چطور از فرودگاه دن موئنگ بانکوک به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ | Don Mueang International Airport

بانکوک، پایتخت و پرجمعیت ترین شهر تایلند است و بسیاری از مسافرانی که به تایلند سفر می کنند بلیط هواپیمای بانکوک را تهیه می کنند. بانکوک دو فرودگاه اصلی دارد: فرودگاه سووارنابومی و فرودگاه دن موئنگ. در مورد فرودگاه سووارنابومی قبلا صحبت کرده ایم، امروز اما قصد داریم در مورد گزینه های حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ با شما صحبت کنیم و نحوه دسترسی از فرودگاه به هتل و مرکز شهر را با شما در میان بگذاریم. با الی گشت همراه باشید.

اتوبوس فرودگاه

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه سووارنابومی بانکوک
چطور از فرودگاه سووارنابومی بانکوک به شهر برویم؟
معرفی فرودگاه دن موئنگ بانکوک

اتوبوس یکی از بهترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ بانکوک است و با هزینه ای به مراتب کمتر مسافران را به مناطق مختلف شهر بانکوک می رساند. اگر چمدان های زیادی همراهتان ندارید و عجله چندانی هم برای رسیدن به هتل ندارید می توانید با استفاده از اتوبوس خود را به هتل و مقصد برسانید. در ادامه دو خط اتوبوسرانی متداول فرودگاه را به شما معرفی می کنیم که جزء بهترین و ارزان ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ هستند. هر دو این اتوبوس ها بیرون سالن پروازهای ورودی ترمینال شماره ۱ و ۲ قرار دارند و از آن جا مسافران را سوار می کنند:

  • اتوبوس شماره A1: این اتوبوس مسافران را به مناطق مختلف شهر بانکوک می رساند. این اتوبوس ها در عرض ۱۵ دقیقه مسافران را به فستیوال مرکزی لات پرائو می رساند. در مدت ۲۰ دقیقه به بازار چاتوچاک و در مدت زمان ۳۰ دقیقه به ترمینال اتوبوس موچیت می رسد. این اتوبوس ها از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۲۳:۳۰ دقیقه شب فعال هستند و هر نیم ساعت یکبار مسافران را از فرودگاه به سمت مرکز شهر بانکوک جابجا می کنند.
  • اتوبوس شماره A2: علاوه بر اتوبوسی که ذکر کردیم مسیر اتوبوسرانی A2 هم یکی دیگر از گزینه های حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ است و مسافران را از فرودگاه به سمت مقاصد ذیل جابجا می کند: ایستگاه ترن هوایی BTS موچیت؛ ایستگاه BTS سافان؛ ایستگاه قطار BTS آری و بنای ویکتوری یا پیروزی. این اتوبوس ها هم از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۲۳:۳۰ دقیقه شب فعال هستند و هر نیم ساعت یکبار به جابجایی مسافران می پردازند.

اتوبوس شهری

علاوه بر اتوبوس های فرودگاه، اتوبوس های عمومی و شهری هم در کنار فرودگاه توقف می کنند و به هر حال جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ به شمار می روند. با توجه به مسیر حرکت این اتوبوس ها و مقصد موردنظرتان ممکن است یکی از این اتوبوس ها بیشتر مناسب شما باشد.

  • خط شماره ۲۹: از فرودگاه دن موئنگ به ایستگاه BTSموچیت
  • خط شماره ۵۹: از فرودگاه به بانگ خائی
  • خط شماره ۹۵: از فرودگاه دن موئنگ به خیابان رام اینترا و خیابان رام خامانگ
  • خط شماره ۱۸۷: از فرودگاه دن موئنگ به خیابان سی پرایا
  • خط شماره ۵۳۸: از فرودگاه دن موئنگ به پایا تای
  • خط شماره ۵۵۵: از فرودگاه به سمت فرودگاه سووارنابومی بانکوک

اکثر اتوبوس های فوق از ساعت ۴ صبح تا ۱۱ شب فعال هستند. اما دو اتوبوس شماره ۲۹ و ۵۹ به صورت ۲۴ ساعته و شبانه روزی کار می کنند و بنابراین اگر نیمه شب و دیروقت به فرودگاه رسیدید هم می توانید روی آن ها حساب کنید.

تاکسی

فرودگاه دن موئنگ در فاصله ۲۷ کیلومتری از مرکز شهر بانکوک قرار گرفته و در مدت زمان ۳۰ دقیقه می توان با تاکسی به مقصد رسید. تاکسی بهترین و راحت ترین گزینه حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ بانکوک است و بسیاری از مسافران و توریست ها آن را ترجیح می دهند. اگر چمدان های زیادی همراهتان دارید، اگر همراه با کودکان خردسال سفر می کنید و اگر خسته از پرواز هستید و می خواهید هرچه زودتر به هتل برسید پیشنهاد می کنیم از تاکسی استفاده کنید. تاکسی اگرچه هزینه بیشتری در مقایسه با اتوبوس دارد، اما به دلیل رفاه و آسایش به مراتب بیشتری که دارد توصیه می شود.

فرودگاه دن موئنگ سیستم مدیریت تاکسیرانی ویژه ای دارد که به ساماندهی تاکسی های فعال در فرودگاه می پردازند. در فرودگاه می توانید به دفتر تاکسیرانی مراجعه کنید و تاکسی بگیرید. به جز تاکسی های رسمی، تاکسی های متفرقه هم در فرودگاه حضور دارند، اما برای امنیت و راحتی بیشتر توصیه می کنیم تنها سوار تاکسی های مجوزدار فرودگاه بشوید. این تاکسی ها مجهز به سیستم تاکسیمتر هستند و کرایه را بر مبنای مسافت و مقصد شما محاسبه می کنند. ایستگاه تاکسی های فرودگاه در محوطه بیرونی سالن پروازهای ورودی ترمینال های شماره ۱ و ۲ قرار گرفته و به محض خارج شدن از فرودگاه آن ها را خواهید دید.

توک توک | Tuk Tuk

توک توک موتورهای سه چرخه ای هستند که با ظاهر خاص و جالبی که دارند به نماد و سمبل بانکوک و تایلند تبدیل شده اند. توک توک هم جزء گزینه های حمل و نقل فرودگاه دن موئنگ به حساب می آید و به ویژه برای توریست ها بسیار جالب است. با این حال پیشنهاد می کنیم حداقل از فرودگاه سوار توک توک نشوید؛ چون معمولا این توک توک سر مسافران کلاه می گذارند و کرایه به مراتب بیشتر از آن ها دریافت می کنند. با این حال اگر دوست دارید ماجراجوییتان را از همان فرودگاه شروع کنید با کمی چانه زنی می توانید سوار توک توک شوید.

ترانسفر بین فرودگاه سووارنابومی و فرودگاه دن موئنگ

اگر به هر دلیلی مجبورید به فرودگاه سووارنابومی بروید می توانید از سرویس ترانسفر بین دو فرودگاه استفاده کنید. همه روزه از ساعت ۵ صبح تا نیمه شب سرویس های اتوبوس بین دو فرودگاه حرکت می کند و مسافران را بین این دو فرودگاه جابجا می کند. این اتوبوس ها هر نیم ساعت یکبار از مقابل گیت ۳ بیرون سالن پروازهای ورودی مسافران را سوار می کنند. این اتوبوس ها رایگان هستند اما احتمالا لازم است بلیط هواپیمایتان را هنگام سوار شدن ارائه کنید.

منبع: don-mueang-airport.com

نوشته چطور از فرودگاه دن موئنگ بانکوک به مرکز شهر برویم؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *