پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر

ثبت بازسازی هر ساله پل طنابی اینکاها در یونسکو

تمام این مهارت ها و فرایند در سال ۲۰۱۳ توسط دولت پرو و سازمان یونسکو رصد شد. در نهایت در همین سال تلاش های جوامع محلی، اهمیت پل و سنت به جای مانده، دانش و آیین های پل سازی بعنوان بخشی از میراث فرهنگی نامحدود بشری توسط دولت پرو و ​​یونسکو به رسمیت شناخته شده است.

جاده ای به طول ۳۲٫۱۸۷ کیلومتر توسط اقوام قدیمی سرزمین جنوبی کلمبیا یا اقوام اینکاها ساخته شده بود. پل طنابی اینکاها در ادامه ساخت و سازهای این مسیر برپا شده بود. در تمام طول این مسیر دره ها، رودخانه ها و تنگه های متعددی وجود دارد که برای افراد پیاده و حیوانات مناسب است. اینکه چرا اینکاها با الیاف گیاهی پل های خود را می ساختند، دلیل واضحی دارد. این اقوام از چرخ و وسایل چرخ دار استفاده نمی کردند و تنها با پای پیاده و دام هایشان جابه جا می شدند.

در نتیجه پل های باریک و طنابی بسیار برای آن ها کارآمد بود. همچنین الیاف گیاهی در این نواحی هر ساله یافت می شود. در نتیجه نیازی به آوردن لوازم سنگین و سخت به بالای دره ها و تنگه ها نداشتند. بسیاری از دامداران با آلپاکاها و یا لامای خود هر وسیله ای را که نیاز داشته باشند از پل عبور داده و به مقصد خود می بردند.

نوشته پل طنابی اینکاها در پرو که هنوز سالم باقی مانده است! + تصویر اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *