چطور یک فیل ۵ تنی را با هواپیما جابه جا می کنند؟

حیوانات برای فروش در کشور زیمباوه

مطالب مرتبط:
آیا پرواز با حیوانات خانگی امن است؟
آیا می توانم ماهی قرمزم را به داخل هواپیما ببرم؟
عجیب ترین حیواناتی که تا به حال در هواپیما دیده شده اند!

حیواناتی از قبیل شیرها، ایمپالاها، زرافه ها و فیل ها در لیست حیواناتی قرار داشتند که به فروش می رسیدند. تنها کافیست که زرافه ای را درون یک هواپیما تصور کنید. بر طبق قانون CITES تجارت و خرید فروش فیل ها قانون بوده و هر فیلی با قیمتی حدود ۴۰ هزار تا ۶۰ هزار دلار بسته به نژاد آن، به فروش می رسد.

کشور زیمباوه برای فروش فیل ها بسیار اقدام کرده است. به طور مثال در سال ۲۰۱۵ حدود ۲۴ بچه فیل را به پارک سافاری چیملانگ به فروش رساند. این پارک با تمی برای حیوانات وحشی ساخته شده و در استان گوانگژو چین قرار دارد. پس از آن در ماه مارچ این پارک به دولت زیمباوه درخواست خرید حدود بیشتر از ۱۳۰ فیل آفریقایی دیگر را ارائه داد. در نتیجه مقامات زیمبابوه، پرونده برنامه های خود را برای فروش حیوانات وحشی کشورشان دوباره باز کردند. اوپه موچینگوری Oppah Muchinguri، وزیر محیط زیست، منابع آبی و آب و هوا در زیمبابوه، در ماه ژانویه روز چهارشنبه آن سال اعلام نموده: “اکوسیستم ما نمی تواند چنین تعداد زیادی از حیوانات را اداره کند. پس بهتر است فیل ها و دیگر حیوانات را به افرادی که مایل به مراقبت از آن ها هستند، صادر کرده و به فروش برسانیم.”

اینکه کشور زیمباوه چه تعداد فیل دارد، چندان معلوم نیست با این حال موچینگوری اعلام کرده است که حدود ۸۰ هزار فیل آفریقایی در این کشور زندگی می کنند. سازمان حفاظت بین الملل محیط زیست و حیوانات تعداد فیل های زیمباوه را حدود ۴۵ هزار فیل عنوان کرده است. از آنجایی که عملیات شکار و حمل و نقل یک فیل عظیم الجثه بسیار سخت است اما آنچه را که از این عملیات ها و در جابه جایی حیوانات با هواپیما در ادامه می آید می تواند کمی شفافیت این موضوع را بیشتر نماید.

نوشته چطور یک فیل ۵ تنی را با هواپیما جابه جا می کنند؟ اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *