کلیسا سنت نیکولاس در باتومی

باتومی یکی از شهرهای زیبا و محبوب در تور گرجستان است. این شهر جاذبه‎های طبیعی و تاریخی زیادی برای جذب مخاطب به خود دارد.  جاذبه‎هایی که تور باتومی را به یکی از تورهای جذاب در آسیا تبدیل می‎کند. یکی از این جاذبه‎ها کلیسای سنت نیکولاس در باتومی  (st. Nicholas Orthodox) است. سنت نیکولاس با ۱۵۰سال قدمت  از قدیمی‎ترین کلیساهای ارتودوکس در شهر باتومی به‎حساب می‎آیند.

در سال ۱۸۵۴ جامعه  یونانیان با حمایت و پشتیبانی شهردار وقت ایده  ساخت  یک کلیسای جامع در  شهر باتومی را مطرح  کردند، در سال ۱۸۶۵ بود که جامعه یونانیان توانستند در زمینی که خود شهردار وقف این کار کرده بود؛ بالاخره ساخت این کلیسا را در آغاز کنند اما، ترک‎ها که در آن زمان قدرت را در دست داشتند به شهردار وقت اجازه ندادند یک کلیسا با زنگ بسازد. در سال ۱۸۷۸ این کلیسا  بالاخره به زنگ مزین شد.

کلیسای سنت نیکولاس

قبل از اینکه کلیسای مریم مقدس در باتومی ساخته شود از سنت نیکولاس به‎عنوان کلیسای جامع استفاده می‎شد. در سال ۱۹۳۰ در زمان اتحاد جماهیر شوروی درهای کلیسای سنت نیکولاس نیز مانند هر مکان مذهبی دیگری در شوروی سابق بسته شد و تا ۱۹۶۴ یعنی چیزی حدود ۲۰ سال بعد باز نشد. پس از ۲۰ سال نیز این تلاش روشنفکران بود که به بازگشایی مجدد این کلیسا منجر شد. همان سال بود که پروزه بازسازی کلیسا کلید خورد. جامعه ارتودوکس باتومی حامی این مرمت اولیه بودند. مرحله دوم مرمت نیز در سال های ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ آغاز شد. در این مرحله علاوه بر نمای خارجی کلیسا داخل کلیسا نیز مرمت شد.کلیسای سنت نیکولاس در باتومی را امروز باید یکی از زیباترین بناهای تاریخی باتومی و از معماری های منحصر به فرد در میان کلیساهای جهان دانست.

کلیسای سنت نیکولاس

سنت نیکولاس در مرکز شهر باتومی قرار گرفته و دسترسی به آن از هر جای شهر آسان می‎باشد. یادتان باشد زمانی را برای بازدید از این کلیسا ی کوچک انتخاب کنید که زمان عبادت مسیحیان نباشد، در غیر این صورت  اجازه بازدید به شما داده نمی‎شود.

نوشته کلیسا سنت نیکولاس در باتومی اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

نوشته کلیسا سنت نیکولاس در باتومی اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *