۳۰۰ سال برای ساخت یک کلیسا

۳۰۰ سال برای ساخت یک کلیسا زمان زیادی به نظر می رسد و شاید برایتان جالب باشد که بدانید ساخت کلیسای جامع لیون ( کلیسای سنت ژان) حدود ۳۰۰ سال (۲۹۶ سال) زمان برده است، از آنجایی که ۳۰۰ سال برای ساخت یک کلیسا زمان زیادی است در این مقاله به معرفی این کلیسا و بیان علت طولانی شدن زمان ساخت آن خواهیم پرداخت.

ساخت کلیسای سنت ژان در سال ۱۱۸۰ میلادی آغاز و پس از مدت زمانی طولانی در سال ۱۴۷۶ به پایان رسید، این کلیسا که محل استقرار اسقف اعظم لیون بوده و به همین جهت بسیار با شکوه ساخته شده است، باید بدانید سالن اصلی این کلیسا ۸۰ متر طول و ۳۲ متر ارتفاع دارد همچنین لازم به ذکر است که عرض سالن سرود حدود ۲۰ متر می باشد.

معماری محراب و سالن سرود این کلیسا به سبک رومانسک و معماری صحن و نمای خارجی آن به سبک گوتیک می باشد و تلفیق این دو سبک ساختمانی بسیار زیبا را خلق کرده است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند، این کلیسا در طول سال های ساخت آن همواره در حال گسترش بوده و ساختمان های متعددی در آن ساخته شده است و علت طولانی شدن زمان ساخت آن نیز همین امر می باشد.

در محراب این کلیسا دو صلیب بسیار قدیمی نگهداری می شود که در سال ۱۲۷۴ میلادی به عنوان نماد اتحاد کلیسا ها شناخته شدند و بسیار ارزشمند می باشند، از دیگر وسایل با ارزش موجود در این کلیسا می توان به ساعت نجومی لیون که به قرن ۱۴ میلادی تعلق دارد اشاره کرد. لازم به ذکر است که ارگ این کلیسا در سال ۱۸۴۱ میلادی و در انتهای محراب مجموعه نصب شده است، به طور کلی این کلیسا یکی از بهترین جاذبه های گردشگری شهر لیون به شمار می آید و اغلب گردشگران تور لیون از آن بازدید می کنند.

جالب است بدانید که کلیسای سنت ژان تا پیش از تأسیس کلیسای Notre Dame de Fourvière برجسته ترین کلیسای شهر لیون به شمار می آمد.

چنانچه قصد سفر با تور لیون را دارید باید بدانید که کلیسای سنت ژان در مرکز منطقه قدیمی شهر لیون، و در میدان سنت لیون واقع شده است.

آدرس: Place Saint-Jean, 69005 Lyon, France

وب سایت: cathedrale-lyon.cef.fr


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز ۳۰۰ سال برای ساخت یک کلیسا

نوشته ۳۰۰ سال برای ساخت یک کلیسا اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *