چرا به کوه نانگا پاربات در پاکستان، کوه قاتل می گویند؟!

گروه آلمانی که در سال ۱۹۳۹ قصد صعود به این قله را داشتند، قبل از صعود، در هند دستگیر و کشته شدند و تنها فردی که توانست از این گروه فرار کند، داستان زندگی اش فیلم “هفت سال در تبت” را شکل داد.

در سال ۱۹۵۳ کوهنورد استرالیایی به نام هرمان بوهل (Hermann Buhl)، به همراه گروهی صعود به کوه را شروع نمود. متاسفانه تمام اعضای این گروه در هنگام صعود که شامل ۳۱ نفر می شدند، جان خود را از دست دادند و هرمان بوهل به تنهایی و بدون اکسیژن صعود خود را ادامه داد. این شخص اولین کوهنوردی بود که توانست به تنهایی ۱۳۰۰ متر انتهایی را طی نماید و همچنان پس از گذراندن مشقات بسیار و پس از ۴۰ ساعت ماندن در کوه، دوباره برگردد.

در نتیجه این کوهنورد استرالیایی، اولین فردی شد که توانست تمام ۸۰۰۰ متر کوه نانگا پاربات را بپیماید. فیلم نانگا پاربات به کارگردانی هانس ارتل از این ماجرا ساخته شد.

گروه بعدی که در سال ۱۹۳۷ به رهبری کارل وین (Karl Wien) از همان مسیر کوهنوردان آلمانی حرکت کردند، شامل ۱۶ نفر بودند. این گروه نیز کاملا در کوه نانگا پاربات کشته شدند. پس از کشته شدن این گروه، لقب کوه قاتل به کوه نانگا پاربات داده شد.

نوشته چرا به کوه نانگا پاربات در پاکستان، کوه قاتل می گویند؟! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *