۱۰ مورد از معروفترین درختان در جهان

 معروفترین درختان

معروفترین درختان می آیند و می روند. L’Arbre du Ténéré یکی از مشهورترین درختان بر روی کره زمین بوده و به عنوان نقطه عطفی در صحرا شناخته می شده است. تا زمانی که یک راننده کامیون مست در سال ۱۹۷۳ در لیبی با این درخت برخورد کرده و آن را از بین برد. در همان سال و در ماه اوت درخت Anne Frank که در آمستردام واقع شده بود در اثر طوفانی شدید شکسته شده و از بین رفت. خوشبختانه هنوز تعداد زیادی از درختان خاص وجود دارند که به عنوان معروفترین درختان در جهان شناخته می شوند. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این درخت ها بیشتر بدانیم.

درخت پنبه | Cotton Tree

درخت پنبه نماد تاریخی شهر فریتون (Freetown) پایتخت سیرالئون می باشد. بر اساس افسانه ها درخت پنبه در سال ۱۷۹۲ هنگامی که گروهی از برده های سابق آفریقایی آمریکایی و زمانی که در طول جنگ استقلال آمریکا مبارزه برای بریتانیا را از دست داده بودند سایت فریتون را در اختیار داشتند. آن ها خود را به ساحل رسانده و خود را به یک درخت بزرگ در بالای خلیج رسانده و برای آزاد شدن سرزمینشان خدا را شکر کرده اند.

درخت زندان بواب | Boab Prison Tree

درخت زندان بواب یک درخت توخالی بزرگ است که در جنوب دربی (Derby) در غرب استرالیا واقع شده است. این گیاه که از معروفترین درختان می باشد شهرت خود را از سال های ۱۸۹۰ بدست آورد که به عنوان یک قفسه برای زندانیان بومی استرالیا در منطقه دربی مورد استفاده قرار می گرفته است. در سال های اخیر در اطراف این درخت یک حصار کشیده تا از خرابکاری بر روی آن محافظت شود.

بلوط بزرگ | Major Oak

درخت بلوط بزرگ که از معروفترین درختان در جهان می باشد در قلب جنگل شروود در انگلستان واقع شده است. با توجه به فرهنگ محلی، این درخت را پناهگاه رابین هود و گروه او در نظر گرفته اند. گفته می شود که این درخت مشهور بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ سال عمر خواهد داشت. در سال ۱۷۹۰ در مورد این درخت به عنولن یک عتیقه معروف در کتاب Major Hayman Rooke توضبح داده شده است. به دلیل نوشته این کتاب به این درخت نیز ماژور می گویند.

درخت سرو تنها | Lone Cypress

درخت سرو تنها در نزدیکی مونتری واقع شده و به عنوان یکی از معروفترین درختان جهان شناخته می شود. این درخت در امتداد جاده ۱۷ مایل قرار گرفته که جاده ای دیدنی از طریق اقیانوس آرام و ساحل پیبل (Pebble) می باشد. این جاده که در امتداد ساحل خیره کننده از اقیانوس آرام حرکت می کند در طول آن سایت های تاریخی و زیبایی را به نمایش می گذارد. سرو مونتری یک گونه از درخت سرو می باشد که در ساحل مرکزی کالیفرنیا به عنوان یک گیاه بومی شناخته می شود. در درون طبیعت این گونه محدود به دو جمعیت کوچک در نزدیکی مونترال و کارمل می باشد.

درخت زندگی | Tree of Life

درخت زندگی که در بحرین واقع شده است، یک درخت کهور بوده که در وسط بیابان رشد می کند. گفته می شود که این درخت ۴۰۰ تا ۵۰۰ سال سن داشته و از جمله معروفترین درختان در جهان به شمار می رود. ریشه های این درخت احتمالا آنقدر طولانی شده که آب های زیرزمینی را پیدا کرده اند اما در هر صورت این درخت به نحوی معجزه به حساب می آید. زیرا این تنها موجود زنده ای است که در این بیابان خشک و بی روح زندگی می کند. ساکنان محلی بر این باور هستند که در گذشته در این محل باغ ادن (Garden of Eden) واقع شده بوده است.

درختان اژدهای سوکوترا | Socotra Dragon Trees

درخت خود اژدها قطعا یکی از معروفترین درختان در جهان و همچنین مشهورترین و متمایزترین گیاه در جزیره سوکوترا به شمار می رود. این گیاه دارای یک ظاهر منحصر به فرد و عجیب و غریب بوده و شکلی همانند چتر دارد. این گونه گیاهی همیشه سبز به دلیل شیره قرمز رنگی که دارد به درخت خون اژدها مشهور می باشد. شکل و ساختار عجیب و غریب آن باعث می شود تا این درخت بتواند در شرایط خشک آب و هوایی مقاومت خوبی داشته باشد. تاج بزرگ چتر ماننده که در بالای خود ایجاد می نماید باعث شده تا سایه ای برای کاهش میزان تبخیر ایجاد نماید.

ژنرال شرمن | General Sherman

ژنرال شرمن یک گیاه غول پیکر است که در جنگل های غول پیکر پارک ملی سکویا در کالیفرنیای آمریکا واقع شده است. معروفترین درختان این جنگل غول پیکر به عنوان یکی از بزرگترین درخت ها در جهان شناخته می شوند. در واقع اگر از لحاظ حجم بخواهیم آن ها را اندازه گیری نماییم ۵ مورد از هر ۱۰ درخت بزرگ جهان در این جنگل واقع شده است. در ۱۱٫۱ متری از امتداد پایه درخت اصلی ژنرال شرمن واقع شده که یکی از بزرگترین ها در جهان می باشد. اعتقاد بر این است که این موجود طبیعی بین ۲۳۰۰ تا ۲۷۰۰ سال سن دارد.

سرو خدا | Cedars of God

سرو خدا یک جنگل کوچک با حدود ۴۰۰ درخت سرو بوده که دارای یکی از معروفترین درختان در جهان می باشد. این جنگل کوچک در کوه های شمالی لبنان واقع شده است. آن ها از آخرین بازماندگان جنگل های سرو قرمز وسیعی می باشند که در دوران باستان در این منطقه از لبنان رشد کرده اند. این جنگل ها بیش از ۷۰ مرتبه در کتاب مقدس ذکر شده است. مصری ها از رزین این درخت های سرو در مومیایی های خود استفاده می کرده اند.

خیابانی از بائوبابز | Avenue of the Baobabs

خیابان بائوبابز گروهی از معروفترین درختان هستند که جاده خاکی بین مورونداوا و سیریبیهینا در ماداگاسکار غربی را پوشش می دهند. چشم انداز قابل توجه آن مسافران را از سراسر جهان به سوی خود جلب کرده و به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مهم در ماداگاسکار به شمار می رود. این درختان که عمر آن ها تا ۸۰۰ سال می رسد به صورت جداگانه در یک چشم اندازی زیبا قرار گرفته اند. البته که در جنگل های گرمسیری به صورت متراکم بوده اند. در طول سال ها و با افزایش جمعیت این کشور، جنگل ها پاکسازی شده و تنها درختان بائوبابز معروف باقی مانده اند.

واقعا درختان می آیند و می روند و ممکن است چند ال آینده لیستی از معروفترین درختان جهان با آنچه در این مطلب خوانده اید متفاوت باشد. ممکن است خشکسالی، کهولت درختان و همچنین آسیب های طبیعی و غیرطبیعی همگی باعث از بین رفتن آن ها شود اما چیزی که ما می توانیم از این درختان یاد بگیریم استوار بودن و امیدواری است.

نوشته ۱۰ مورد از معروفترین درختان در جهان اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *