نکات بهداشتی برای سفر به هند

مبارزه با نیش حشرات در سفر

حشرات و آفت هایی که در تخت های بعضی از هتل ها هستند، هر چند بیماری ها را منتقل نمی کنند اما نیش دردناکی دارند. هیچ کس دوست ندارد خواب آرام خود را در سفر به خاطر یک شته یا کک از دست بدهد. اگر به هر نحوی بدن شما را نیش زدند و خارش شدید پیدا کردید، شاید خوردن یک آنتی هیستامین مشکل را حل کند.

اگر در هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره هند اتاق خود را رزرو نکرده اید و در هتلی ارزان قیمت و شاید ۳ ستاره مانده اید، شاید از بابت شپش ها نگرانی و استرس داشته باشید. در این صورت یکی از روش ها، استفاده از شامپو ضد شپش است. چرا که شپش ها بیشتر در نواحی سر ظاهر می شوند.

اگر به تنهایی و به مناطق روستایی هند سفر می کنید، یکی از حشراتی که با آن ها روبرو هستید، کنه ها هستند. کنه ها عموما در مناطق مخصوصی از بدن هستند و ممکن است باعث تب و لرز، درد عضلانی و یا دردهای جدی شود. در این صورت اگر نتوانستید کک را جدا کنید و روش آن را نمی دانید، بهترین کار این است که به پزشک مراجعه کنید.

از دیگر داروهایی که در این موضوعات استفاده می شود می توان به دوکسی سایکلین (Doxycycline) اشاره کرد. در مناطق گل آلود و رودخانه ای نیز، شاید زالو وجود داشته باشد. زنبور و حساسیت به نیش زنبورها را هم که نگو!

نوشته نکات بهداشتی برای سفر به هند اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *