۱۰ روش جدید که در سال ۲۰۱۹ باعث افزایش گردشگری می شود!

۱۰ روند سفر در سال ۲۰۱۹

هر سال گردشگران برای سفرهای خودشان روش های مختلفی را در نظر می گیرند و لذت و هیجان سفر را برای خودشان دو چندان می کنند. یک نشریه خارجیه به نام Conde Nast Traveller در همین زمینه ۱۰ روندی را که برای گردشگران در سال ۲۰۱۹ جذاب خواهد بود بررسی کرده است. این نشریه خارجی مهمترین مواردی را در افزایش هیجانات مربوط به سفر موثر دانسته است اقامت در هتل با قابلیت خرید لوازم آن، تجربه کمپینگ خانوادگی، اقامت های گروهی در مکان های لوکس برای کاهش هزینه افراد، استفاده از ارزهای مجازی به منظور کاهش ضررهای مالی ناشی از کارمزد و همچنین سفرهای دو نفره را در این گزارش ذکر است، در مورد گزینه ی آخر ایران به عنوان یکی از مقصد های جذاب معرفی شده است. در ادامه ی این مطلب از مجله ی گردشگری الی گشت با ۱۰ روند سفر در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید شاید برای شما هم جذاب بود و سفرهای زیادی در این سال میلادی رفتید.

افزایش سفرهای دو نفره     

مطالب مرتبط:
راهنمای کامل استفاده از گوگل ارث
اقوام بدوین یا بدوی چه کسانی هستند؟
چگونه یک محیط بان شویم؟

مطابق با آنچه که نشریه Conde Nast Traveller، منتشر کرده است اشتیاق برای سفرهای دو نفره ی زوج ها نه تنها کاهش نیافته است بلکه میزان تقاضا برای سفرهای چالش آمیز بیشتر شده چرا که سبب می شود آن ها یکدیگر را بیشتر بشناسند و با یگدیگر سختی هایی که در سفر پیش می آید را پشت سر بگذارند، که این می تواند موجب افزایش احترام و صمیمیت میان زوج ها شود. در همین خصوص یک آژانس مسافرتی قصد دارد که تورهایی را برای مناطقی نظیر جیبوتی، کنگو و مناطق کمتر دیده از خاورمیانه برگزار کند که این ها مختص زوج هایی است که به این نوع سفرهای علاقمند هستند.

اقامت در هتل ها و خرید لوازم آن

در حال حاضر چند شرکت تولیدکننده ی لوازم و طراحی منازل مسکونی در شرف افتتاح هتل های مخصوص خودشان هستند و این اقدام را می توان بسیار هوشمندانه دانست؛ چرا که مهمانان قادر خواهند بود لوازم این هتل ها را خریداری کنند. برای نخستین بار وب سایت MADE.CON این روش را با افتتاح نخستین هتل فروش لوازم خانگی بنا نهاد. پس از آن نیز یک هتل دیگر در لندن و در تابستان ۲۰۱۸ با همین ویژگی راه اندازی شد. یک برند ژاپنی اخیرا دو هتل را در شهرهای پکن و شنزن در چین افتتاح کرده است و در بهار سال جاری قرار است که دیگر از همین نوع هتل را در توکیو راه اندازی کنند. از جمله لوازمی که در این هتل به فروش می رسند نیز عبارت از صندلی های چوبی، جامسواکی ایستاده، پتو، بالش و جا شامپویی هستند.

کمپ های خانوادگی

سفرهای خانوادگی یکی از مهمترین موارد در ۱۰ روند برای سفر در سال ۲۰۱۹ است. این موضوع در حالی است که اغلب خانواده ها به دنبال گذراندن تعطیلات خود در یکی از جزایر یونان هستند و یک اقلیت در حال رشد هم مایل هستند تا به مسیرهای کمتر شناخته شده سفر داشته باشند تا با فرهنگ و رسوم جدید آن مناطق نیز آشنا شوند. همانطور که می دانید تا چند سال دیگر پیش نیمی از نیروی کار و دانش آموزان کشورهای اروپای دورکار و از راه دور به تحصیل خود ادامه می دهند از همین رو شیوه نوین کمپینگ در حال گسترش است بیش از هر زمان دیگر در سال ۲۰۱۹ شاهد افرادی خواهیم بود که در خارج از مدارس به تحصیل ادامه داده اند.

اقامت های گروهی در منازل لوکس

در طی سال های اخیر گروه های دوستان و خانواده ها تمایل داشته اند که برای اجاره ویلا و کلبه های ییلاقی دسته جمعی اقدام کنند و با هم اقامتگاه هایی را اجاره کنند. اما در سال ۲۰۱۹ یک گزینه لوکس دیگر برای افرادی که این مدل از سفر را انتخاب می کنند وجود خواهد داشت که یک شرکت فعال در این زمینه منازل بسیار لوکس و مجهز با مساحت های بالا را اجاره می دهد. هم اکنون این شرکت یک هزار ملک از این نوع ویلاها را در بیش از ۵۰ کشور جهار دارد و ۱۰ هزار نفر در این مجموعه عضو هستند.

لذت بخش تر کردن سفرهای تنهایی

مطابق با گزارشی که درباره ۱۰ روند سفر در سال ۲۰۱۹ در نشریه  Conde Nast Travellerبه چاپ رسید  تنها سفر کردن می تواند موجب حس تنهایی درفرد شود؛ به ویژه در شرایطی که شما در یک هتل اقامت داشته باشید، چرا که در هتل ها نمی توانید به سادگی با افراد آشنا شوید و گردشگران اغلب در مناطق حومه شهری و تفریحی اقامت می کنند و علاقه چندانی به سکونت در هتل های مرکز شهر ندارند. اما برای این منظور هم راه حل هایی در نظر گرفته شده است که افراد بتوانند با یک فرد دیگر در یک خانه اقامت داشته باشند. در این زمینه اقامتگاه هایی هستند که اتاق هایی را در اختیار دو یا چند نفر قرار می دهند و امکانات دیگری نیز از قبیل کلاس های یوگا برای آنها فراهم می آورند.

کاهش پسماندهای غذایی

تقریبا سالانه بیش از ۲۰ میلیون پوند مواد غذایی در بریتانیا دور ریخته می شود! رستوران هایی در این شهر برای کاهش میزان پسماندهای غذایی تلاش کرده اند. در حال حاضر نشانه هایی مبنی بر این وجود دارد که این رویکرد در حال بدل شدن به یک جریان اصلی است. اکنون برخی هتل های بین المللی مانند هتل ماریوت در نظر دارند که تا سال ۲۰۲۵، پسماندهای غذایی خود را حدود ۵۰ درصد کاهش دهند. همچنین هتل آرمانی در دبی در نظر دارد پسماندهای آشپزخانه خود را تا ۸۰% کاهش دهد.

جایگزین شدن ارزهای مجازی به جای پول های نقد در بانک

با توجه به میزان کارمزدهایی که هنگام برداشت پول از دستگاه های ATM صورت می دهد قرار شده است که ارزهای مجازی استفاده ی بیشتری بشود. بر اساس اعلام دولت بریتانیا شهروندان این کشور روزانه بیش از یک میلیون پوند را به همین دلیل حق کمیسیون و کارمزد می دهند. از سال ۲۰۱۹ استفاده از این نوع ارزهای مجازی نظیر بیت کوین با رشد مواجه خواهد بود. امروز ۴۵۰ هزار هتل در سراسر جهان پرداخت های اتریوم را با استفاده از برنامه هایی همچون تریپیو می پذیرند.

 کاهش هدر رفت زمان در سفر با فناوری های جدید

با توجه به این که در سال های فناوری در حال پیشرفت روزافزونی است در تلفن های همراه هوشمند ابزارهایی نظیر تشخیص هویت و اثر انگشت وجود دارد که با استفاده از آن های می تواند از صف های طولانی که در فرودگاه ها و مرزهای به وجود می آید نیز جلوگیری کنیم و برای بررسی پاسپورت افراد از آن ها استفاده بشود. در طول یک سال گذشته خطوط هواپیمایی بریتیش ایرویز از فناوری بیومتریک در فرودگاه های اورلاندو، نیویورک و میامی استفاده کرده است.

هدف از این استفاده از این فناوری های صرفه جویی در زمان افراد است به نحوی که افراد از زمان ورود به فرودگاه تا سوار شدن در هواپیما از گیت ها بدون نشان دادن مدارک شناسایی خود تردد کنند.

استفاده از پوشاک ارگانیک و سازگاه با محیط زیست

در سفر پوشیدن یک کفش مناسب اهمیت بسیاری دارد، از همین رو قرار شده است که برای سفر در سال ۲۰۱۹ آلاینده های کربنی که برای تولید کفش به وجود می آید کاهش پیدا کند و کفش هایی مطابق با محیط زیست در جهان تولید شود. چرا در برخی گزارش ها نشان داده شده است که تولید یک جفت کتانی با توجه به استفاده از نخ، پلاستیک و دیگر مواد اولیه دیگر، به تولید ۱۳ کیلوگرم آلایندگی کربنی منجر خواهد شد. این میزان از آلودگی در مقایسه با دیگر منابع تولید کربن قابل مقایسه نیست. مسافران می توانند با خرید کفش های محلی از میزان تولید آلاینده ها بکاهند. لازم به ذکر است که بگوییم شرکت آدیداس نیز به تازگی مدل هایی از کفش های خود را عرضه کرده که از مواد ارگانیک ساخته شده اند.

نوشته ۱۰ روش جدید که در سال ۲۰۱۹ باعث افزایش گردشگری می شود! اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *