کلیسای سن زاکاریا، مکانی برای ترور ثروتمندان ونیزی در تاریخ!

در تاریخ ۱۳ سپتامبر ۸۶۴، داگز پیترو ترادینیکو (Doge Pietro Tradinico) پس از حضور در کلیسا و انجام آداب نماز در هنگام بیرون آمدن از در کلیسای زاکاریا ونیز توسط توطئه گران زخمی شد و در همان مکان باقی ماند تا اینکه به مرگ محکوم شد. شورشی که در بیرون کلیسا در جریان بود راهبان ترسیده را مجبور کرد که برای برداشتن جسد داگز مجبور شوند که تا شب هنگام صبر کنند. در همین ترور بود که داگ ترادینیکو (Doge Tradinico) کلاه و تاج خود را از دست داد. تاجی که قبل از آن تمام افراد داگز آن را بر سر می گذاشتند.

در حقیقت در طول تاریخ حدود ۳ فرد از خاندان داگز در خیابان های اطراف کلیسا سن زاکاریا ونیز ترور شده اند.

بسیاری از خاندان داگز از اواسط قرن ۹ تا اواخر قرن ۱۲ در این مکان به خاک سپرده شدند. کلیسای قرن نهم در واقع دوباره در قرن دهم و دوازدهم بازسازی شد. گفته شده است که کلیسای اصلی در سال ۱۱۰۵ در آتش سوخت، آن هم در حالی که صدها راهبه درون آن خفه شده بودند.

راهبه های این صومعه بعد ها نقش مهمی را در ساخت میدان سن مارکو داشتند. آن ها برای اینکه پول نقد برای ساخت این میدان به دست بیاورند و به داگ سباستیانو زیانی (Doge Sebastiano Ziani) کمک کنند، حیاط و باغچه خود را به فروش گذاشتند. به این دلیل و دلایل بسیار دیگری که راهبان این کلیسا در ساخت شهر ونیز و سن مارکو داشتند، دولت خود را مجبور شد که برای ساخت و بازسازی کلیسای سن زاکاریا ونیز کمک کند. حتی محجسمه هایی را در ورودی کلیسا و پله ها ساختند. این صومعه به خاطر پرورش و بزرگ کردن دخترانی از خاندان های ثروتمند جامعه نیز مشهور است. در پر زرق و برق آن می تواند نشانگر همین موضوع باشد.

کلیسا و صومعه کنونی که بیشتر توریست های ونیز به دین آن می روند در طول سال های ۱۴۴۴ تا ۱۴۶۵ توسط معماری به نام گامبلو (Gambello) ساخته شده است. گامبلو در سال ۱۴۸۱ فوت کرد و چون هنوز بخش هایی از کلیسا سن زاکاریا ونیز تمام نشده بود، ادامه کار به فردی به نام کودوسی (Codussi) واگذار شد. کودوسی در طول سال های ۱۴۸۳ تا ۱۵۰۴ به ساخت و تکمیل کلیسا ادامه داد. با این حال این کلیسا و صومعه در نهایت در سال ۱۵۴۳ کامل شد و ساخت آن تمام گردید.

نوشته کلیسای سن زاکاریا، مکانی برای ترور ثروتمندان ونیزی در تاریخ! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *