کشوری در شبه جزیره آناتولی در غرب آسیا با یک محدوده کوچکی در منطقه بالکان و جنوب شرقی اروپا است. بخش عمده ای از ترکیه در شبه جزیره آناتولی که به عنوان آسیای صغیر شناخته می شود واقع شده است. آناتولی، غربی ترین بخش آسیا شناخته می شود. ترکیه یک سرزمین متحد با یک دولت مرکزی است. کشور ترکیه حدود ۷ ناحیه و ۸۱ استان دارد.

این کشور توسط دریای اژه در غرب، دریای مدیترانه در جنوب و دریای سیاه در شمال محدود شده است. همچنین با ارمنستان، ایران و آذربایجان (و البته نخجوان) در شرق، گرجستان در شمال شرقی، بلغارستان و یونان در شمال غربی و عراق و سوریه در جنوب شرقی هم مرز است. مرزهای دریایی این کشور با قبرس، مصر، قبرس شمالی، رومانی، روسیه و اوکراین مشترک است. دو تنگۀ باریک در شمال غربی ترکیه وجود دارد.

تمام استان های ترکیه-نقشه کامل ترکیهتنگه بسفر (Bosporus) که دریای سیاه را با دریای مرمره و داردانل (Dardanelles) که دریای اژه را با دریای مرمره متصل می کنند.

بالاترین قله و کوه در نقشه کامل ترکیه کوه Ağrı Dağı یا کوه آرارات بوده که ارتفاعی حدود ۵۱۳۷ متر دارد. اگر بخواهیم مساحت این کشور را با دیگر کشورها مقایسه کنیم، می توان آن را دو برابر آلمان دانست. مساحت کلی آن ۷۸۳۵۶۲ کیلومتر مربع است.

ترکیه بر اساس آمار گرفته شده در سال ۲۰۱۸ جمعیتی معادل ۸۲ میلیون نفر را دارد. بزرگترین شهر آن استانبول و دومین شهر بزرگ و البته پایتخت ملی ترکیه آنکارا هستند.

زبان های ملی و صحبت شده در این کشور، ترکیه (رسمی)، کردی و عربی هستند.

در نقشه و تصویر زیر می توانید نقشه کامل ترکیه را به همراه کشورهای همسایه و مرزهای آبی و خشکی آن ببینید. در تصویر زیر، پایتخت ترکیه آنکارا، مراکز استان ها، شهرهای بزرگ، جاده های اصلی و فرودگاه های بزرگ و اصلی ترکیه را ببینید.

نوشته نقشه کامل ترکیه + توضیحات اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *