کوچه های ترابوله

لیون شهری مهم در کشور فرانسه است که تجلی گر تاریخ دو هزار ساله این کشور می باشد. خوب است بدانید که این شهر مهم ترین تولید کننده ابریشم در دنیا محسوب می شود. هر نقطه از این شهر جذابیت هایی برای تماشا دارند و همین امر سبب می شود تا جهانگردان زیادی برای کشف دیدنی های لیون به آن سفر کنند. شهر لیون به واسطه دو رود سون و رون به دو قسمت تقسیم شده است. یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری این شهر کوچه های ترابوله می باشد که در ادامه به توصیف آن می پردازیم.


این کوچه های زیبا به منظور حفاظت از پارچه هایی که از منطقه ای به منطقه دیگر جابجا می شدند ساخته شد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید بودجه صرف شده برای ساخت کوچه های ترابوله حاصل از فروش ابریشم بوده است. ساختار این کوچه ها به گونه ای بوده که در طول جنگ جهانی دوم مکانی مناسب برای فرار به حساب می آمد. ترابوله ها دارای کریدور و درهای پنهانی می باشد و از همین رو امنیت خوبی دارد. منطقه Vieux از لحاظ داشتن ترابوله های طویل در این شهر شهرت پیدا کرده است.

کوچه های ترابوله به هنگام شب، جلوه ای بسیار زیبا دارد که گردشگران تور لیون را مسحور خود می کند. با گذشت زمان، تعداد زیادی از ترابوله ها به اشخاصی فروخته شد که همین امر سبب گشته تا امروزه تنها در زمان هایی مشخص امکان بازدید از آن ها برای گردشگران تور لیون وجود داشته باشد.

افزون بر کوچه های ترابوله، جاذبه های گردشگری دیگری نظیر: میدان فورویر، کلیسای سن پل، قلعه دو شانژ، میدان ترو، کلیسای جامع لیون، تپه کروا روس، اپرای شهر و پارک سر طلایی در این شهر وجود دارد که گردشگران تور فرانسه با بازدید از آن ها سفری خاطره انگیز را تجربه می کنند. 


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز کوچه های ترابوله

نوشته کوچه های ترابوله اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *