کارت های ۵ تا ۵۰ میلیونی سفر برای خانواده ها

کارت های سفر

با توجه به افزایش سفرهای داخلی و برنامه ریزی آن ها در قالب پکیج‌های منظم، طرحی با عنوان کارت های سفر برای کم هزینه کردن مسافرت خانواده ها در نظر گرفته شده است. معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی اعلام کرد: برنامه‌ریزی یک طرح گردشگری داخلی به منظور ایجاد رونق در سفر برای مناطق کمتر توسعه یافته در حال انجام است. این طرح، کارت‌های سفر با مبالغی از ۵ تا ۵۰ میلیون تومان را درنظر گرفته که بسته به شرایط موجود به هر یک از خانواده ها ارائه می گردد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این کارت ها بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
۹ جاذبه گردشگری تهران که شاید از وجودشان بی خبر باشید!
در جنگل راش سوادکوه دیگر خبری از آفتاب نیست!
پارک ملی خبر در استان کرمان با تنوع زیستی بالا

ولی الله تیموری با اعلام خبر فعال‌سازی کارت‌های اعتباری سفر، از اجرای این طرح برای رونق سفر در مناطق کمتر توسعه یافته کشور خبر داد. طرح کارت های سفر یک بار دیگر در سال‌های قبل و در دولت احمدی‌نژاد هم ارائه شده بود. تیموری از برنامه‌ریزی برای اجرای یک طرح گردشگری داخلی خبر داد و توضیح داد: بیش از ۶۰ درصد جمعیت ۸۵ میلیون نفری کشور ما حداقل یک بار در سال سفر می کنند اما مشکل اینجاست که ۹۰ درصد سفرها به صورت انفرادی و یا خارج از تور بوده و به شکلی منظم اجرا نمی شود. به همین دلیل برای ساماندهی آن اقدام به ایجاد طرحی کردیم که سفرهای داخلی را برای مردم به صورت برنامه‌ریزی شده ارائه نماییم. وی ادامه داد: وقتی شما برای سفر رفتن به یک دفتر خدمات مسافرتی مراجعه می‌کنید، او برای گردشگران، بسته سفر مناسبی را آماده می‌کند تا بتوانند بیشترین جاذبه‌ها را ببینند. به این صورت شما در یک سفر، اثری تاریخی، فرهنگی، طبیعی و موارد دیگر را در کنار هم می‌بینید و از آن بهره می‌برید.

معاون گردشگری کشور افزود: توزیع سفر در کشور در مرحله دوم طرح گردشگری داخلی است که براساس سیاست‌ های سازمان میراث فرهنگی در بسته‌های پیشنهادی برای مسافرت ها پیش‌بینی شده است. هدف از این طرح، توزیع سفر در کل کشور می باشد. تیموری ادامه داد: بر همین اساس و باتوجه به اینکه کشور ما از نظر جاذبه‌های اقلیمی، تاریخی، فرهنگی و آداب و رسوم از پراکندگی بسیار مناسبی بهره می‌برد، اگر همین موضوع را مبنای سفر قرار دهیم، قطعا گردشگران به مناطقی که در حال حاضر کمتر به عنوان مقاصد گردشگری هستند هدایت می‌شوند و به این صورت همه کشور درگیر سفر می‌شود. معاون گردشگری کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش بیان کرد: برای اینکه سفرهای برنامه‌ریزی شده را در طرح گردشگری داخلی تنظیم کنیم، نیاز داریم تا با هماهنگی‌‌هایی با بخش خصوصی و با حداقل سود ممکن پکیج‌‌های برنامه ریزی شده ای را برای سفر آماده نماییم. در نهایت بخش خصوصی با صحبت‌ها و جلساتی که برگزار کردند به نتیجه مناسبی از لحاظ قیمت، کیفیت و محتوا رسیدند که براساس آن قرار شد آنها تسهیلاتی را در قالب کارت‌های سفر ۵ تا ۵۰ میلیونی به این طرح اختصاص دهند.

تیموری در خصوص اینکه تسهیلات درنظر گرفته شده برای هر خانواده، به صورت نقدی در اختیار آنها قرار نمی‌گیرد، اظهار داشت: قرار بر این شده که این تسهیلات را دفاتر خدمات مسافرتی از بانک‌ها بگیرند و فرد خودش درگیر ضامن و بوروکراسی‌های اداری نشود. به این صورت دفاتر این تسهیلات را از بانک‌ها با سود بسیار پایین می‌گیرند و در قالب یک کارت سفر به متقاضیان ارائه می‌دهند. معاون گردشگری کشور در ادامه توضیح داد: باتوجه به اینکه در حال حاضر وارد فصل زمستان و رکود سفر شده‌ایم، احتمالا این طرح خواهد توانست بخشی از رکود سفر را جبران کند.

وی درباره میزان مبلغ حمایتی گفت: برای این موضوع گزینه های مختلفی در نظر گرفته شده که براساس شرایط مختلف ارائه خواهد شد. کارت‌ های سفر که برای این موضوع تدارک دیده شده، دارای مبلغ ‌دار و از حداقل پنج میلیون تومان تا پنجاه میلیون تومان را پوشش خواهد داد و نیز می‌توان از آنها برای تمام هزینه‌های سفرهای داخلی استفاده کرد. همچنین وی اضافه کرد که به زودی جزییات نحوه دریافت این کارت های سفر نیز اعلام خواهد شد.

نوشته کارت های ۵ تا ۵۰ میلیونی سفر برای خانواده ها اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *