پارک خور در دبی، پارکی برای بزرگسالان و کودکان!

پارک خور در دبی | Dubai khor park

دبی یکی از شهرهایی در همسایگی ماست که در طی مدت زمان بسیار کوتاهی، تبدیل به یکی از توریستی ترین و البته زیباترین شهرهای جهان شده است. آن قدر جاذبه های دیدنی در دبی زیاد است و طی مطالب گوناگون از ان ها نام برده است که شاید پیش خودتان فکر کنید که دیگر همه ی آن ها را می شناسید اما باید با کمال احترام به شما بگوییم که خیر، اینطور نیست! به طور مثال، پارک خور در دبی را می شناسید؟ این پارک زیبا که بیشتر برای کودکان جالب توجه است تا برای افراد بزرگسال، از جمله پارک های اکتشافی در جزیره ی دبی است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، با پارک خور در دبی آشنا شویم.

درباره ی پارک خور در دبی

مطالب مرتبط:
معرفی خیابان های معروف دبی
نقشه فرودگاه دبی + اطلاعات و راهنمای کامل
معرفی محله بستکیه دبی؛ میراث ایرانیان در این شهر

پارک خور در دبی (dubai khor park) که به اصطلاح عربی به آن حَدیقَه اَلخَور نیز می گویند؛ همانطور که در مقدمه هم اشاره کردیم از جمله پارک های زیبایی در دبی است که هم برای بزرگسالان و هم بیشتر برای کودکان و نوجوانان جالب توجه است زیرا، در این پارک افراد با بازه ی سنی کم می توانند تا به پژوهش، اکتشاف و بازی مشغول شوند. البته، درختان، فضای سبز و زمین های بازی متعددی که در این پارک قرار گرفته و همچنین تعدادی کافه و رستوران در آن به مشتریان خدمات مورد نیاز را ارائه می کنند، باعث شده تا این پارک بزرگسالان بسیاری را نیز برای گذران اوقات فراغت خود به این پارک بکشاند.

آرامش در این محیط و چمنزارهای این پارک دقیقا همان چیزی است که همه ی آدم ها و البته دراین جا به صورت خاص گردشگران و مراجعان به آن نیاز دارند. اما نمی شود از این گذشت که پارک خور در دبی با در نظر گرفتن قسمت های متنوع و مختلفی که برای سنین و سلیقه های متفاوت در خود، به یکی از مناطق دیدنی و البته ییلاقی شهر دبی تبدیل شده است.

حال این سوال شاید برای شما پیش آمده باشد که چرا این پارک بیشتر برای کودکان و نوجوانان جالب تر است تا برای بزرگسالان؟ جواب این است که این پارک از آن رو محل مناسبی برای خردسالان و نوجوانان شما معرفی می شود که علاوه بر همسایگی دیوار به دیوار سرزمین عجایبی که در نزدیکی این پارک قرار گرفته است، شهر بچه های (Children’s City Dubai) مخصوصی نیز در داخل پارک برای سنین خردسال و نوجوان نیز در این پارک تعبیه شده است.

شهر بچه هایی که صحبت از آن کردیم در ورودی شماره ی ۱ پارک خور قرار گرفته است. جالب است درباره ی این بخش مخصوص به کودکان در این پارک این نکته را بدانید که شهر بچه های پارک خور، اولین شهر آموزشی کودکان در شهر دبی و در سراسر کشور امارات متحده عربی به شمار می رود و به عبارتی دیگر در زیر شاخه ی خود از اولین هاست.

در شهر بچه ها که برای کودکان و نوجوانان بین ۲ و ۱۵ سال طراحی شده این گونه در نظر گرفته شده است که آن ها به صورت عملی با بسیاری از زمینه های علمی، تکنولوژی، طبیعت و دیگر مواردی که کودکان و نوجوانان باید در این سن با آن ها آشنا شوند و برایشان بسیار مفید و آموزنده است، روبرو می شوند.

بگذارید در یک کلام بگوییم که، شهر بچه ها مکانی است که کودکان در آن به پژوهش، اکتشاف و بازی مشغول می شوند و آن قدر برایشان خوشایند است این حضور که اصلا متوجه گذر زمان نمی شوند! در واقع هدف علمی و روانشاناسانه ی این پارک در قسمت شهر بچه ها این است که کودکان در این شهر با دنیایی که در آن زندگی می کنند از نزدیک و به آرامی آشنا می شوند و در واقع با آن دوست می شوند. به این مجموعه و با توجه به تعاریفی که از آن کردیم باید به آن پارک موزه و یا پارک موضوعی و پژوهشی بگوییم، زیرا در دنیای بچه های این پارک موزه ای برای کودکان در نظر گرفته شده که دیدن از آن برای همه ی کودکان بسیار آموزنده و جذاب خواهد است.

البته زیبایی ها و جذابیت های این پارک تنها دنیای بچه ها و یا موزه ی کودکان نیست بلکه شما در این پارک می توانید به تفریحات دیگری نیز بپردازید. به طور مثال؛ از دیگر تفریحات جالبی که در این پارک می توانیم به آن اشاره نماییم، نمایش دلفین ها است. در قسمت دلفینارویم این پارک، دلفین ها و شیر های آبی نمایش های متفاوتی را انجام می دهند که دیدن آن برای شما و همراهانتان می تواند اوقات خوب و مهیجی را به وجود بیاورد.

در ورودی شماره ی ۲ این پارک نیز بازدیدکنندگان می‌ توانند تا یک موتور سیکلت چهار چرخ که معمولا مبلغ کرایه ی آن برابر است با ۲۰ درهم را برای یک ساعت گردش و چرخش و ماجراجویی در پارک اجاره کنند. از خوبی های پارک خور در دبی این است که در واقع محلی مناسب برای گردهمائی های دوستانه است و در بسیاری از موارد شما می توانید شاهد افرادی باشید که در گروه های کوچک زیر سایه ی درختان این پارک به دور هم جمع شده و به نواختن سازهایی مانند گیتار می‌ پردازند. در این پارک همیشه و در همه ی فصل ها چیزهای زیادی برای تماشا وجود دارد و حتی در برخی موارد گروه های هنری مستقل اقدام به اجرای زنده برنامه در فضای باز می کنند.

جالب است بدانید که تمامی این امکانات در پارک خود تنها در مساحت ۹۰ هکتاری این پارک به وجود آمده است. همچنین محیط پیاده روی پارک خور که دارا یطول ۵٫۲ کیلومتری است؛ در کنار نهر دبی، باغ طبیعی، گل های فصلی که به بهترین شکل ممکن آرایش شده و همچنین مکان هایی برای استراحت و آلاچیق های مختلف برای استراحت و اتراق های خانوادگی مجهز شده است. یادتان نرود که در پارک خور دبی، شما می توانید تا در آنِ واحد از ۳۰۰ نوع گیاه بازدید کنید.

امکانات مختلف پارک خور در دبی

در داخل پارک خور دبی، هر چه که بخواهید در دسترش شما قرار می گیرد. از فروشگاه و مرکز خرید گرفته تا موزه و دنیای بچه ها! اگر بخواهیم این امکانات را موردی برای شما نام ببریم و دسته بندی بکنیم آن ها عبارتند از:

 • مسیر پیاده روی حرفه ای
 • پیست اتوموبیل
 • اسکله ی ماهی گیری با تمام امکانات برای ماهی گیری از مبتدی تا حرفه ای
 • محوطه ی باغی بزرگ به همراه فضای سبز
 • آب نماهای بسیار زیبا که بر روی آب و هوای پارک تاثیر بسیار زیادی دارد.
 • محل های مخصوص پخت غذا آن هم به سبک باربیکیو
 • رستوران ها و دکه های فروش غذاهای محلی و نوشیدنی های مختلف در پارک خور در دبی
 • همسایگی سرزمین عجایب با این پارک و دسترسی آسان به آن
 • آمفی تئاتر بزرگ
 • در طول ۲٫۳ کیلومتری پارک و در امتداد خور امکان سوار شدن بر یک ماشین کابلی وجود دارد. این ماشین به بازدیدکنندگان این امکان را می دهد تا سوار بر آن و در ارتفاع ۳۰ متری از سطح زمین به تماشای پارک و خور دبی بپردازند.
 • وجود ماشین های ۴ چرخ کرایه ای که با آن ها می شود تا در پارک رانندگی کنید.
 • شما می توانید به جای استفاده از ماشین و یا ماشین کابلی اگر اسکیت سواری بلدید، اسکیت هایتان را به پا کنید و از حضور در این پارک و اسکیت سواری لذت ببرید.

توجه داشته باشید که در پارک خور دبی، دوچرخه سواری کاملا ممنوع است.

حال از آن جایی که دبی این روزها جز یکی از شهرهای مدرن و پیشرفته در خاورمیانه شده و سالانه تعداد زیادی توریست به سمت این شهر سفر می کنند تا از فضاهای جذاب تفریحی که در آن فراهم دیده بازدید کنند و تجربه ی سفری فوق العاده ای به دست بیاورند، شما به عنوان یکی از همین مسافرها نیاز دارید تا برای استفاده از امکانات این سفر مثل همین پارک خور از بهترین زمان سفر به دبی نیز با خبر شوید! دبی آب و هوای گرمسیری بیابانی دارد. تابستان ها به شدت گرم و مرطوب و متوسط دمای روز حدود ۴۱ و در شب حدود ۳۰ درجه سانتی گراد است.

در انتها به صورت خلاصه می گوییم که پارک خور در دبی در ساحل خور دبی قرار گرفته است. هزینه ی ورودی این پارک، حدودا ۵ درهم و ساعات فعالیت آن ها از روز یکشنبه تا روز چهار شنبه ۸ صبح تا ۱۰ شب و روزهای پنج شنبه تا شنبه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب است. اگر در دبی هستید و یا به زودی عازم این شهر زیبا می شوید بدانید و به یاد داشته باشید که، روزهای چهارشنبه در این پارک فقط و فقط بانوان و کودکان و زیر ۶ سال تنها می توانند حضور داشته باشند و از امکانات این پارک بهره مند شوند. پارک خور دارای طولی برابر با ۲٫۶ کیلومتر است که در امتداد خور دبی و در حد فاصل ۲ پل المکتوم و القرهود در بخش بردبی قرار گرفته است.

شما برای آگاهی از باقی برنامه های این پارک می تونید به وب سایت رسمی ویزیت دوبی مراجعه کنید. سفر و گردش خوبی رو در دبی براتون آرزو میکنیم! 🎡

visitdubai.com

نوشته پارک خور در دبی، پارکی برای بزرگسالان و کودکان! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *