گونه ای از کرگدن به نام کرگدن سفید شمالی منقرض شد!!!

آخرین کرگدن نر سفید شمالی: سودان

مطالب مرتبط:
آشنایی با گونه های پرندگان ایران
آشنایی با صورتی ترین پرندگان دنیا، فلامینگو
خرس سیاه آسیایی ایران؛ در لیست حیوانات به شدت در حال انقراض!!!

شاید بتوان گفت که تمام خبرگزاری ها در تاریخ در ۱۹ مارس سال ۲۰۱۸ با اعلام خبر مرگ آخرین کرگدن نر سفید شمالی به سوگ نشستند و رسما انقراض زیرگونه کردگدن سفید شمالی را اعلام کردند. با مرگ آخرین کرگدن نر سفید شمالی، تنها دو کرگدن سفید شمالی که دختر و نوه دختری این حیوان هستند باقی می مانند. این کرگدن ها در کنیا ساکن بوده و در منطقه حفاظت شده (اول پژتا) نگهداری می شوند. سودان ماه ها مریض بود و در نهایت با بدتر شدن بیماری اش در نهایت در تاریخ گفته شده و با تزریق دارو فوت کرد. در دنیای امروز تنها یک امید برای دوباره احیا کردن نسل این کرگدن باقی مانده است که به پیشرفت تکنولوژی بستگی دارد. شاید در آینده دانشمندان بتوانند با استفاده از روش لقاح مصنوعی (ای وی اف) دوباره نسل کرگدن سفید شمالی را زنده کنند.

دلایل انقراض این گونه کرگدن

در تیره کرگدن‌ها پنج گونه مختلف وجود دارد و این حیوانات پس از فیل ها، بزرگترین پستانداران بر روی خشکی شناخته می شوند. در میان این پنچ گونه، کرگدن سفید بزرگترین نوع کرگدن است و دو زیرگونه با ارزش دارد: کرگدن سفید جنوبی و کرگدن سفید شمالی.

از زیرگونه کرگدن جنوبی حدود ۲۰ هزار زنجیر (زنجیر، واحد شمارش کرگدن است) باقی مانده است، بنابراین می توان بیان کرد که این زیرگونه از خطر انقراض جسته است. متاسفانه این خبر و اطلاعات را در مورد کرگدن سفید شمالی نمی توان داد. از زیر گونه کرگدن سفید شمالی هم اکنون تنها دو کرگدن ماده زنده مانده اند. آخرین بازمانده نر و مسن این گونه در سال گذشته بر اثر بیماری مرد. به نسبت محاسبه طول عمر کرگدن ها با انسان ها، می توان بیان کرد که “سودان” با عمر ۴۵ سال همانند یک انسان ۹۰ ساله بود. قبل از سودان و تا سال ۲۰۱۴ کرگدن نر سفید دیگری نیز زنده بود که متاسفانه به طور طبیعی مرد و سودان را تنها بازمانده نر این زیرگونه تا سال ۲۰۱۸ نمود.

نوشته گونه ای از کرگدن به نام کرگدن سفید شمالی منقرض شد!!! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *