۱۳ مورد از دیدنی های شهر توکیو

دیدنی های شهر توکیو

احتمالا تا به حال آن قدر در وصف کلان شهر توکیو شنیده اید که برای قطعی شدن تصمیم حداقل یک بار سفر به آن در طول عمر نیاز به دلایل بیشتری ندارید. توکیو پایتخت کشور ژاپن و محل قرار گرفتن کاخ امپراطوری، دولت و پارلمان می باشد. این شهر یکی از مدرن ترین و شلوغ ترین شهرهای دنیا است و البته از جالب ترین دیدنی های آن فرهنگ اهالی کشور است. در این مطلب با الی گشت همراه شوید تا ۱۳ مورد از دیدنی های شهر توکیو را به شما معرفی کنیم. دیدنی هایی تاریخی، فرهنگی و طبیعی که همه سلیقه ها را در بر می گیرد.

موزه ملی توکیو

مطالب مرتبط:
بلندترین برج مخابراتی جهان، برج اسکای تری توکیو!
چهارراه شیبویا در توکیو، یکی از شلوغ ترین چهارراه های جهان
چطور برای سفر ۳ روزه به توکیو برنامه ریزی کنیم؟

یکی از دیدنی های شهر توکیو قدیمی ترین موزه آن به نام موزه ملی توکیو می باشد. تاریخ احداث موزه به سال ۱۸۷۲ میلادی بازمی گردد و دارای ۵ ساختمان مجزا است. بیش از ۱۱۰ هزار شی گران بها در آن نگهداری می شود و برخی از آن ها در فهرست گنجینه ملی کشور ژاپن نیز به ثبت رسیده اند. بخش های مختلف آن شامل گالری ژاپنی(Honkan)، گالری آسیایی (Tōyōkan)، مرکز تحقیقات و اطلاع‌ رسانی (Shiryōkan) و غیره می ‌شود. در این موزه می ‌توانید پارچه‌ های قدیمی، سلاح‌ های تاریخی، تجهیزات نظامی قدیمی، لباس ‌های سنتی ژاپنی، کوزه و سرامیک‌ های خاص ژاپنی و چینی متعلق به قرون هفت تا چهارده میلادی را ببینید.

بنا تاریخی پر فراز و نشیب را پشت سر گذاشته و در طول عمر خود زلزله عظیم سال ۱۹۲۳ را دیده و در سال ۱۹۴۵ به خاطر حوادث جنگ جهانی دوم تعطیل شده است. البته باید بگوییم داخل مجموعه علاوه بر اشیا ارزشمند فضای باز، باغی با منظره‌ های زیبا و غذاخوری و فروشگاه‌ هایی هم وجود دارد. محل قرار گرفتن آن در پارک اوئنو واقع شده و تمرکز اصلی مجموعه بر روی هنز ژپن کهن، هنر أسیایی و جاده ابریشم تعریف شده است.

ورزشگاه ریوگوکو کوکوگیکان (سومو هال)

از سه ورزش سومو، بیس بال و فوتبال می ‌توان به عنوان پر طرفدارترین ورزش ‌ها در بین مردم ژاپن نام برد. مسابقات رسمی سومو هر سال در سه نوبت و در ماه‌ های ژانویه، مه و سپتامبر در ورزشگاه ریوگوکو کوکوگیکان که به سومو اختصاص دارد، برگزار می ‌شود. سومو کشتی سنتی ژاپنی ها است.که در آن وزن، اندازه و قدرت در درجه اول اهمیت قرار دارد. اگرچه سرعت و یورش ناگهانی نیز مفید است. هدف شرکت ‌کنندگان این است که حریف خود را از رینگ (به قطر ۴ متر و ۶۰ سانتی ‌متر) بیرون انداخته یا او را وادار کنند تا یکی از اعضای بدن خود را بر زمین گذارد.

این کشور بیش از ۱٬۵۰۰ سال است که در ژاپن انجام می گیرد. این مورد از دیدنی های شهر توکیو در سال ۱۹۸۵ احداث شده و ۱۳٬۰۰۰ نفر گجایش دارد. البته از سالن ورزشگاه برای رویدادهای دیگری مثل بوکس، کشتی حرفه ای، کنسرت و موسیقی نیز استفاده می شود.

سالن تئاتر کابوکی ‌زا

گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن را ادامه داده و به سالن کابوکی زا می رسیم که یکی از دیدنی های شهر توکیو است. کابوکی نوعی تئاتر سنتی ژاپنی است و به خاطر سبک درام و لباس های شکوهمند بازیگرانش شهرت یافته است. جالب است بدانید پیشینه این هنر به سال ۱۶۰۳ باز می گردد. در آن زمان زنی به نام okuni نمایش را اجرا کرد که زنان نقش زندگی روزمره ای از زن و مرد را داشتند و به سرعت مشهور شد.

امروز تاثیرات جنگ جهانی دوم بر روی این هنر باستانی هم قابل مشاهده است و مشهورترین تئاتر سنتی ژاپنی ها است به نحوی که در تاریخ ۲۴ ماه نوامبر سال ۲۰۰۵ یونسکو از کابوکی به عنوان یکی از شاهکارهای معنوی میراث بشریت نام برد. . تئاتر با ظرفیت ۲۵۰۰ نفر با فضایی صمیمی بیشتر شبیه دور همی ‌های خانوادگی می‌ باشد تا یک نمایش، چرا که تماشاچیان غذای خود را همراهشان می ‌آورند و یا از رستوران ‌های متعددی که در منطقه قرار دارند خریداری می کنند. نمایش چهار ساعت طول می کشد و تماشاچیان می ‌توانند تا زمانی که تمایل داشته باشند تئاتر را تماشا کنند (هر وقت خسته شدند از سالن خارج شوند) و به نظر می ‌رسد هیچ‌ کس مشکلی با صداهای بلند مردم و رفت و آمد زیادشان نداشته باشد.

بازار ماهی تسوکیجی

در مرکز پایتخت مدرن کشور ژاپن بازار ماهی تسوکیجی قرار گرفته که با خرید و فروش بیش از ۲۰۰۰ تن غذای دریایی در روز بزرگ ترین بازر ماهی و غذاهای دریایی جهان لقب گرفته است. یکی از دیدنی های شهر توکیو حراجی های جذاب بازار است. حراج در بازار داخلی اتفاق می افتد جایی که تنها نمایندگان عمده فروشی دارای مجوز می توانند فعالیت کنند. بازدید کنندگان از ساعت ۳ صبح آماده می شوند که بتوانند یکی از افراد خوش شانسی باشند که می توانند این حراج را از نزدیک ببینند. بازار بیرونی به روی همه باز است و مخلوطی از مغازه های عمده و خرده فروشی است که ابزارهای آشپزخانه ژاپنی، لوازم رستوران، موادغذایی و غذاهای دریایی می فروشند. مزایده از ساعت ۵:۳۰ صبح آغاز و ۱۰ صبح تمام می شود.

خیابان تاکه‌ شیتا

این مورد از  دیدنی های شهر توکیو خیابان و مرکز خریدی است در منطقه شیبویا، محله هاراجوکو که برای گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن بسیار مناسب است. این خیابان ۳۵۰ متری حسابی شلوغ و سر زنده است و به همین خاطر هر روز از ساعت ۱۱ صبح تا ۶ عصر ورود وسایل نقلیه در آن ممنوع است.

خیابان پر از بوتیک ‌های لباس‌ فروشی با تخفیف‌ های جذاب، کافه و اغذیه فروشی‌ های فست فودی و مغازه‌ های دیگری است که بیشتر روی جمعیت جوان ژاپن تمرکز دارند. می ‌توانید روی فروشگاه‌ های معروف هاراجوکو (Harajuku) که به خاطر سبک لباس خیابانی شهرت دارند نیز حساب کرده و خریدهای جذابی داشته باشید.

قصر امپراطوری ژاپن

یکی دیگر از دیدنی های شهر توکیو که محلی فوق العاده برای گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن  می باشد، قصر امپراطوری است. امپراطور در این کاخ زندگی می کند و در عین حال مرکز اداری و موزه ای برای نشان دادن هنر و تاریخ این کشور است. البته بازدید از محل اقامت امپراطور و خانواده‌ اش برای عموم مردم امکان پذیر نیست اما قسمت های دیگر هم بسیار تماشایی می باشد البته در تاریخ دوم ژانویه روز سال نو ۲۹ آوریل همزمان با تولد شخص امپراطور به افراد اجازه داده می شود برای بازدید به درون محوطه داخلی قصر بیایند و خانواده سلطنتی که در بالکن قرار دارند را مشاهده کنند.

قسمت شرقی کاخ از سال ۱۹۶۸ میلادی تبدیل به پارکی به نام پارک کوکیو هیگاشی شده ‌است. در قسمت‌ هایی ازخندق چیدوریگافوچی در اطراف کاخ امکان قایقرانی برای گردشگران وجود دارد. از سال ۱۹۹۳ میلادی ورود و بازدید از این موزه رایگان شده است. این بنا نیز مانند سایر ساختمان های قدیمی و مهم کشور ژاپن چندین بار توسط آتش و سایر عوامل ویران شد و از نو ساخته شد اما هنوز بقایایی از قرن دوازدهم و دوره های بعدی در گوشه و کنار آن دیده می شود.

باغ هاماریکیو

باغ های هاماریکیو یکی از زیباترین دیدنی های شهر توکیو که چه در برف زمستانی و چه در بهار غرق رنگ های شکوفه های زیبا و یا برگ های نارنجی و قرمز است و برای گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن انتخابی بسیار مناسب است. در گذشته برای شکار شاهین به این منطقه می آمدند اما امروز تبدیل به باغی سرسبز در میان آسمان های سر به فلک کشیده شهر شده است که برای گذراندن زمانی در دل طبیعت انتخابی فوق العاده است.

داخل دریاچه پارک عمارتی تماشایی احداث شده که برای صرف چای و شیرینی سنتی می توان به آن مراجعه کرد و البته امکان قایق سواری در داخل درچایه نیز وجود دارد.

چهار راه شیبویا

این مورد از دیدنی های شهر توکیو را می توان شلوغ ترین پیاده رو جهان نامید. منطقه ای که هر سال توریست های زیادی برای گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن به آن سر می زنند. چهار راه معروف شیبویا که در بیرون ایستگاهی به همین نام قرار دارد، بین گردشگران بسیار معروف بوده و تصاویری رنگارنگ، نورهایی مختلف و بیلبورد‌های الکتریکی بزرگی دارد. جالب است بدانید که با هر چراغ سبز عابر پیاده حدود ۳ هزار نفر از آن عبور می کنند.

فروشگاه‌ های معروفی که در این حوالی قرار دارند، استارباکس، شیبویا ۱۰۹ و توکیو فود شو هستند. شیبویا ۱۰۹ مرکز خریدی بزرگ است که بیش از ۱۰۰ مغازه دارد و با آخرین مد روز جوانان را به سمت خود جلب می‌ کند. فود شو محل مناسبی برای خوردن غذا و امتحان کردن یکی از انواع غذاهای لذیذ منطقه است.

مجسمه‌ هاچیکو

داستان سگی به نام هاچیکو آن قدر مشهور شد که امروز مجسمه اش یکی از دیدنی های توکیو برای گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن شده است. هاچیکو سگ خانگی پرفسور شابرو اوئنو بود که هر روز در ساعت بازگشتش از کار در ایستگاه قطار شیبویا به دنبالش می رفت. هنگامی که پروفسور اوئنو دیگر از کار برنگشت. پروفسور که دچار خونریزی مغزی شده و مرده بود، هرگز به ایستگاهی که هاچیکو منتظر او بود نیامد. اما هر روز و به مدت نه سال بعد هاچیکو دقیقاً هنگامی که قطار به ایستگاه می رسید منتظر اوئنو می ماند.

در نهایت، وفاداری افسانه‌ ای هاچیکو به سمبلی ملی از وفاداری مخصوصا برای شخص و حاکمیت امپراتور تبدیل شد و پس از درگذشتش در سال ۱۹۳۵ مجسمه ای از او احداث شد. جالب است بدانید که از روی زندگی او کتابی نوشته شد و بعد از آن هم فیلم مشهوری با همین نام در سال ۲۰۰۹ ساخته شد.

توکیو دم

اگر به ورزش علاقه دارید یکی از دیدنی های توکیو برای شما توکیو دم یا ورزشگاه سرپوشیده توکیو می باشد. ورزشگاه در سال ۱۹۸۸ ساخته شده و مسابقات خانگی تیم بیسبال یومیوری جاینتس در آن برگزار می شود. توکیو دم در منطقه بانکیوم قرار دارد و همه آن را با سقف بزرگ سفید رنگش می شناسند، سقفی قابل انعطاف از جنس تفلون که به کمک فشار هوا نگه داشته شده است و باعث شده هوای بیشتری داخل ورزشگاه جریان داشته باشد.

علاوه بر بیسبال تفریحاتی مانند نمایشگاه یا کنسرت نیز در آن برگزار می شود. در محوطه خارجی آن نیز یک پارک تفریحی کوچک دارای برج های بلند با ارتفاع ۸۰ متر و ترن هوایی دیده می شود که البته هیجان محیط درونی این ورزشگاه با محیط بیرونی آن قابل مقایسه نیست.

اوادو-اونسن-منوگاتاری

حمام آبگرم اوادو-اونسن-منوگاتاری Ooedo-Onsen-Monogatari  از دیگر دیدنی های شهر توکیو است که دارای مجموعه هایی از حمام های آب گرم می باشد. پارکی آبی با تم ادو (نام قدیم توکیو) در اودایبا است. بازدیدکنندگان در این پارک نوعی لباس ژاپنی به نام یوکاتا (yukata) می ‌پوشند و به توکیو قدیم سفر می‌ کنند، جایی که در حمام آب گرم استراحت کرده، در کنار برکه‌ های آب به حرف زدن با هم مشغول می ‌شوند یا در یک سالن غذاخوری با تم ماتسوری غذا می‌ خورند.

کوه میتاکه

کوه میتاکه در منطقه اومه قرار دارد و با ۹۲۹ متر ارتفاع یکی از کوه ‌های اوکوتاما محسوب می ‌شود. این کوه به‌خاطر داشتن بنای موساشی‌ میتاکه بازدیدکنندگان زیادی دارد. درصورتی ‌که مسیر از ایستگاه قطار میتاکه آغاز شود، امکان استفاده از قطار کابلی تا بالای کوه وجود دارد.

توکیو اسکای ‌تری

سرانجام گردش در پایتخت مدرن کشور ژاپن به اسکای تری می رویم. برج مخابراتی درخت آسمان توکیو یا (Tokyo Skytree) یکی از بناهای مهم دیدنی های شهر توکیو به شمار می ‌رود. این سازه محور شهرک توکیو اسکای تری بوده و در نزدیکی (Asakusa) قرار دارد. برج توکیو اسکای تری با ۶۳۴ متر ارتفاع، بلندترین سازه کشور ژاپن و دومین برج بلند جهان در زمان اتمام ساختش بود.

در پایه آن یک مجموعه خرید بزرگ همراه با آکواریوم ساخته شده است. شاید بتوان جذاب ترین بخش بازدید از برج توکیو اسکای را دو تراس‌ تماشای شهر آن دانست که چشم اندازی شگفت انگیز از بالای شهر توکیو را به نمایش می ‌گذارند. این دو تراس پوشیده، در ارتفاع ۳۵۰ و ۴۵۰ متری قرار دارند و بلند‌ترین تراس ‌های تماشای کشور ژاپن هستند و نامشان در میان برخی از بلندترین ‌های جهان نیز دیده می شود.

منبع:‌ theculturetrip

نوشته ۱۳ مورد از دیدنی های شهر توکیو اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *