هواپیمایی قطر پرواز اصفهان به پکن را راه اندازی نمود

راه اندازی پرواز پکن به اصفهان

هواپیمایی قطر اعلام کرد که پروازهای خود را به مقاصد شهرهای جدید ایران مانند اصفهان و شیراز از سر می گیرد. این موضوع در میان اخبار نه چندان خوشایند این روزها، شاید نسیم دلنوازی برای صنعت گردشگری کشورمان باشد. هرچند جای خالی شرکت های هواپیمایی ایرانی در این میان، به شدت احساس می‌شود. بر اساس گزارش ایرنا هواپیمایی قطر در یکی از صفحاتش از راه اندازی پرواز پکن به اصفهان خبر داده و در تبلیغاتش با پس ‌زمینه تصویر مسجد جامع اصفهان، نوشته است اصفهان؛ جایی که فرهنگ عجیب و غریب و زیبایی طبیعی ترکیب شده است. به نظر می ‌رسد با توجه به اهمیت صنعت گردشگری در برنامه ششم توسعه وجود این گونه اتفاقات، تاثیر مثبتی بر ورود گردشگر به داخل کشور داشته باشد. همچنین در شرایطی که وجود تحریم‌ ها بر فروش نفت ایران اثر گذاشته توسعه گردشگری به ارزآوری کمک خوبی خواهد نمود. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
مروری بر کیترینگ و غذای هواپیمایی قطر ایرویز
حقایقی که باید در مورد هواپیمایی قطر بدانید
معرفی شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

محمد حسن کرمانی کارشناس گردشگری روز شنبه در گفت ‌وگو با خبرنگاران این امکان هواپیمایی قطر را مثبت ارزیابی کرده و افزود: نباید ایرلاین ‌های داخلی را در شرایط کنونی مجبور به گذاشتن این پروازها کرد، زیرا ممکن است برای ایرلاین ‌های داخلی توجیه اقتصادی نداشته باشد. او در حوزه گردشگری نداشتن هواپیما برای پروازهای طولانی‌ مدت و یا نبود تعداد زیاد مسافر را از دلایلی عنوان کرد که باعث می شود ایرلاین‌ های داخلی تمایل به گذاشتن چنین پروازهایی نداشته باشند. رضا عابدینی سهی نیز دلیل اصلی هواپیمایی قطر برای راه اندازی پرواز پکن به اصفهان را ماندن در بازار هوایی ایران دانسته و گفت: مسئولان ایرلاین قطر می‌ دانند با رفتن بسیاری از ایرلاین ‌های خارجی از خطوط هوایی ایران، این بازار خالی می ‌ماند و آنها می‌توانند یکه ‌تاز میدان شوند. او همچنین با اشاره به روابط خوب اقتصادی میان ایران و قطر گفت: طرف قطری همچنین می‌ داند ممکن است ایرانی ‌ها به دلیل افزایش نرخ ارز، کمتر به سفرهای اروپایی بروند اما سفرهایشان را به کشورهای همسایه افزایش می‌دهند و آنها می‌توانند از این اتفاق بهترین استفاده را کنند. عابدینی اضافه کرد: همچنین کارشناسان و بازاریاب ‌های این ایرلاین به خوبی متوجه هستند که پس از پایان یافتن تحریم ‌های ایران، جای پای آنها محکم خواهد بود اما ایرلاین ‌های دیگر به راحتی نمی ‌توانند به جای گذشته ‌خود بازگردند.

این گردشگر گفت: شرکت ‌های بزرگ به سودهای مقطعی و زودگذر دل نمی ‌بندند و سعی دارند برای کسب سودهای بزرگ در آینده بازارشان را حفظ کنند. رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی نیز در واکنش به اعلام هواپیمایی قطر مبنی بر راه ‌اندازی پرواز پکن به اصفهان گفت: این اتفاق بسیار خوبی است که امیدواریم ایرلاین‌ های داخلی نیز این امکان را برای مسافران ایجاد کنند. حرمت‌الله رفیعی خاطرنشان کرد: به طور قطع کارشناسان هواپیمایی قطر، بازاریابی کافی را برای این خط هواپیمایی انجام داده و به این نتیجه رسیده ‌اند که مسافر کافی در این مسیر وجود دارد و قطعا با راه ‌اندازی این مسیر ضرری متوجه این ایرلاین نخواهد بود. او افزود: البته ایرلاین‌ های داخلی نیز دلایلی برای عدم راه ‌اندازی پرواز پکن به اصفهان و یا مسیرهای مشابه دارند که از آن جمله می‌توان به نداشتن هواپیما برای مسیرهای طولانی و یا علاقه به تردد در مسیرهای کوتاه اشاره کرد. عرفان فکری کارشناس و مدرس گردشگری نیز بازگشت و راه اندازی پرواز پکن به اصفهان در خطوط هواپیمایی قطر را امیدوارکننده دانسته و گفت: در این فضای ناامیدکننده که بسیاری از ایرلاین ‌های خارجی به دلیل کاهش سفرهای خروجی در پی افزایش نرخ ارز از ایران رفتند، بازگشت این خط هوایی بسیار ارزنده است.

وی یکی از شاخصه ‌های گردشگری را افزایش پروازهای داخلی و خارجی به کشور ارزیابی کرد و افزود: گرفتن مجوزهای متعدد داخلی و بین‌ المللی برای برقراری پرواز هزینه‌ های زیادی دارد اما راه ‌اندازی مجدد آن، هزینه های چند برابری به دنبال خواهد داشت بنابراین به نظر می ‌رسد کارشناسان بازاریابی هواپیمایی قطر با اطمینان از سود بیشتر دست به این اقدام زده‌اند. این کارشناس گردشگری افزود: ای کاش ایرلاین ‌های داخلی نیز این پرواز را در برنامه ‌شان گذاشته تا سود آن به جیب شرکت ‌های داخلی برود و سبب اشتغال و رونق آنها شود. آرش نورآقایی از فعالان حوزه گردشگری نیز می ‌گوید برای ارزیابی این موضوع نباید زود نتیجه‌ گیری کرد و باید دلایل قطر از راه اندازی پرواز پکن به اصفهان را بیشتر بررسی کنیم. وی برگزاری جام جهانی ۲۰۲۰ را یکی از دلایل هواپیمایی قطر برای گذاشتن این پرواز اعلام کرده و افزود: ممکن است هواپیمایی قطر برای کسب سود در طولانی ‌مدت اقدام به این کار کرده است. نورآقایی افزایش خطوط پروازی را یک نقطه قوت برای گردشگری کشورها برشمرده و گفت: قطعا افزایش پروازها به گسترش صنعت توریسم و در نتیجه ایجاد اشتغال کمک زیادی می ‌کند ولی آنچه نمی ‌توان به راحتی از آن عبور کرد این است که امتیاز هوایی این پرواز را به چه قیمت و برای چه مدتی در اختیار هواپیمایی گذاشته است.

نوشته هواپیمایی قطر پرواز اصفهان به پکن را راه اندازی نمود اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *