کارهای ممنوع در هند!

هیچ وقت این کارها را در هند انجام ندهید!

فرهنگ غنی و متنوع و طبیعت زیبای هندوستان این کشور را به یکی از مقاصد برتر گردشگری دنیا تبدیل کرده است. در هند طیف متنوعی از ادیان و فرهنگ ها وجود دارد و مردم هند هم بسیار در این مورد پذیرا هستند. با این حال، هند هم مثل هر کشور دیگر عرف و سنت هایی دارد که بی احترامی به آن ها جایز نیست. برای اینکه سفر بهتری به هند داشته باشید در این مطلب در مورد کارهایی صحبت می کنیم که نباید در هند انجام بدهید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با کارهای ممنوع در هند آشنا شویم .

با کفش وارد منازل و معابد نشوید!

مطالب مرتبط:
تفاوت دهلی با دهلی نو چیست؟ پایتخت هند کدام است؟
۸ حقیقت جالب در مورد کشور هند که احتمالا نمی دانستید!
راهنمای سفر به هند

یکی از رسم و رسوم هند این است که هنگام وارد شدن به مکان های مقدس کفش هایشان را به نشانه احترام درمی آورند. به همین دلیل با کفش واردن شدن در این مکان ها از جمله کارهای ممنوع در هند است و لازم است توریست ها هم این رسم را رعایت کنند. همچنین وقتی یک فرد هندی شما را به منزلش دعوت می کند باید قبل از وارد شدن به خانه کفش هایتان را دربیاورید. مگر آنکه میزبان صراحتا به شما بگوید که نیازی به این کار وجود ندارد. حتی در برخی مغازه ها هم این رسم رعایت می شود و مشتریان قبل از ورود باید کفش هایشان را دربیاورند. البته این فرهنگ تا حدی در بین ما ایرانی ها هم وجود دارد و مطمئنا از این نظر مشکل چندانی نخواهیم داشت. با این حال بهتر است این نکته را در سفر به هند به خاطر داشته باشید.

با انگشت به کسی اشاره نکنید!

یکی دیگر از کارهای ممنوع در هند اشاره کردن با انگشت است. وقتی در هند هستید هیچ وقت انگشتتان را به سمت کسی نشانه نروید، چون این کار بی ادبی و بی احترامی محسوب می شود. اگر حتما می خواهید فردی را نشان دهید یا مخاطب قرار بدهید بهتر است به جای انگشت با کل دستتان به او اشاره کنید. همچنین هرگز با پایتان با فرد یا اشیائی مثل کتاب و ابزارهای آموزشی تماس پیدا نکنید. هندی ها این کار را نشانه بی احترامی می دانند و اگر اتفاقی این کار را انجام بدهند آن شی را دوباره با دست برمی دارند و به فرد می دهند.

به خوردن گوشت گاو حتی فکر هم نکنید!

احتمالا می دانید که گاو در هند حیوان مقدسی است و هندی ها بر طبق آئین و رسم و رسومشان به هیچ وجه گوشت این حیوان را نمی خورند. در واقع، بخش اعظمی از تغذیه هندی ها را گیاهان تشکیل می دهند و هندی ها بیشتر گیاهخوار هستند. حتی در برخی مناطق هند کشتن گاو و مصرف گوشت آن غیرقانونی محسوب می شود. البته هندی ها در برخورد با توریست ها سخت گیری کمتری دارند و ممکن است در شهرهای بزرگ بتوانید این غذا را پیدا کنید. اما برای اینکه سفر بهتری داشته باشید بهتر است در سفر به هند این یک قلم غذا را از رژیم غذایی خود حذف کنید. سفر به هند فرصت خوبی است که بیشتر با گیاهان و سبزیجات آشتی کنید و طعم لذیذ غذاهای گیاهی هندی را بچشید.

لباس های نامناسب نپوشید

هندی ها عرف خاصی برای لباس پوشیدن دارند و به ویژه زن ها لباس های در محافل عمومی لباس های پوشیده به تن می کنند. هندوستان کشور پهناوری است و اگرچه از نظر مذهبی حجاب در این کشور وجود ندارد اما بهتر است در سفر به هند لباس های پوشیده تری به تن بکنید. البته در برخی شهرهای بزرگ مثل بمبئی، دهلی یا گوآ این عرف کمتر دیده می شود و در این شهرها می توانید هر چیزی که می خواهید بپوشید. اما در شهرهای کوچک تر و به ویژه در بافت سنتی شهرها خانم ها باید لباس های مناسب و پوشیده به تن داشته باشند. هندوستان به طور کلی کشور امنی است اما خانم هایی که به این کشور سفر می کنند لازم است برای امنیت خودشان هم که شده این عرف را رعایت کنند.

انتظار دقیق بودن و وقت شناسی نداشته باشید

اگر در هند با فردی هندی سر ساعت ۲ بعدازظهر قرار گذاشته اید انتظار نداشته باشید که طرفتان واقعا سر ساعت در محل قرار پیدایش بشود. زمان برای هندی های نسبیت بیشتری دارد و مثلا وقتی ۲ قرار دارید ۲٫۵ هم ۲ محسوب می شود! بنابراین بهتر است زیاد حرص و جوش نخورید و آماده تاخیر باشید. «تو راهم»، «تازه از خونه بیرون اومدم» و «۵ دقیقه دیگه اونجام» جملاتی هستند که زیاد توسط هندی ها استفاده می شوند! البته ما ایرانی ها هم کم و بیش با این فرهنگ آشنا هستیم و خیلی غافلگیر نخواهیم شد. اما به هرحال اگر می خواهید با یک هندی قرار بگذارید بازه زمانی طولانی تری را در نظر بگیرید.

به ورزش کریکت توهین نکنید!

هرچقدر که فوتبال در کشور ما و دیگر کشورها محبوب است در هند ورزش کریکت چنین جایگاهی دارد. کریکت یادگار دوران استعمار انگلیس در این کشور است و هندی ها با علاقه و تعصب خاصی پیگیر این ورزش هستند. مسابقات کریکت در هند بسیار پرشور برگزار می شود و خیلی ها طرفدار دوآتشه این ورزش هستند. بنابراین وقتی یک هندی دارد در مورد کریکت صحبت می کند ابروهایتان را بالا نندازید و آن را کم ارزش توصیف نکنید. توهین کردن به ورزش کریکت یکی از کارهای ممنوع در هند است و عواقب سختی هم خواهد داشت! اصلا بهترین کار این است که هیچ نظری ندهید تا خدای ناکرده توهینی به این ورزش محبوب نکرده باشید!

در محافل عمومی در مورد سیاست و مذهب صحبت نکنید!

هند کشور پهناوری است و طیف متنوعی از فرهنگ ها، باورها و مذاهب در کمال صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می کنند. یکی از دلایلی که هندی ها به چنین فضای صلح آمیزی رسیده اند این است که در مورد مذهب و سیاست در محافل عمومی بحث و مجادله نمی کنند. هند کشوری دموکراتیک است و آزادی بیان در این کشور وجود دارد و باورها و اعتقادات فراوانی در این کشور وجود دارند. به همین دلیل اصلا مودبانه نیست که در مورد مذهب و اعتقاد با کسی بحث کنید یا او را مسخره کنید و صحبت در این مورد از جمله کارهای ممنوع در هند به شمار می روند. هند کشور شگفت انگیز و جالبی است و مطمئنا موضوعات بسیار جالب تری برای گفتگو پیدا خواهید کرد.

منبع: theculturetrip.com

نوشته کارهای ممنوع در هند! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *