هزینه سفر به دهلی و کشور هندوستان چقدر است؟

هر سال بیش از ۱۰ میلیون گردشگر خارجی به کشور هندوستان سفر می کنند. هند به عنوان مقصدی محبوب دارای مزایای بسیاری است، از تاریخ پر فراز و نشیب و شاهکارهای معماری برجسته آن گرفته تا فرهنگ رنگارنگ و غنی و البته غذاهای خوشمزه، تنها بخشی از جاذبه های آن هستند. یکی از مهم ترین ویژگی های سفر به هند آن است که با توجه به جمعیت بالا و سطح درآمدها و سلیقه های متفاوت هم برای سفری ارزان قیمت و کوله گردی مناسب است و هم ثروتمندان می توانند از خدمات لوکس شهر استفاده کنند. در این مطلب با الی گشت همراه شوید تا هزینه سفر به دهلی و در نگاهی کلی تر کشور هندوستان را بررسی کنیم و بدانید چه مقدار پول باید همراه خودتان داشته باشد.

هزینه های سفر به دهلی چقدر است؟

با چه مقدار پول می توانیم به هند سفر کنیم؟

هند به خاطر پایین بودن نرخ هتل‌ ها، حمل و نقل، خدمات، غذا و همچنین ارزش پولی کمش شهرت دارد و مردم جهان آن را به عنوان سفری ارزان قیمت می شناسند. با این حال اگر تمایلی به اقامت در هاستل ها یا اقامتگاه های ارزان و غذاهای خیابانی نداشته باشید می توانید، پولتان را حسابی برای این خدمات خرج کنید. گزینه های متنوعی برای مسافران با بودجه های مختلف وجود دارد. بطور مثال هتل های ۵ ستاره لوکس، هتل ها و ریزورت های با قیمت متوسط، سفر با قطارهای لوکس، کرایه اتومبیل اختصاصی، رستوران های بین المللی با غذاهای لذیذ و … همه و همه در هند یافت می شوند.

هزینه های کلی سفر به دهلی و سایر شهرهای بزرگ هند

در ادامه هزینه های سفر به پایتخت بزرگ هندوستان دهلی نو (اگر تفاوت دهلی با دهلی نو را نمی دانید و فکر می کنید هر دو یک جا هستند، پیشنهاد می کنیم مطلبی را که در آن توضیحات کاملی در این باره داده ایم را ببینید) می پردازیم. هزینه های بررسی شده شامل اقامت، حمل و نقل، ورودی جاذبه های دیدنی و وعده های غذایی معمولی می شود و در آن مخارج شخصی (مانند خریدن سوغاتی) در نظر گرفته نشده است.

هزینه سفر اقتصادی به دهلی

در اقتصادی ترین حالت ممکن،‌ برای سفر به دهلی باید حدود ۳٬۲۰۰ تا ۳٬۸۰۰ روپیه در روز هزینه کنیم. این هزینه برای کوله گردان در نظر گرفته شده است. افرادی که هاستل ها یا هتل های بسیار ارزان قیمت اقامت می کنند، غذاهای خیابانی می خورند و برای حمل و نقل (به جز پرواز تا هند) از اتوبوس های محلی استفاده کرده و البته از جاذبه های مشهور شهر نیز دیدن می کنند.

 

جاذبه های دهلی و آن چه باید درباره خرج سفر به دهلی بدانیم

هزینه سفر با قیمت متوسط به دهلی

اگر می خواهید سفری اقتصادی به هند داشته باشید و در عین حال از آرامش و آسایش خودتان دست نکشید، احتمالا در این گروه از مسافران جای می گیرید و باید برای هر نفر در هر روز از سفر بین ۶٬۰۰۰ تا ۸٬۰۰۰ روپیه در روز را کنار بگذارید. در این حالت هتل های مناسب و اقامت گاه های دوست داشتنی جایگزین قیمت های قبلی شده و البته دیگر تغییرات شامل استفاده از تاکسی، جایگزین کردن چند وعده غذایی در رستوران های خوب و اضافه شدن سرگرمی های جزیی تری مثل شرکت در کلاس های آشپزی هندی می شود.

هزینه های سفری لوکس به دهلی

برای این سفر بین ۱۰٬۵۰۰ تا ۱۱٬۰۰۰ روپیه را در نظر گرفته ایم اما شما می توانید آن را هر چه قدر که می خواهید افزایش دهید. به طور مثال به جز دهلی راهی سایر شهرهای تماشایی هند شوید، برای جابه جایی از پرواز و تاکسی های لوکس استفاده کنید و در بهترین هتل ها اقامت داشته باشید.

اتاق های لوکس و افزایش مخارج سفر به هند

هزینه های سفر به هند با الی گشت

لازم است بگوییم که مسافران ایرانی که راه طولانی میان دو کشور را طی می کنند اغلب به بازدید از دهلی راضی نمی شوند و سفر به شهرهای آگرا و جیپور را نیز در برنامه سفر خود می گنجانند. به همین خاطر الی گشت تور سفر به این سه شهر را برگزار می کند. برای بازدید از این سه شهر، ۷ شب در نظر گرفته شده که ۲ شب در شهر دهلی، ۲ شب در آگرا و ۲ شب در جیپور و روز آخر را مجدد در شهر دهلی خواهید بود. ترانسفر بین شهرها نیز با اتوبوس ولوو انجام می شود.

در این سفر شما هزینه هایی با قیمت متوسط می توانید تجربه های سفری لوکس را داشته باشید، چرا که در بهترین هتل های ۴ و ۵ ستاره اقامت خواهید داشت و از طرفی گشت های شهری در نظر گرفته شده روی مبلغ تور شما را از بسیاری از جابه جایی های درون شهری بی نیاز می سازد و از طرفی چند وعده غذایی هم معمولا داخل هر طور سرو می شود که آن هم هزینه های سفر به دهلی و دیگر شهرهای هند را کاهش می دهد. برای اطلاع از قیمت ها و خرید تور هند به وبسایت الی گشت مراجعه کنید.

هزینه اقامت در دهلی

هزینه اقامت در هتل ها و هاستل های دهلی هم مانند سایر شهرهای بزرگ و مملو از گردشگر جهان تابع وضعیت آب و هوایی و تعداد گردشگر در آن فصل است. در طور فصل زمستان و ماه های دسامبر، ژانویه و فوریه (آذر تا آخر بهمن) معمولا قیمت ها در بهترین حالت خود قرار می گیریند و بین ماه مه تا آگوست (اردیبهشت تا مرداد) که زمان بارش باران های موسمی است به کم ترین میزان خود در سال می رسند.

هزینه اقامت در دهلی برای کوله گردان

مسافران اقتصادی دهلی می توانند با مبلغی بین ۷۰۰ تا ۱۵۰۰ روپیه برای یک شب اتاقی تمیز در هاستل ها یا هتل های خیلی ارزان قیمت شهر کرایه کنند. که گاهی شامل صبحانه هم می شود و گاهی هم خیر.

یکی از ویژگی های جدید که برای مسافران ارزان دهلی در نظر گرفته شده افزایش تعداد هاستل های امن،‌ تمیز و خلاقانه است که می توانند در آن دوستان جدیدی هم پیدا کنند.

امکان اقامت در دهلی با مبلغی حدود ۳۰۰ تا ۵۰۰ روپیه برای هر شب هم وجود دارد اما در تمیزی و امنیت آن ها جای سوال وجود دارد و بهتر است همچین ریسکی را نپذیرید.

اقامت در هاستل برای کاهش هزینه های سفر به دهلی

هزینه های متوسط برای اقامت در دهلی

اگر در اتاق های خصوصی همراه با سرویس بهداشتی مخصوص خودتان دنبال آسایش و راحتی بیشتری هستید باید برای هر شب اقامت در یک اتاق خوب در هتل های دهلی حدود ۲۵۰۰ روپیه را در نظر داشته باشید. بیشتر این هتل ها شامل سرو صبحانه هم می شوند و گاهی استخر خصوصی و چشم انداز زیبایی هم دارند.

هزینه های سفری لوکس به دهلی

اگر تخت خوابی بسیار راحت، اتاق هایی بسیار زیبا با چشم اندازی تماشایی و استخر تمیز و بزرگ می خواهید باید برای هر اتاق تقریبا ۴٬۵۰۰ روپیه را در نظر بگیرید. که البته همیشه صبحانه ای مفصل و خوشمزه نیز به شما داده خواهد شد. برای آشنایی با بهترین هتل های ۵ ستاره دهلی در هند نگاهی به این مطلب بیاندازید.

هتل های لوکس و ۵ ستاره دهلی

هزینه حمل و نقل در دهلی

برای جا به جایی ارزان در شهر باید از وسایل حمل و نقل عمومی، پیاده روی، توک توک یا ریکشاو استقاده کنید که با توجه به میزان گردشگری بالای مسافران در روز حدود ۸۰۰ روپیه هزینه خواهد داشت. بهای بلیط های تک سفره در هند ۳۰ روپیه است که اگر می خواهید طولانی مدت اقامت کنید می توانید با پرداخت ۱۰۰۰ روپیه بلیط های ماهانه خریداری کنید.

مسافرانی که می خواهند با تاکسی سفر کنند باید برای خهر کیلومتر تاکسی ۱۴ روپیه را در نظر داشته باشند و معمولا تاکسی ها برای هر ساعت توقف ۶۷ روپیه دریافت می کنند. قبل از گرفتن تاکسی، توک توک یا ریکشاو چانه زدن با راننده را فراموش نکنید.

هزینه حمل و نقل عمومی در دهلی

هزینه غذا در دهلی

از نظر مواد غذایی قطعا هند یکی از ارزان ترین کشورهای جهان است، با این حال در شهرهای بزرگ تری مثل دهلی و مکان های توریستی رستوران های لوکس و گران قیمت هم مشغول کار هستند. به طور کلی اگر در رستوران های محلی غذا بخورید، باید برای صبحانه هر نفر همراه با لیوانی نوشیدنی داغ بین ۶۰ تا ۸۰ روپیه پرداخت کنید. نهار و شام نیز به ازای هر وعده غذای گرم برای یک نفر حداقل ۸۰ تا ۱۵۰ روپیه هزینه دارد.

چالش های رستوران های محلی در هند

پیدا کردن رستوان های محلی در شهرهای بزرگی مثل دهلی، جیپور و بمبئی کار آسانی است اما اگر گذرتان به شهرهای کوچک تر بیفتند برای پیدا کردن رستوران با مشکلی مواجه می شوید و اغلب می خواهند مبالغ زیادی را از گردشگران دریافت کنند.

اگر هم انتخاب شما رستوران های متوسط باشند که باید هزینه ها را از ۲۵۰ تا ۴۰۰ روپیه (بدون در نظر گرفتن نوشیدنی) برای هر فرد افزایش دهید. رستوران های لوکس ۵ ستاره دهلی هم ۱٬۰۰۰ تا ۲٬۵۰۰ دلار برای هر کسی دریافت می کنند.

هزینه متفاوت غذا در سفر به دهلی

هزینه بازدید از جاذبه های شهر دهلی

در کشور هند مبلغ ورودی به جاذبه های تماشایی برای هندی ها و خارجی ها (مانند کشور خودمان) متفاوت است و این تفاوت حدود ۱۵ برابر بیشتر است. اگر چه کمی ناعادلانه به نظر می رسد اما دولت هند در تلاش است تا مردم خودش را تشویق به گردش در کشور کند.

هزینه بازید از بیشتر دیدنی ها برای افراد زیر ۱۵ سال رایگان است. در شهرهای دهلی و جیپور که دیدنی های زیادی دارند باید حدود ۴۰۰۰ روپیه را در نظر بگیرید (بین ۲۰۰ تا ۱۰۰۰ روپیه برای هر جاذبه پولی). برای آشنایی با بهترین جاذبه های گردشگری دهلی، پیشینه و آدرس آن ها نگاهی به مطلب مربوط به آن ها در مجله الی گشت بیاندازید.

علاوه بر هزینه های گفته شده احتمالا مبلغی را هم صرف خرید و چیزهای متفرقه خواهید کرد.

در نظر داشته باشید که موارد نام برده قیمت های تقریبی هستند و ممکن است با قیمت هایی که خواهید دید کمی تفاوت داشته باشندو بخصوص که ارزش روپیه و قیمت ها در کشور هند با نوسانات زیادی همراه است.

هزینه بازدید و ورودی جاذبه های دهلی

واحد پول هند چیست؟

واحد رسمی پول هند روپیه است که خودش به ۱۰۰ قسمت تقسیم می شود و هر یک از واحدهای کوچک تر پیسه نام دارند. از سال ۲۰۱۲ از علامت ₹ برای روپیه استفاده می شود.

چه ارزی را با خودمان به هند ببریم؟

همان طور که می دانید امکان استفاده از ریال در هند وجود ندارد و در ایران هم نمی تواند به آسانی و با قیمت مناسب روپیه خریداری کرد. مانند بیشتر کشورهای دیگر بهترین و مقرون به صرفه ترین انتخاب آن است که در ایران دلار یا یورو خریداری کنید و در صرافی های هند پولتان را تبدیل به روپیه کنید.

چقدر ارز با خودمان به هند ببریم؟

همه چیز بستگی به این دارید که شما دنبال چه نوع سفری هستید. اگر از الی گشت تور خریداری کنید دیگر در سفر خرج زیادی نخواهید داشت. در غیر این صورت هم با توجه به هتل و خدمات مورد نظرتان باید ارز همراهتان داشته باشید. فراموش نکنید که همیشه پولی که همراه می برید بیشتر از پیش بینی هایتان باشد تا در سفر خارجی دچار دردسر نشوید.

در این مطلب هزینه های کلی اقامت در دهلی و سایر شهرهای بزرگ هندوستان را که شامل اقامت، حمل و نقل، غذا و ورودی جاذبه های دیدنی شهرها می شد را بررسی کردیم و دیدیم که بسته به بودجه مد نظر گردشگران انتخاب های زیادی در پیش رویشان وجود دارد. اگر شما هم تجربه سفر به دهلی، آگرا، جیپور یا سایر شهرهای هندوستان را دارید تجربیات خود را با ما و سایر خوانندگان مجله در میان بگذارید.

نوشته هزینه سفر به دهلی و کشور هندوستان چقدر است؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *