گشتی در موزه ی مادام توسو استانبول

موزه ی مادام توسو استانبول | Madame Tussauds Museum in Istanbul

تا به حال شده است که نام موزه ی مادام توسو به گوشتان خورده باشد؟ این موزه در سراسر جهان دارای شعبات معروف و مختلفی است که افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند. موزه ی مادام توسو در استانبول یکی از این شعبات موزه است که برای گردشگرانی که به شهر استانبول سفر می کنند، به شدت جذاب و جالب است زیرا در آن مجسمه های آدم های معروف دنیا به نمایش گذاشته می شود. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر، موزه ی مادام توسو استانبول را بشناسیم.

همه چیز درباره ی موزه های مادام توسو

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به استانبول
کلیسای کورا در استانبول، نمونه ای بی نظیر از معماری دوره بیزانس ها
از شنبه تا جمعه بازارهای استانبول

قبل از این که به سراغ موزه ی مادام توسو استانبول برویم، بیایید این موزه را به صورت کلی بشناسیم. مادام توسو در واقع نام زن هنرمند و مجسمه سازی به نام ماری گروشوتس استراسبورگ بود که در سال ۱۷۶۱ میلادی در قلب فرانسه یعنی در شهر پاریس به دنیا آمد. با تمام شدن سال های کودکی و رسیدن نوجوانی، این خانم جوان به همراه دایی مجسمه ساز خود به نام فیلیپ کورتیوس به شهر ورسای رفت تا ساخت مجمسه های مومی را یاد بگیرد. سال ها گذشت و او در آستانه ی ۳۰ سالگی دیگر یک هنرمند حرفه ای در این زمینه شد تا این که تصمیم به برپایی نمایشگاه مجسمه های مومی در شهرها و کشورهای مختلف گرفت.

اولین نمایشگاه او چیزی حدود ۶ ماه با استقبال بی نظیری مواجه شد و در نمایشگاه های بعدی نیز هنر دست او برای بارها مورد تحسین عموم قرار گرفت. مادام توسو در نهایت یک نمایشگاه دائمی از مجسمه هایش را در شهر لندن برگزار کرد. آن چه که در مورد شخصیت مادام توسو بسیار با ارزش و مورد احترام است سخت کوشی او در کنار هنر بی نظیرش است.

در طی سال ها این زن هنرمند با مشکلات زیادی در این راه دست و پنجه نرم کرد. جدایی از همسر، شکستن کشتی حامل مجسمه ها در دریا و آتش زدن نمایشگاهش توسط شورشیان هم نتوانستند او را تسلیم کنند، همین روحیه ی قوی بود که باعث شد در ۷۰ سالگی نیز برای بار دیگر نمایشگاهی بر پا کند. مادام توسو مجسمه های شخصیت های معروف و تاریخی را چنان با ظرافت و دقت از جنس موم می ساخت که تفاوت آن ها با نسخه ی واقعی در اکثر مواقع سخت می شد.

او برای ساخت مجسمه ی هر شخصیت به مطالعه و بررسی زندگی او می پرداخت تا اثری دقیق و فوق العاده شبیه به شخص مورد نظرش را خلق کند. با مرگ مادام توسو در سال ۱۸۵۰ آثار او که نمونه های بسیار با ارزشی هستند در موزه ی مادام توسو به نمایش گذاشته می شوند، موزه ای که در زمان حیات او توسط شرکتی که در زمان زنده بودنش ثبت کرد، اداره می شود.

اگر به شهر لندن که شعبه ی اصلی این نمایشگاه است، لاس وگاس، واشنگتن، آمستردام، دهلی، برلین و یا حتی مقصد محبوبتان استانبول سفر کردید پیشنهاد می کنیم که حتما در برنامه ی سفرتان بازدید از این موزه را نیز قرار دهید، موزه ای که گردشگران بسیاری برای تماشای آن روبروی موزه صف می کشند. به پاس قدردانی از هنر مادام توسو در شعبه ی لندن، مجسمه ای از دوران کهنسالی این بانوی هنرمند در این موزه قرار داده شده است.

جالب ایت بدانید که این مجسمه آخرین اثری است که با دست های مادام توسو خلق شده است. در بین مجسمه هایی که در موزه های مادام توسو و علی الخصوص موزه ی مادام توسو در استانبول قرار می گیرد می توانید تا شخصیت های معروف سیاسی، هنری، علمی، تاریخی و علی الخصوص سلبریتی های دنیای هالیوود و یا آدم معروف های روز جهان را ببینید. در تمامی شعبات این موزه شما امکان این را دارید تا با مجسمه هایی که با واقعیت شخصیت مد نظرشان مو نمی زنند، عکس و سلفی بگیرید و در کل یک گردش فوق العاده را داشته باشید.

موزه ی مادام توسو، شعبه ی استانبول

نوبتی هم که باشد نوبت شعبه ی استانبول موزه ی مادام توسو است. موزه ی مادام توسو استانبول در خیابان معروف این شهر، خیابان استقلال قرار گرفته است. موزه ی مادام توسو استانبول هم مانند باقی موزه های مادام توسو در سراسر جهان دارای تندیس و مجسمه های هنرمندان، بازیگران، ورزشکاران، سیاستمداران، افراد تاثیر گذار و سلبریتی ها است. موزه ی مادام توسو در کشور ترکیه، در تاریخ ۲۸ نوامبر سال ۲۰۱۶ میلادی در خیابان استقلال و در منطقه ی بی اغلو شهر استانبول ساخته شد. یکی از مشهورترین چهره های این موزه که گردشگران داخلی و خارجی این شهر از آن بسیار استقبال می کنند، مجسمه ی مولانا جلال الدین بلخی، عارف و شاعر ایرانی است که توسط حاکم زمانه اش به قونیه یا همان ترکیه ی امروزی تبعید شده بود و در همان جا نیز درگذشت.

درباره ی این مجسمه نکته ای وجود دارد. مجسمه ای که از مولانا در موزه ی مادام توسو استانبول به نمایش گذاشته شده است به دلیل نبودن هیچ عکس و نقاشی خاصی از مولانا از حالت و مشخصات جسمانی بیست و دومین نواده ی او به نام فاروق چلبی ساخته شده و همچنان ساخت آن بسیار زمان بر بوده است.

در این موزه مجسمه ی افراد مشهور ترکیه ای همچون: مصطفی کمال آتاتورک، سلطان سلیمان، آردا توران، برن سات، کیوانچ تاتلیتوع و تولگا تویچ، رجب طیب اردوغان، مسی، رافائل نادال، ماریا شاراپوآ، محمد علی کلی، برد پیت، آنجلینا جولی، دیوید بکام، آلبرت انیشتین، مونا لیزا، لئوناردو داوینچی، موتزارت و استیو جابز و بسیاری از افراد معروف دیگر ترکیه ای و بین المللی را به نمایش گذاشته شده است. به صورت کلی در موزه ی مادام توسو استانبول مجسمه ی ۶۰ چهره ی مشهور و محبوب محلی و بین المللی از دنیای سیاست، ورزش، فرهنگ و هنر به نمایش عموم گذاشته شده است.

پرداخت ورودی برای بازدید از این موزه برای همه الزامی است. جالب است بدانید که بلیط های ورودی این مجموعه در ۳ سطح مختلف برای علاقه مندان به بازدید از این مجموعه طراحی شده است. اولین سطح، بلیط یک بار ورود است که بر طبق شرایط آن؛ افراد بزرگسال و بالای ۱۲ سال هر نفر در حدود ۵۰ لیره ی ترکیه باید پرداخت نمایند. سطح دوم بلیط های موزه ی توسو استانبول، بلیط دوبار ورود است که شرایطش شامل ورود و بازدید از موزه و آکواریوم سی لایف نیز در کنار آن می باشد.

در ضمن، قیمت این بلیط برای هر نفر بزرگسال و بالای ۱۲ سال در حدود ۷۵ لیره ی ترکیه است. و در نهایت به سطح سوم بلیط های ورودی این مجموعه می رسیم که با نام بلیط V.I.P شناخته می شود. این مدل از بلیط های موزه ی مادام توسو استانبول فقط به صورت آنلاین ارائه می شود و هزینه ی آن برابر است با ۱۰۰ لیره ی ترکیه. به یاد داشته باشید که در صورت خرید بلیط آنلاین این موزه می توانید تا بدون اتلاف وقت و ایستادن در صف ورودی از در ویژه ی این مجموعه، به صورت مستقیم وارد موزه شوید.

از آن جایی که رفتن به چنین موزه ای امکان ندارد که بدون یادگاری باشد؛ یک عکس، یک جلد کتاب راهنما و تندیسی ساخته شده از موم از دست خود شما به عنوان یادگاری به شما از طرف این مجموعه تعلق خواهد گرفت. یکی دیگر از حسن هایی که در ضمن خرید بلیط آنلاین برای بازدید از موزه ی مادام توسو استانبول به شما تعلق می گیرد آن هم در سطح ۱ و ۲ بلیط، شما می توانید تا در حدود ۱۰ لیره ی ترکیه ای هم حتی تخفیف بگیرید.

نحوه ی دسترسی به موزه ی مادام توسو استانبول

همانطور که در پارگراف های بالاتر هم اشاره کردیم، موزه ی مادام توسو استانبول در منطقه ی بی اغلو و در خیابان استقلال که به آن میدان تکسیم نیز می گویند، قرار گرفته است. بهترین روش برای رسیدن به این موزه استفاده از اتوبوس ‌های شهری و یا خطوط تراموا و پیاده شدن در ایستگاه آقا کامی است.

همچنین از میدون تکسیم به راحتی با ۸ دقیقه پیاده روی می توانید تا خود را به این موزه برسانید. تنها کافی است که از میدان تکسیم به سمت خیابان استقلال حرکت کنید و از آن جایی که این موزه در خیابان استقلال واقع شده است، به راحتی می توانید به این موزه دسترسی پیدا کنید و خاطرات خوبی را از سفر به استانبول برای خود رقم بزنید.

نوشته گشتی در موزه ی مادام توسو استانبول اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *