یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار انتخاب شد

پایتخت جهانی شهرهای پایدار

کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار جهان که با میزبانی یزد برگزار گردید، قرار شد تا در این کنفرانس جایزه نوبل محیط زیست و عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار جهان در سال ۲۰۱۹ را به شهر یزد اهدا نمایند. ولفگانگ نئومن، رئیس بنیاد جهانی انرژی با اشاره به اینکه ۱۸۲ کشور در این سازمان بین المللی عضویت دارند، در حاشیه کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار جهان که به در یزد برگزار شد اعلام نمود: یزد یکی از شهرهای نام آشنای دنیا در زمینه پایداری است. او همچنین در جمع خبرنگاران حاضر در این استان با اشاره به سابقه چند هزار ساله شهر یزد، بیان نمود: ظرفیت های یزد در استفاده از انرژی پایدار می بایست بیش از پیش به مردم جهان معرفی و در تمام دنیا ترویج شود. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این این مطلب بیشتر بدانیم.

مطالب مرتبط:
راه اندازی شورای راهبردی کمیسیون ملی یونسکو در یزد
آشنایی با محله های قدیمی یزد
معرفی ۱۰ مورد از جاذبه های گردشگری اردکان یزد

او بادگیر را یکی از بارزترین ظرفیت های استان یزد در حوزه انرژی دانست و اضافه کرد: استفاده از بادگیر برای خنک کردن منازل مسکونی بارزترین نمادی است که می توان از آن به عنوان ظرفیت یزد در استفاده از انرژی پایدار نام برد. در دنیا شهرهای زیادی در زمینه پایداری وجود دارد اما یزد شهری است که سال ها در این قضیه پیشتاز بوده است. نئومن با اشاره به این که بیش از ۲۰۰۰ شهر پایدار در سطح جهان وجود داشته که عضو بنیاد جهانی انرژی هستند، اضافه کرد: می بایست تکنولوژی گذشته این شهرها را با فناوری جدید امروزی ترکیب نموده و بتوانیم انرژی پاک را به همه افراد ارائه نماییم. رییس بنیاد جهانی انرژی با بیان این که ۲۵ هزار طرح زیست محیطی و پایداری انرژی در این سازمان آماده هستند تا راهکارهای مختلف را برای رفع مشکل زیستی هتدوین نمایند خاطرنشان کرد: وظیفه مردم است که نسبت به زمین، خاک و محیط زیست اطراف خود حساس باشند زیرا که بنابر اظهارات دانشمندان در طول ۴۰ سال آینده با بحران زیستی محیطی در جهان روبرو خواهیم شد.

جعفر امین مقدم، دبیر کل کنفرانس در نخستین کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار جهان و نوزدهمین کنفرانس بین المللی سازمان جهانی انرژی که به میزبانی شهر یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار برگزار می شد گفت: ارتقای دانش متخصصان مهمترین دستاوردی است که از کنفرانس شهرهای پایدار به دست آمده است. در این رویداد بزرگ جهانی، شهر یزد به عنوان پایتخت شهرهای پایدار جهان معرفی و همچنین از بهترین عملکردهای ارزیابی شده در حوزه انرژی پایدار تقدیر می شود. برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی با حضور متخصصان داخلی و خارجی مرتبط با حوزه پایداری به منظور تبادل اطلاعات و ارتقا دانش متخصصان از برنامه های این کنفرانس بین المللی است. در این همایش دو روزه نزدیک به ۷۰ نفر از متخصصان جهانی حوزه انرژی های پایدار و اساتید دانشگاه های ۲۵ کشور جهان و همچنین مسئولان و صاحب نظرانی از سراسر کشور حضور داشتند.

دبیر کل نخستین کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار اضافه کرد: میزبانی استان یزد برای برگزاری اجلاس بنیاد جهانی انرژی و کنفرانس بین المللی شهرهای پایدار جهان، علاوه بر اینکه نام یزد را به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار و یک برند جهانی مطرح می کند، باعث جهش های علمی و بهبود وضعیت شهرها و خدمت رسانی به مردم استان یزد خواهد شد. انتقال تکنولوژی و دانش ساختمان سازی از سوی دیگر شهرها و همچنین انتقال تجربیات شهر جهانی یزد در زمینه شاخصه های توسعه پایداری از جمله دستاوردها و مزایای انتخاب استان یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار در سال ۲۰۱۹ است.

نوشته یزد به عنوان پایتخت جهانی شهرهای پایدار انتخاب شد اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *