هفت دریاچه ریلای بلغارستان

ایران مرکز ۳ شهریور, ۱۳۹۸ blog

هفت دریاچه ریلای یکی دیگر از جاذبه های بلغارستان است. در بلغارستان ، پارک ملی باارزشی با نام ریلا (Rila National Park) قرار دارد که جوانترین و بزرگترین پارک ملی این کشور و از بزرگترین و ارزشمندترین مناطق حفاظت شده در اروپا به حساب می آید.

پیرامون بزرگی این پارک ملی همین بس که از ۲۸ استان بلغارستان، ۴ استان را در برمی گیرد که هر کدام از آن ها دارای طبیعت منحصربه فرد خود هستند. بدون شک این پارک ملی خود می تواند زیبایی های بسیاری را پیش چشمانتان قرار دهد اما یکی از مشهورترین و زیباترین جاذبه های این پارک، هفت دریاچه ریلاست که مقصد امروز سفرمان است.

یکی از جاذبه های گردشگری بلغارستان که در سال های اخیر به عنوان یک از بهترین مقاصد برای پیاده روی یک روزه مطرح شده، مجموعه دریاچه هایی به نام هفت دریاچه ریلا (Seven Rila Lakes) است. این جاذبه ی دیدنی از ۷ دریاچه مختلف و زیبا تشکیل شده و در منطقه ای به نام دنگسیا (Dangskiya region) در پارک ملی ریلا در جنوب غرب کوهستان ریلا جا خوش کرده است.

این هفت دریاچه با ظاهر پلکانی خود از ارتفاع ۲۱۰۰ متری از سطح دریا شروع می شوند و تا ارتفاع ۲۵۰۰ متری ادامه می یابند به طوری که وقتی به بازدید آن ها می روید، ابتدا دریاچه ای که در پایین ترین سطح قرار دارد را می بیند، بعد از پیشروی در مسیر، در نهایت به آخرین و دریاچه ای که در بالاترین سطح قرار دارد، خواهید رسید.

رفتن و رسیدن به این دریاچه ها خود یک تفریح دلچسب محسوب می شود و همین باعث شده یک مقصد عالی برای تورهای یک روزه باشد.

برای آن که به ابتدای این هفت دریاچه برسید باید حدود ۲ ساعت کوهپیمایی و پیاده روی را در مسیرهای تعبیه شده تجربه کنید و در همین حین از مناظر و چشم اندازهای بی نظیر آن لذت ببرید؛ اما اگر توان این میزان پیاده روی را ندارید، می توانید از امکانات رفاهی این منطقه همانند تله‌سیژ بهره ببرید و در مجموع حدود یک ساعت بعد به دریاچه ها برسید. علاوه بر این ها می توانید از چهار چرخ ها و اسب ها هم استفاده کنید.

این منطقه حتی در فصل زمستان هم خالی از گردشگر نیست بلکه برخی از اسکی بازها به این دریاچه‌ها سفر می کنند تا هیجانی خاص را با دریاچه های یخ زده تجربه کنند.

هر یک از دریاچه به وسیله ی آبشارها و جریانات کوچک به هم متصل می شوند.

نوشته هفت دریاچه ریلای بلغارستان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *