نکته ای برای خرید بلیط پرواز

ما در زمان خرید بلیط هواپیما با همه دردسرهای روزمره قصد داریم یک پرواز ارام و خوبی داشته باشیم.اما بعضی از مزاحمت های مسافرین در بعضی اوقات باعث می شود که خاطره سفر در پرواز به کام مسافران تلخ کند.

میدانیم که پرواز های داخلی ایران درجه دو و سه می باشد و فقط پروازهای فرست کلاس می باشد که دارای امکانات رفاهی قابل توجهی مانند کابین‌هایی با تخت‌های سایز بزرگ یا حتی سوئیت‌هایی به همراه آشپزهای اختصاصی می باشند که ایمگونه کلاس پرواز برای ما در حال حاظر وجود ندارد و باید با پرواز هایی که وجود دارد بسازیم,اما برخی اوقات پرواز با هواپیما به‌دلیل بی‌توجهی تعدادی از مسافران می‌تواند به یک شکنجه روحی و جسمی تبدیل شود.

مثلا هوای خشک درون کابین، فضای تنگ بین صندلی‌ها، عدم دسترسی به آب، خوراکی و سرویس بهداشتی، خروپف مسافر پشتی که ناراحتی ما میشود و همچنین سر و کله زدن با بچه‌های بازیگوش مسافر جلویی و از همه بدتر در بعضی اوقات کلنجار رفتن با مسافر بغل دستی حتی دعوا بر سر دسته صندلی هم می توانید داشته باشید.

فاصله کم و تنگ هواپیما که در پروازهای معلمولی میبنید بسیار زننده می باشد که بعضی اوقات جدال بر سر دسته صندلی بین مسافرین باعث آزار و ناراحتی یکدیگر می شود .البته با انتخاب صندلی در هنگام خرید بلیط هواپیما خود را حداقل از این هنجار دور کنید.

اگر مسافر کنار دستی شما قصد شروع صحبت دارید در ابتدا با کمی شوخ طبعی با آن صحبت کنید و اگر خسته هستید و قصد استراحت دارید می توانید از فرصت استفاده از هنذفری استفاده کنید و از ادامه مکالمه ناخواسته معاف کنید.

اگر مسافر کنار دستی شما با کیف دستی یا روزنامه فضای را برای شما تنگ کرده است می توانید با اینگونه حرف زدن آن را توجیهی کنید که ظاهرا فضای داخل هواپیماها روزبه‌روز تنگ‌تر می‌شوند، امکان دارد کمی کیف خود را جابه‌جا کنید؟

برای رهایی از صدای خروپف در هواپیما استفاده از هدفون‌های ضد صدا است.به یاد داشته باشید شما در زمان پرواز اگر قصد دارید به سرویس بهداشتی بروید و مسافر بغل دستی شما خواب می باشد ,به این صورت بروید که او را به‌آرامی بیدار کرده و بدون هیچ توضیح اضافی، «ببخشید» گفته و رد شوید. هرگز در چنین حالتی از روی مسافری که خوابیده رد نشوید.

یک نکته دیگر که در پرواز باید رعایت کنید ,این می باشد که بصورت شخصی به کودکی که باعث شلوغی پرواز شده است اقدام نکنید,باید در این هنگام با هماهنگی مهماندار حداقل جای شما رو عوض کنند.خصوصا در زمانی که یک کودک در صندلی پشت سر شما قرار دارد و لگد به صندلی میزند ,شما ابتدا با برگشتن و نگاه کردن به عقب و به والدین آن موضوع رو برسانید و سپس اگر تکرار شد با مهماندار در جریان بگذارید.

اگر در پرواز از مسئله ای ناراحت شده اید به هیچ وجه با مهماندار بحث و دعوا نکنید ,شما در این مواقع کافی است تا نام وی و شماره پرواز را یادداشت و به شرکت هوایی متبوعه ایمیلی را در اسرع وقت ارسال کنید.


امتیاز شما

[Total: 1 Average: 5]

نوشته نکته ای برای خرید بلیط پرواز اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *