نوروز در گرجستان و آذربایجان چگونه برگزار می شود؟

دیگر مراسم های نوروز در گرجستان

دولتمندان و رئیس های دولتی این کشور بیشتر افتتاح ساختمان های ساخته شده و جدید عمومی را برای این روز می گذارند. مردان و زنان لباس های سنتی خود را می پوشند. در روز اول بهار کودکان و دختران جوان را آماده نموده و برایشان تاجی از گل آماده می کنند. سپس این کودکان در خیابان ها با دسته گلی حرکت کرده و عید نوروز را به همگان تبریک می گویند.

یکی از مراسم ها و جشن های که در این روز برپا می شود مسابقات دیدنی کشتی است. رقص های سنتی از دیگر مراسم هایی است که نوروز در گرجستان می توانید شاهد آن باشید. مراسم آتش بازی هم از دیگر مراسم هایی که با شروع نوروز در میادین شهر برگزار می شود و همگان به دیدن آن می روند.

همچنین پسران و مردان جوان لباس های سنتی خود را پوشیده و سوار اسب می شوند. در میان خیابان ها به اسب سواری مشغول می شوند. پسران جوانی را می توانید ببینید که منتظر اجرای رقص آذربایجانی خود هستند. در میان آن ها هم پسران گرجستانی و هم پسران آذربایجانی وجود دارند. موسیقی های محلی گرجی و آذربایجانی نواخته و خوانده می شود.

تمامی مردم آذربایجانی در شهر مارنیولی گرجستان در روز اول عید، از خانه هایشان بیرون می آیند و به دیدار یکدیگر در خیابان ها می روند.

منبع: oc-media.org

نوشته نوروز در گرجستان و آذربایجان چگونه برگزار می شود؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *