نیروهای ماورائی همه چیز را در این جنگ ها تغییر داد!

پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی

در طول تاریخ جنگ های به دلایل مختلفی به وجود آمده است. برخی برای دفاع از قلمرو و برخی دیگر برای حمله به دیگران بوده اند. تاریخ ما از جنگ های صلیبی گرفته تا جنگ جهانی دوم مبارزات بسیاری را به خود دیده است. مطمئنا پیروزی های شگفت انگیز با برنامه ریزی های رهبران بزرگ به دست نیامده است. با این حال جنگ هایی وجود دارند که می توانسته به طرز چشمگیری مسیر تاریخ بشریت را تغییر دهد. بنابراین سرنوشت تصمیم گرفت تا با پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی تعادل مبارزه را به یک طرف تغییر نماید. با الی گشت همراه باشید تا در مورد مبارزاتی که پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی داشته اند آشنا شوید. اینکه این پیروزی ها شانس بوده یا تصادفی پیش آمده، بسیاری از کشورها آن ها را به مداخله الهی متصل کرده و تصورشان بر این بوده که خداوند کمکشان کرده است.

جنگ بولگ | THE BATTLE OF THE BULGE

مطالب مرتبط:
ماجرای عجیب واردات یخ به ایسلند!
عجیب ترین ساختمان های جهان در کجا واقع شده اند؟
۱۵ مورد از عجیب ترین ساختارهای زمین شناسی در جهان

یکی از خونبارترین درگیری ها در طول جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۴ در باستون (Bastogne) یکی از شهرهای بلژیک روی داد. زمانی که ارتش آلمان در یک حمله شگفت انگیز به سربازان آمریکایی یورش برد. ۱۲ هزار سرباز آمریکایی توسط آلمانی ها به دام افتاده بودند و ژنرال جورج پاتون، فرمانده ارتش آمریکا در باستون امیدوار بود تا بتواند با تکان دادن تانک هایش محاصره را شکسته و سربازان خود را نجات دهد. طرحی برای رهایی از این شرایط وجود داشت اما آب و هوا در این منطقه به شدت بی رحم بود. به مدت یک ماه کامل طوفان و باران بلژیک را در می نوردید و ژنرال پاتون تنها ۲۴ ساعت زمان نیاز داشت تا بتواند ارتش سوم را برای حمله به شهر آماده کرده، نیروهای خود را نجات داده و سربازان نازی را از بین ببرد. از آنجاییکه فریادها نمی توانست باران را متوقف سازد بنابراین ژنرال به کمک سرهنگ جیمز اونیل دعایی را به اندازه کارت هایی در اندازه کیف پول در میان نیروهای خود پخش کرد تا از روشی نامتعارف استفاده نمایند. او سربازان خود را مجبور کرد تا برای مدت چند روز این دعا را بخوانند. اینکه آیا رویکرد غیر طبیعی پاتون اثر کرد یا خیر مشخص نیست اما باران ها متوقف شده و آب و هوا پاک شد. نیروهای او زمان کافی برای شکستن محاصره نازی ها و رها شدن از دام و همچنین بازگرداندن باستون به نیروهای متحد را پیدا کردند. این پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی بدون شک بهترین لحظات را برای ژنرال پاترون رقم زد.

جنگ ۱۸۱۲ | THE WAR OF 1812

هنگامی که کشور نوپای ایلات متحده در سال ۱۸۱۲ علیه بریتانیا اعلام جنگ نمود هیچ چیز نمی توانست بدتر از آن شود. مخصوصا اینکه آمریکایی ها محل شهر تورنتو امروزی در کانادا را در تلافی مخالفت با کت قرمزها آتش زدند. با این حال جریان ها به گونه ای پیش رفت که در ۲۴ اوت ۱۸۱۴ این جنگ در واشنگتن پس از آنکه بریتانیا آخرین دفاع آمریکا را در بلندزبورگ شکست خاتمه یافت. بریتانیا دولت مریلند را به آتش کشید. سپس رییس جمهور مدیسون مجبور شد برای حفظ کتابخانه کنگره، کاخ سفید و همچنین اعلامیه استقلال آمریکا فرار نماید. اما در یک چرخش ناگهانی سرنوشت، شرایط آب و هوایی تغییر کرده و یکی از ویرانگرترین گردبادهای تاریخ آمریکا پدیدار شد. این گردباد در میدان نبرد سربازان، غیرنظامیان و همچنین توپخانه ها را از بین برد. با وجود این طوفان مخرب بریتانیا حق انتخاب دیگری نداشته و مجبور به عقب نشینی شده و پایتخت آمریکا را ترک نمود. طوفان سحر آمیز موجب شد تا آمریکا پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی را بدست آورد. هرچند که به دلیل قدرت مخرب گردباد صدها نفر از آمریکایی ها یا مرده و یا بی خانمان شدند.

سقوط امپراتوری فارس | THE FAILED PERSIAN SIEGE

یونان با تهاجم ها و جنگ های خونین علیه کشورهای همسایه خود بیگانه نیست. یونانی های باستان با توجه به دانش و ثروت آن ها همواره از اهداف نخست در تاریخ بوده اند. قدرتمندترین ذشمن یونانی ها ایرانیان بوده اند. در سال ۴۹۲ پیش از میلاد یونان به طور خطرناکی تحت کنترل نیروهای ارتش ایران قرار گرفت. تحت رهبری ژنرال ماردونیوس (Mardonius) ناوگان دریایی ایران توانست در نزدیکی جزیره آتونس قرار بگیرد. خوشبختانه مردم آتوس، پوزیدون یا خدای دریا را در کنار خود داشته اند. به طوری که یک طوفان وحشیانه در دریا آغاز شده و در چشم به هم زدن ناوگان ایرانیان را قتل عام کرده و ۲۰ هزار سرباز را از بین برد. اعتقاد بر این است که غرور بیش از حد ایرانیان موجب به وجود آمدن چنین فاجعه ای شده است. همانطور که آب و هوا قبلا ثابت کرده بود زمانی که آن ها به آتونس رسیدن باران های بسیار تبدیل به طوفان شد. در حالی که بسیاری از تلاش های ایرانیان برای رسیدن به یونان از طریق دریا انجام شده است اما در این مورد پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی به نفع یونانیان باستان تمام شده است.

طوفان پروتستان | THE PROTESTANT WIND

روابط سیاسی بین کلیساهای پروتستان در انگلستان و کاتولیک ها در اسپانیا در حال خراب شدن بوده است، و اگرنه برای التماس رهبران کلیسا در طول قرن شانزدهم اسپانیا می توانست خود را از تحقیر نجات دهد. پادشاه فیلیپ دوم در یک تلاش ناامیدانه سعی کرد تا ملکه الیزابت اول و انگلستان را مطیع خود نماید. بنابراین به اسپانیایی ها دستور داد تا الیزابت را از بین برده و کشور را به نام کلیسای کاتولیک نامگذاری کرده و تاج اسپانیا را در آنجا پایه گذاری نمایند. با وجود این واقعیت که کشتی های اسپانیایی با ناوگان نیروی دریایی انگلیس هیچ تطابقی نداشتند اما آن ها ادامه داده و وارد کانال های آبی انگلستان شدند. ناگهان یک طوفان که مشخص نبود از کجا به وجود آمده است باعث شد تا کشتی های اسپانیایی غرق شوند. بسیاری از کسانی که در جریان این رویداد بودند آن را پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی در نظر گرفتند و گفتند که خداوند از انگلستان و ملکه آن محافظت نموده است.

طوفان الهی | THE DIVINE WIND

در سال ۱۲۴۷ امپراتوری مغول که قبلا یک سوم از جهان را فتح کرده بود یکی از بزرگترین ارتش ها را داشته که دنیا تاکنون به خود ندیده بود. همانطور که ارتش مغول قدم بر می داشت، هدف بعدی خود را امپراتوری ژاپن در نظر گرفت تا آن را به دژهای سلطنتی خود در چین متصل نماید. با توجه به سلاح های فرسوده و تعداد کم نیروهای نظامی، ژاپن شانسی در مقابل نیروهای کوبلای خان و متحدانش نداشت. همانطور که مغول ها به طرف سواحل ژاپن حرکت می کردند، ژاپن نیروهای خود را فرستاد تا بتوانند در مقابل آن ها دفاع نمایند. هرچند که به نظر می رسسید این نبردی از دست رفته است اما زمانی که نیروهای مغول در یک طوفان قرار گرفتند همه چیز به نفع ژاپن تغییر کرد. در واقع دو گردباد به نجات امپراتوری ژاپن آمده و ناوگان مغول که به سرعت در حال پیشروی بودند را نابود کرد. این طوفان خشونت آمیز توسط ژاپنی ها کامیکاز (Kamikaze) یا باد الهی نامگذاری شد. ۱۳ هزار سرباز مغول کشته شده و سایر کشتی هایی که باقی مانده بودند به سمت سواحل چین فرار کردند. این طوفان نیز نشان از پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی است تا امپراتوری ژاپن به شکل معجزه آسایی باقی بماند.

آیا شما فکر می کنید که خشم خداوند می تواند به شکل باران بر سر شما ریخته شود؟ اما این رویدادها به طور مستقیم در نتایج تاریخی جهان موثر بوده است. پیروزی در جنگ با نیروی ماورائی ساختارهایی متفاوت از آن چیزی است که اغلب با آن ها آشنایی داشتیم. اما یک چیزی کاملا مشخص است و آن اینکه این حوادث موجب شده تا جهان به سمتی دیگر حرکت نماید و در غیر این صورت ممکن بود دنیا در جایگاهی دیگر قرار داشته باشد.

نوشته نیروهای ماورائی همه چیز را در این جنگ ها تغییر داد! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *