کلیسای بشارت

ایران مرکز ۲۴ فروردین, ۱۳۹۸ blog

کلیسای بشارت کازان کلیسایی است که در قلمرو کاخ کرملین کازان قرار دارد و قدیمی ترین ساختمان سنگی میباشد که در پایتخت تاتارستان در سال ۱۵۶۲ و تحت نظارت Ivan Shiryai و Postnik Yakovlev  از معماران کلیسای سنت باسیل مسکو ساخته شده است.

گنبد مرکزی جوانه مانند کلیسای مقدس بشارت کازان در سال ۱۷۳۶ به آن اضافه گردید. کلیسا شکل فعلی خود را در سال ۱۸۴۱بدست آورد. برج ناقوس کلیسای مقدس بشارت کازان در سال ۱۹۲۸ تخریب شد و مقامات قصد داشتند یک سال بعد کلیسا را ​​به کلی از بین ببرند، اما تغییر عقیده دادند و ابتدا آن را به انبار سبزیجات و سپس به آرشیو دولتی تاتارستان مبدل نمودند.

که گفته می‌شود معمار آن «پوستنیک یاکولف» (Postnik Yakovlev)، معمار کلیسای جامع «سنت باسیل» در مسکو است و در سال ۱۵۶۱ میلادی ساخته شد. این کلیسا در طول قرن‌ها بارها تخریب شد و شاید بتوان گفت ۶ بار مورد بازسازی قرار گرفته است؛ اما در دهه ۱۹۹۰ میلادی آن را بازسازی و در سال ۲۰۰۵ برای عموم بازگشایی شد.

از اواخر دهه ۱۹۷۰ تا اوایل دهه ۱۹۸۰تقریبا مدت ۱۰ سال بازسازی کلیسای مقدس بشارت کازان به طول انجامید و آرشیو دولتی تاتارستان در سال  ۱۹۹۷ از آنجا خارج شد .

یکی از متعلقات کلیسای مقدس بشارت کازان، موزه تاریخ آن است که شامل کتاب های قدیمی، نشانه ها ،عکس هایی از نمادهای ارتدکس متعلق به پیش از سال ۱۹۱۷ در کازان، یک نسخه از کالسکه کاترین دوم و عصای Gurius اولین اسقف اعظم کازان میباشد.

در سفر خود به کازان با تور کازان آژانس ایران مرکز به کاخ کرملین کازان بروید و از نزدیک شاهد کلیسای مقدس بشارت کازان این بنای زیبای سفید رنگ باشید.

شمایل بانوی کازان

شمایل بانوی کازان از سال ۲۰۰۴ در مرکز اقامت الکسی دوم اسقف روسیه در مسکو در معرض دید عموم بود . شمایل بانوی کازان بعد از آن که سالها در رم و توسط شخص پاپ  نگهداری می شد  در آگوست سال ۲۰۰۴ با برگزاری مراسم خاصی در کرملین به روسیه بازگردانده شد وبا اینکه بوحنای دوم اسباب انتقال را فراهم کرده بود اما به مراسم دعوت نشد وبه آن دلیل میان اسقف های روسیه ومیان واتیکان اختلافات شدت گرفت. در آن زمان الکسی دوم اعلام کرد شمایلی که واتیکان آنرا بازگرداند شمایل اصلی که در اویل قرن بیستم ناپدبد شد نیست و بنا به گفته کارشناسان فرهنگی روسیه نمونه ای است  از قرن هجدهم واضافه نمود که پاپ شخصا تمایل ندارد آن را باز گرداند.

نوشته کلیسای بشارت اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *