نکاتی جالب و هیجان انگیز درباره شروع فصل بهار

حقایقی از فصل بهار

فصل زیبای بهار که یکی از چهار فصل سال می باشد، با آب و هوایی معتدل پس از زمستانی سرد و تابستانی گرم قرار گرفته است. تعاریف مختلفی برای بهار وجود دارد اما استفاده بومی از این اصطلاح معمولا به عنوان شرایط آب و هوایی و بر اساس فرهنگ و آداب و رسوم هر کشور متفاوت می باشد. یکی از نکات جالب کره زمین این است که وقتی ساکنان نیمکره شمالی فصل بهار را تجربه می کنند، کسانی که در نیمکره جنوبی قرار گرفته اند در فصل پاییز قرار دارند. در طول این فصل زیبا طول شب و روز به یکدیگر نزدیک شده و از این نظر نیز اعتدال خواهد داشت. با توجه به اینکه به تعطیلات نوروز باستانی نزدیک می شویم، الی گشت تصمیم دارد تا حقایقی از فصل بهار در فرهنگ دیگر کشورها که حتما برایتان جالب خواهد بود بیان کند پس با ما همراه باشید.

حقایقی از فصل بهار در مورد نحوه قرارگیری خورشید

مطالب مرتبط:
۱۰ مورد از بهترین مقاصد گردشگری در فصل بهار
جزیره ای عجیب که فقط در فصل بهار ظاهر می شود!
فصل بهار ژاپن را در این تصاویر شگفت انگیز ببینید
  1. روز اول بهار به اعتدال بهاری (vernal equinox) شناخته می شود. اصطلاح ورنال (vernal) به معنی بهار و ایکونوکس (equinox) به معنی برابری شب می باشد.
  2. تنها دو روز در بهار و پاییز وجود داشته که طول شب و روز یکسان می شود.
  3. در روز اول بهار فردی که در قطب شمال ایستاده است خورشید را در سراسر افق مشاهده می کند که قرار است به مدت ۶ ماه بدون وقفه در آسمان باشد. از سوی دیگر فردی که در قطب جنوب قرار دارد در روز اول بهار خورشید را در سراسر افق مشاهده می کند اما این نشانی از شروع شش ماهه تاریکی می باشد.
  4. شروع بهار همیشه به ۲۰ یا ۲۱ مارس منتهی می شود اما گاهی اوقات در تاریخ ۱۹ مارس نیز آغاز می گردد. به همین دلیل است که اعتدال خورشید همیشه در همان روز نبوده و بنابراین کره زمین همیشه به طور دقیق ۳۶۵ روز نمی باشد.

نوشته نکاتی جالب و هیجان انگیز درباره شروع فصل بهار اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *