هزینه های سفر به چین چقدر است؟

هزینه های سفر به چین | Travel expenses to China

درباره ی جذابیت های سفر به چین هر چه که بگوییم کم است! هر شهر این کشور و یا بهتر بگوییم گوشه گوشه ی آن، پر است از جاذبه های دیدنی و جالب که نه تنها شما را با تاریخ و سبک فرهنگ و زندگی یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان آشنا می سازد بلکه شما را در موقعیتی قرار می دهد که می توانید کاملا ببینید انسان ها چه سیر تحولی را دورترین گوشه ی آسیا برای رسیدن به جایگاه فعلی خود صرف کرده اند. از همه ی این ها که بگذریم، به هر حال باید هزینه های سفر به چین را بدانید تا اگر تصمیم به سفر به این کشور را دارید، بتوانید به درستی برنامه ریزی کنید. پس با الی گشت در ادامه همراه باشید تا تمامی هزینه های سفر به چین را بررسی کنیم.

بررسی تمامی هزینه های سفر به چین

مطالب مرتبط:
چطور از پکن به شانگهای برویم؟
جاذبه هایی در چین، فقط برای طبیعت گردان حرفه ای!
بهترین زمان سفر به چین

خواننده ی گرامی لطفا قبل از شروع به مطالعه ی این مطلب درباره ی هزینه های سفر به چین به این نکته دقت فرمایید که همه ی اطلاعات درج شده در این متن اعم از قیمت ها و نرخ ها از منابع موثق روز به تاریخ ۲۰/۳/۱۳۹۸ گرد آوری شده اند.

قیمت یوآن چین امروز (۲۰/۳/۱۳۹۸)، ۱۸,۴۸۰ ریال است.

قیمت دلار امروز (۲۰/۳/۱۳۹۸)، ۱۲۷,۵۰۰ ریال است.

  • اطلاعات کلی درباره ی چین

چین (中国) کشوری بسیار بزرگ و پهناور در شرق قاره ی آسیا است که بر اساس آخرین آمار رسمی که در سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام شد، ۱ میلیارد و ۳۸۶ میلیون نفر در خود جمعیت دارد. همچنین این کشور از لحاظ مساحت جغرافیایی نیز به عنوان چهارمین کشور بزرگ و وسیع دنیا شناخته می شود. این کشور دارای یکی از قدیمی ترین تمدن های تاریخی در جهان است که هنوز هم می توان به اثر و آثار بسیار پر رنگی که از آن در تمامی شهرهای چین هست نیز نگاهی دقیق و اجمالی انداخت. البته این بدان معنا نیست که این کشور با تکنولوژی بیگانه باشد اتفاقا برعکس، چین از جمله کشورهایی است که توانسته است بین سنت و مدرنیته ی خود در همه ی وجوه، تعادل خوبی برقرار کند.

از لحاظ آب و هوایی هم باید بگوییم که در کل، آب و هوای چین در نقاط مختلف متفاوت و مختلف است و نمی توان نسخه ای یکسان را نسبت به تمامی مناطقش تجویز کرد! در شمال شرقی این کشور آب و هوا گرمِ گرم است یا سردِ سرد. در جنوب هم تابستان های نیمه گرمسیری و زمستان های سرد وجود دارد. به همین خاطر باید آب و هوا در هر منطقه را مورد بررسی قرار داد.

بیایید فرض را بر این بگذاریم که شما تصمیمتان را برای سفر به چین گرفته اید و می خواهید هزینه های سفر به این مقصد جذاب را بررسی کنید تا هم مقدمات سفرتان را تدارک ببینید و هم برنامه ریزی های لازم را انجام دهید. برای این که خودتان را بدون دردسر به چین برسانید، به شما پیشنهاد خرید و استفاده از تور چین از آژانس های هواپیمایی معتبر را توصیه می کنیم زیرا؛ این که بخواهید تا سفری راحت داشته باشید و به راحتی به مقصد خود برسید، واقعا اصل مهمی در یک سفر خوب است که تنها با استفاده از خدمات یک آژانس هواپیمایی خوب برای شما قابل حصول است. به طور مثال اگر خدمات تور چین الی گشت را برایتان شرح دهیم باید بگوییم که؛ اگر برای سفر به چین از تور الی گشت استفاه کنید، می توانید به ۲ شهر بسیار بزرگ و دیدنی پکن و شانگهای با استفاده از این تور بروید.

شما در این تور از شهر ممنوعه ی پکن، میدان تیان آمن، کاخ تابستانی، کارخانه ی مروارید، خیابان و بازار وانجینگ فونگ، دیوار بزرگ چین، محوطه ی بیرونی پارک المپیک، کارخانه ی یشم، مرکز طب سنتی، برج تلویزیونی شانگهای، موزه تاریخ، کارخانه ابریشم، باغ یو، خیابان نانجینگ، بازار یویوآن و بسیاری از جاذبه های دیگر در این دو شهر را با الی گشت بازدید خواهید کرد. همچنین بلیط رفت و برگشت از شانگهای با هواپیماهای شرکت هواپیمای ماهان ایر، ترانسفر فرودگاهی، ویزای گروهی، اقامت در بهترین هتل های ۵ ستاره به مدت ۸ شب، پرواز داخلی پکن_ شانگهای، بیمه مسافرتی، راهنمای فارسی زبان، گشت ویژه همراه با ناهار و بسیاری از خدمات دیگر برای شما در تور مقصد چین الی گشت تعریف شده است

برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت الی گشت مراجعه کنید و یا با شماره ی ۸۵۴۰ تماس بگیرید. همینقدر کوتاه که از خدمات تور چین الی گشت گفتیم به نظر می رسد که هزینه ی سفر به چین تا حد قابل قبولی در این تور پیش بینی و حل شده است. البته در صورتی که یک مسافر حرفه ای و به اصطلاح کاملا وارد به اصول بک پکری باشید، می توانید تا در صورت علاقه از پروازهای مستقیم از تهران به مقصد پکن و یا شانگهای استفاده کنید که برای این کار هم می توانید به سایت الی گشت و خرید و رزرو آنلاین هم بلیط و هم هتل را انجام دهید. در این قسمت باید در باره ی هزینه های مربوط به دریافت ویزای چین را نیز لازم است بدانید.

قبل از لیست هزینه های سفر به چین و ویزای این کشور، باید بدانید که برای دریافت ویزای چین باید حتما یک قطعه عکس مناسب، فرم درخواست ویزای گردشگری با عکس، اصل گذرنامه یا صفحات خالی و اعتبار حداقل ۶ ماهه به همراه یک گذرنامه را لازم دارید. برای دریافت ویزاهای مختلف باید هزینه ی آن را به نرخ روز (۲۰/۳/۱۳۹۸) پرداخت نمایید. برای دریافت ویزای دوبار ورود باید ۱۵۰ دلار، ویزای گردشگری گروهی ۸۰ دلار و برای ویزای انفرادی با اجازه ی ۱ بار ورود ۱۰۰ دلار پرداخت نمایید.

توجه داشته باشید که:

  • قیمت های روز برای پرواز به پکن با ایرلاین های مختلف و کلاس پروازی های متفاوت از حدودا ۵ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون تومان است.
  • قیمت های روز برای پرواز به شانگهای با ایرلاین های مختلف و کلاس پروازی های متفاوت از حدودا ۴ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون تومان است.
  • برای دریافت ویزا باید نامه ی تمکن مالی رسمی و ترجمه شده از طرف بانک برای هر نفر با حداقل موجودی ۴ میلیون تومان تهیه نمایید
  • عوارض خروج از کشور برای بار اول در سال، ۲۲۰ هزار تومان، بار دوم ۳۳۰ هزار تومان و برای بار دوم ۴۴۰ هزار تومان است.
  • هزینه ی اقامت در چین

شهرهای چین و توریستی چین کم نیستند و هر کدام علی الخصوص در فصل های بهار و تابستان، کاملا از همه نظر شکل و ماهیت خود را بیشتر تبدیل به شهرهای گردشگری می کنند. این مسئله بدون شک بر روی قیمت های آنان از همه نظر تاثیر گذار است. به طور مثال برای اقامت در هر کدام از شهر های این کشور در بررسی هزینه های سفر به چین باید بگوییم که انتخاب های شما از مهمان خانه، هاستل، موتل، هتل آپارتمان و هتل های ۳ تا ۵ ستاره است. بهترین کاری که ما به شما پیشنهاد می کنیم در زمینه ی اقامت خود در چین انجام دهید این است که قبل از سفر به چین، هتل خود را در هر شهری که می خواهید در آن اقامت کنید، انتخاب کرده و رزرو نمایید. برای مثال برای این که در مهمانخانه ای با شرایط متوسط در چین اقامت داشته باشید باید هزینه ای بین شبی ۱۲۰ تا ۳۰۰ یوآن چینی را پرداخت نمایید.

اگر هم هاستل را انتخاب می کنید، بسته به محیط و نوع خدمات باید از شبی ۷۵ تا ۱۷۰ یوآن پرداخت نمایید. برای اقامت در هتل آپارتمان ۱ تخته در داخل شهر تا ۳ هزار و ۳۰۰ یوآن و در داخل شهر ۶ هزار و ۹۰۰ یوآن پرداخت نمایید. اگر با خانواده ی خود و یا به صورت گروهی سفر می کنید باید این را بدانید که یک هتل آپارتمان ۳ تخته خارج از محدوده ی شهری باید در حدود ۷ هزار و ۸۰۰ یوآن و برای داخل شهر از بین ۱۶ تا ۱۷ هزار یوآن پرداخت نمایید. اگر هم که هتل های داخل شهر را ترجیح می دهید باید بدانید که؛ نرخ اقامت در هتل های ۳ ستاره در چین از حدودا شبی ۱۳۰ تا ۸۰۰ یوآن، هتل های ۴ ستازه از ۳۴۰ تا هزار یوآن و هتل های ۵ ستاره هم از شبی ۴۳۰ تا ۱۸۰۰ یوآن می باشند.

  • هزینه ی خورد و خوراک در چین

در زمینه ی خورد و خوراک و شکم گردی در سفر به چین و هزینه های مربوط به آن نیز باید بدانید که شما علاوه بر این که می توانید از رستوران ها و غذاخوری ها و حتی دکه های غذاهای خیابانی استفاده نمایید، با توجه به نوع ذائقه ی خود می توانید اقلام مصرفی برای تهیه ی یک وعده ی غذایی را نیز خودتان تهیه نمایید.

برای این که به یکی از رستوران های ارزان قیمت در شهرهای بزرگ چینی بروید باید بدانید که قیمت ها از ۳۰ یوآن شروع می شود. متوسط قیمت یک وعده ی غذایی برای ۲ نفر در یک رستوران متوسط با پیش غذا، غذا و دسر از ۲۰۰ یوآن شروع می شود. در رستوران های فست فود زنجیره ای همچون مک دونالد هم برای خوردن یک ساندویچ متوسط باید ۳۵ یوآن پرداخت کنید. یک بطری نوشابه ی کوکاکولا و یا پپسی هم ۳٫۷۵ یوآن است. قیمت یک لیوان کاپوچینو هم از ۳۱٫۲۴ یوآن چین شروع می شود.

قیمت روز اقلام را به ترتیب برای برآورد هزینه های سفر به چین در جدول زیر ذکر خواهیم کرد.

یک بطری کوچک آب

۲٫۵۲ یوآن

شیر ۱ لیتری

۱۲٫۱۷ یوآن

برنج سفید ۱ کیلویی

۸٫۳۸ یوآن

شانه ی تخم مرغ ۱۲ تایی

۱۳٫۱۴ یوآن

پنیر محلی ۱ کیلویی

۹۸٫۷۹ یوآن

گوشت گوساله ۱ کیلویی

۶۱٫۱۰ یوآن

۱ کیلو سیب

۱۱٫۹۳ یوآن

۱ کیلو آناناس

۹٫۵۰ یوآن

۱ کیلو پرتقال

۱۲٫۶۴ یوآن

۱ کیلو گوجه

۸٫۰۸ یوآن

۱ کیلو سیب زمینی

۵٫۱۲ یوآن

۱ کیلو پیاز

۵٫۱۱ یوآن

آب ۱٫۵ لیتری

۴٫۴۶ یوآن

  • هزینه ی بازدید از جاذبه ها در چین

به هر حال سفر به چین، با بازدید از جاذبه های معروف و مختلفش است که جذابیت پیدا می کند و بدون بازدید از این جاذبه ها، تقریبا می شود گفت که شما حتما لازم دارید تا باز هم به چین صرفا فقط برای بازدید از جاذبه ها سفر کنید! برای کاهش در هزینه های سفر به چین می توانید به جاذبه های رایگان سر بزنید ولی در کل، هزینه های بازدید از جاذبه ها در این کشور آن قدر ها هم زیاد نیست. برای بازدید مجزای هر کدام از جاذبه ها در چین از ۵۰ یوآن تا نهایت ۳۵۰ یوآن است. پیشنهاد می کنیم که قبل از سر زدن به بسیاری ازاین جاذبه ها مخصوصا آن هایی که امکان رزرو و خرید آنلاین بلیط را دارند، قیمت ها را به روز چک کنید.

  • هزینه ی خرید کردن و سوغاتی خریدن در چین

درباره ی چین و بازارهایش دیگر کسی نیست که نداند عمده ترین و متنوع ترین بازارهای جهانی در هر زمینه ای و هر کیفیتی اول از همه در چین است. در بازارهای این کشور هر چیزی را که بخواهید با هر قیمتی پیدا خواهید کرد. اگر می خواهید خرید کنید باید بدانید که خرید پیراهین زنانه و یا مردانه از برندهای اقتصادی و خوبی همچون H&M حدودا بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ سوآن، خرید شلوار در جنس های مختلف از ۴۰۰ تا ۷۰۰ یوآن، کیف و کفش چرم زنانه و مردانه از ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ یوآن و یا کفش ورزشی از برند ورزشی NIKE بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ یوآن برای شما هزینه دارد. در زمینه ی بررسی هزینه های سفر به چین برای خرید سوغاتی باید این را بدانید که هر وسیله ای که برای خرید در نظظر داردی، در کیفیت های مختلف و گوناگون از خوب تا بد در بازارهای مختلف این شهر پیدا می شوند و همه چیز بسته به هزینه ای دارد که شما برای خرید کردن در نظر گرفته اید.

  • هزینه های خرید سیم کارت و موبایل در چین

در چین اپراتورهای مختلف و فراوانی در زمینه ی اپراتورهای موبایل وجود دارد. در این کشور ۳ اپراتور بسیار بزرگ وجود دارد که به نام های چاینا یونیکام (China Unicom)، چاینا موبایل (China Mobile) و چاینا تلکام (China Telecom) است. برای خرید سیم کارت در چین باید بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ یوآن هزینه کنید. هزینه ی هر دقیقه مکالمه ی داخلی، با ایران، پیامک و اینترنت و حتی اپراتورهای مختلف متفاوت است.

نوشته هزینه های سفر به چین چقدر است؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *